Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W gdynskim SLD idzie nowe?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 20 lutego 2011 18:52

altProgramy, nie personalia – deklarują nowe władze Sojuszu.

Po nadzwyczajnym, zwołanym na wniosek  zjeździe gdyńska rada miasta SLD ma nowe władze. Przewodniczącym partii w Gdyni został Andrzej Różański, a sekretarzem rady miejskiej - w miejsce Wiesława Publicewicza - Urszula Pronobis.

Jak tłumaczyli na konferencji prasowej podsumowującej zmiany działacze, bezpośrednim powodem wyboru nowych władz, była ocena jesiennej kampanii do wyborów samorządowych. - Zaszły zmiany w 28-osobowej radzie miejskiej Sojuszu i 5-osobowej komisji rewizyjnej rady, ale najważniejszy dorobek zjazdu, to nowe wytyczne i cele - podkreślił nowy przewodniczący. - Wczorajsze spotkanie wzmocniło nas. - uważa Różański.

Gdyńskie SLD swoje zadanie widzi w przekonaniu członków partii w całym kraju do wpisania programu morskiego i gospodarki morskiej do programu Sojuszu w wyborach parlamentarnych. Działacze chcą także skoncentrować się na zagadnieniach pomocy społecznej, a także monitorowaniu i współpracy z organizacjami społecznymi, od rad rodziców po organizacje samorządowe i obywatelskie.

- Chcemy skończyć z gadaniem o tematach „wewnątrzeseldowskich” - deklarował Różański.

Działacze liczą na sukces w bliskich wyborach do Rad Dzielnic i jesiennych wyborach parlamentarnych. Przed wyborami parlamentarnymi Sojusz chce porozumieć się ze środowiskami zaangażowanymi w tematykę gospodarki morskiej, by wspólnie stworzyć odpowiedni program. - Nie było jeszcze żadnych dyskusji nad personaliami (kandydatów do parlamentu) – zaznaczył nowy przewodniczący. - Inaczej niż w innych partiach, gdzie dużo mówi się o personaliach, u nas dyskutujemy o meritum, czyli programach – mówił Różański.

– Młodzi Socjaldemokraci wspólnie z SLD zorganizują protest i petycję przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej. - zapowiadała Marta Maj (Młodzi Socjaldemokraci). - Podwyżki uderzą zwłaszcza w młodych. A chodzi aż o12% podwyżki na biletach jednorazowych. - podkreśliła.

Urszula Pronobis zapowiadała zaś, że w wyborach do rad dzielnic partia skupi się na zaniedbanych terenach miasta i powstrzymaniu planów zagospodarowania zakładających zniszczenie niemal wszystkich terenów zielonych – na przykład Parku Europy.

 

(wie)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież