5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Reklama
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

W gdynskim SLD idzie nowe?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
niedziela, 20 lutego 2011 18:52

altProgramy, nie personalia – deklarują nowe władze Sojuszu.

Po nadzwyczajnym, zwołanym na wniosek  zjeździe gdyńska rada miasta SLD ma nowe władze. Przewodniczącym partii w Gdyni został Andrzej Różański, a sekretarzem rady miejskiej - w miejsce Wiesława Publicewicza - Urszula Pronobis.

Jak tłumaczyli na konferencji prasowej podsumowującej zmiany działacze, bezpośrednim powodem wyboru nowych władz, była ocena jesiennej kampanii do wyborów samorządowych. - Zaszły zmiany w 28-osobowej radzie miejskiej Sojuszu i 5-osobowej komisji rewizyjnej rady, ale najważniejszy dorobek zjazdu, to nowe wytyczne i cele - podkreślił nowy przewodniczący. - Wczorajsze spotkanie wzmocniło nas. - uważa Różański.

Gdyńskie SLD swoje zadanie widzi w przekonaniu członków partii w całym kraju do wpisania programu morskiego i gospodarki morskiej do programu Sojuszu w wyborach parlamentarnych. Działacze chcą także skoncentrować się na zagadnieniach pomocy społecznej, a także monitorowaniu i współpracy z organizacjami społecznymi, od rad rodziców po organizacje samorządowe i obywatelskie.

- Chcemy skończyć z gadaniem o tematach „wewnątrzeseldowskich” - deklarował Różański.

Działacze liczą na sukces w bliskich wyborach do Rad Dzielnic i jesiennych wyborach parlamentarnych. Przed wyborami parlamentarnymi Sojusz chce porozumieć się ze środowiskami zaangażowanymi w tematykę gospodarki morskiej, by wspólnie stworzyć odpowiedni program. - Nie było jeszcze żadnych dyskusji nad personaliami (kandydatów do parlamentu) – zaznaczył nowy przewodniczący. - Inaczej niż w innych partiach, gdzie dużo mówi się o personaliach, u nas dyskutujemy o meritum, czyli programach – mówił Różański.

– Młodzi Socjaldemokraci wspólnie z SLD zorganizują protest i petycję przeciwko podwyżkom cen biletów komunikacji miejskiej. - zapowiadała Marta Maj (Młodzi Socjaldemokraci). - Podwyżki uderzą zwłaszcza w młodych. A chodzi aż o12% podwyżki na biletach jednorazowych. - podkreśliła.

Urszula Pronobis zapowiadała zaś, że w wyborach do rad dzielnic partia skupi się na zaniedbanych terenach miasta i powstrzymaniu planów zagospodarowania zakładających zniszczenie niemal wszystkich terenów zielonych – na przykład Parku Europy.

 

(wie)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież