Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho... A. Kobylarz mierzy w senat » Andrzej Kobylarz, b. poseł Kukiz15, dołączył w ostatniej chwili do walki o senat okręgu 66 obejmując... Jesień w ogrodzie 2023 » Za nami pierwszy dzień kiermaszu ogrodniczego "Jesień w grodzie". W sobotę teren Pomorskiego Hurtowe... 101 rocznica powołania KS Gedania » Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu Polskiego Klubu Gedania. Zebranie miało...
101 rocznica powołania KS Gedania
piątek, 15 września 2023 17:58
101 rocznica powołania KS Gedania
Minęła 101. rocznica powołania 15 września 1922 roku Zarządu
Michalski w kadrze Probierza
czwartek, 21 września 2023 15:57
Michalski w kadrze Probierza
Rozmowa z Radosławem Michalskim, prezesem Pomorskiego Związku
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Dwaj panowie Góreccy
poniedziałek, 11 września 2023 17:12
Dwaj panowie Góreccy
Stosunkowo niedawno pisałem o Bogusławie Góreckim, malarzu

Sport w szkole z ORLENEM

Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
niedziela, 10 września 2023 17:31
Zaproszenie do udziału w rozgrywkach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży
Dyrekcja Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sytuacja na trójmiejskich drogach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 18 lutego 2011 11:52

altPo czwartkowych i piątkowych opadach śniegu, postanowiliśmy przemieścić się po Trójmieście, by wam Czytelnikom przybliżyć stan nawierzchni.

Zaczęlismy w Gdyni na Karwinach. Stan ulicy Wielkopolskiej jest zadowalający. Na asfalcie widać błoto pośniegowe, ale nie jest bardzo ślisko. Ulica Sopocka jest jeszcze miejscami biała, ale pługi starają się usuwać sukcesywnie zalegający śnieg. Można jednak stracić przyczepność, szczególnie na ostrych zakrętach. Aleja Niepodległości na długości całego Sopotu jest czarna z niewielką warstwą błota pośniegowego. Niestety w Gdańsku, jak podczas poprzedniego "ataku zimy" jest najgorzej, choć poprawnie. Włodarze miasta powinni wziąć przykład z sąsiadów.

Na wszystkich mniejszych ulicach tzw. osiedlowych sytuacja jest oczywiście gorsza, ale tam, gdzie zarządcą drogi jest spółdzielnia mieszkaniowa, lub wspólnoty nie ma dramtu. Już w czwartek w nocy pna przykład na Karwinach jeździły pługi.

Dojazdówki do obwodnicy są przejezdne. Oczywiście występują standardowe korki, ale nie są one spowodowane śniegiem. Sama Aleja Kazimierza Jagiellończyka jest w miarę dobrze odśnieżona i posypana. Jednak idealny stan ma jedynie autostrada. Kierowcy na CB radiu mówili, że jakiekolwiek resztki śniegu są na bierząco usuwane. "Mobile" nie wspominały też nic o żadnych wypadkach, ani utrudnieniach, choć na poboczach przed wzniesieniami stoi w różnych miejscach kilka TIRów. Czekają na dokładniejsze odśnieżenie i posypanie drogi solą, żeby nie utknąć.

Zatrważająca jest postawa niektórych pieszych, którzy nie patrząc wbiegają na jezdnie powodując spore zagrożenie. Pamiętajcie, że droga hamowania na śliskiej nawierzchni jest dużo dłuższa niż na suchej drodze. Poza tym widoczność jest o wiele mniejsza.

Synoptycy zapowiadają na weekend pełne zachmurzenie i spore prawdopodobieństwo kolejnych opadów. Temperatura w nocy ma spaść do 15 stopni.

FA

fot. flickr

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież