Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sytuacja na trójmiejskich drogach

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 18 lutego 2011 11:52

altPo czwartkowych i piątkowych opadach śniegu, postanowiliśmy przemieścić się po Trójmieście, by wam Czytelnikom przybliżyć stan nawierzchni.

Zaczęlismy w Gdyni na Karwinach. Stan ulicy Wielkopolskiej jest zadowalający. Na asfalcie widać błoto pośniegowe, ale nie jest bardzo ślisko. Ulica Sopocka jest jeszcze miejscami biała, ale pługi starają się usuwać sukcesywnie zalegający śnieg. Można jednak stracić przyczepność, szczególnie na ostrych zakrętach. Aleja Niepodległości na długości całego Sopotu jest czarna z niewielką warstwą błota pośniegowego. Niestety w Gdańsku, jak podczas poprzedniego "ataku zimy" jest najgorzej, choć poprawnie. Włodarze miasta powinni wziąć przykład z sąsiadów.

Na wszystkich mniejszych ulicach tzw. osiedlowych sytuacja jest oczywiście gorsza, ale tam, gdzie zarządcą drogi jest spółdzielnia mieszkaniowa, lub wspólnoty nie ma dramtu. Już w czwartek w nocy pna przykład na Karwinach jeździły pługi.

Dojazdówki do obwodnicy są przejezdne. Oczywiście występują standardowe korki, ale nie są one spowodowane śniegiem. Sama Aleja Kazimierza Jagiellończyka jest w miarę dobrze odśnieżona i posypana. Jednak idealny stan ma jedynie autostrada. Kierowcy na CB radiu mówili, że jakiekolwiek resztki śniegu są na bierząco usuwane. "Mobile" nie wspominały też nic o żadnych wypadkach, ani utrudnieniach, choć na poboczach przed wzniesieniami stoi w różnych miejscach kilka TIRów. Czekają na dokładniejsze odśnieżenie i posypanie drogi solą, żeby nie utknąć.

Zatrważająca jest postawa niektórych pieszych, którzy nie patrząc wbiegają na jezdnie powodując spore zagrożenie. Pamiętajcie, że droga hamowania na śliskiej nawierzchni jest dużo dłuższa niż na suchej drodze. Poza tym widoczność jest o wiele mniejsza.

Synoptycy zapowiadają na weekend pełne zachmurzenie i spore prawdopodobieństwo kolejnych opadów. Temperatura w nocy ma spaść do 15 stopni.

FA

fot. flickr

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież