Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Powstaje film o gdyńskim Grudniu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 15 lutego 2010 10:16

altW poniedziałek ruszyły prace na planie filmowym "Czarnego czwartku", pierwszego filmu fabularnego poświęconego masakrze grudniowej w 1970 r. na ulicach Gdyni.


Film ma wiernie odtwarzać tamte dramatyczne wydarzenia, a autorami scenariusza są Mirosław Piepka i Michał Pruski. Obraz będzie opowiadał o losach  gdyńskiego stoczniowca Brunona Drywy, który 17 grudnia zginął od strzały w plecy, a także jego rodziny.
Film wyreżyseruje Antoni Krauze. Autorem zdjęć będzie Jacek Petrycki, a muzyki - Michał Lorenc. W głównych rolach zobaczymy Martę Bucka-Honzatko z Krakowa oraz Martę Kalmus-Jankowską i Michała Kowalskiego. W rolach epizodycznych wystąpią Wojciech Pszoniak - jako Władysław Gomułka, Piotr Fronczewski jako Zenon Kliszko, Krystyna Janda - jako anonimowa kobieta, Witold Dębicki.jako Mieczysław Moczar.
Premiera filmu planowana jest na jesień 2010 r. Po tym adresem znajdziecie więcej informacji o filmie: www.gdynia70.pl.
DOL


Zmiany w organizacji ruchu
Jak informuje Urząd Miasta, realizacja zdjęć plenerowych wiązać się będzie z koniecznością zmian w organizacji ruchu i pewnymi utrudnieniami. Przedstawiamy harmonogram zmian w komunikacji miejskiej.
15 lutego - Mały Kack, skrzyżowanie ulic Łowickiej i Bielskiej. Zamknięcie ul. Bielskiej w godz.15-20 oraz chwilowe wstrzymanie ruchu na Łowickiej (od ul. Wieluńskiej do Piotrkowskiej).
19, 20, 21 lutego - ul. Janka Wiśniewskiego przy przystanku SKM Gdynia-Stocznia: zwężenie jezdni w kierunku Obłuża w godz.18-21, zamknięcie ul. Wiśniewskiego na odcinku od Ronda Ofiar Grudnia'70 do pl. Konstytucji w godz. 21.-8. i skierowanie ruchu objazdem (al. Solidarności, ul. Indyjską, Polską, Chrzanowskiego), wyłączenie z ruchu kładki dla pieszych nad torami PKP Gdynia Stocznia (na czas realizacji ujęć).
24 lutego - zamknięcie ul. Polskiej (przy budynku przy Polskiej 13) w godz. 16-21.
27 lutego - zamknięcie ul. Abrahama w godz. 9.30-11.30, zamknięcie ul. 10 Lutego (od ul. Władysława IV do ul. Świętojańskiej) i Świętojańskiej (od Starowiejskiej do Armii Krajowej) w godz.10.30-15.30.
27 lutego - al. Zwycięstwa (od granicy Gdyni do nieczynnej stacji paliw) od godz. 14 zamknięcie prawego pasa jezdni w kierunku do centrum Gdyni; w godz. 16.30-21 chwilowe zamknięcia jezdni.
28 lutego - ul. Morska (od Warszawskiej do ul. Grabowo): w godz. 4-10 tymczasowy ruch dwukierunkowy na jezdni w stronę centrum. Zamknięcie ulicy Podjazd (od ul. Morskiej i Śląskiej do ul.10 Lutego) w godz. 9-14.
Ograniczenia w komunikacji w marcu: trojmiasto.gazeta.pl
2 marca - wstrzymanie ruchu na części Skweru Kościuszki (jezdnia jednokierunkowa na odcinku od ul. Waszyngtona do Żeromskiego w godz. 12-20).
6 marca - skrzyżowanie ul. Świętojańskiej i al. Piłsudskiego (zamknięcie al. Piłsudskiego na odcinku od ul. Legionów do Świętojańskiej w godz. 04.30-17), ul. Świętojańska (na odcinku od ul. Partyzantów do Traugutta chwilowe wstrzymania ruchu).
7 marca - skwer Plymouth (zamknięcie al. Piłsudskiego na odcinku od ul. Legionów do Świętojańskiej w godz. 04.30-17), ul. Świętojańska (chwilowe wstrzymanie ruchu).
11 marca - skrzyżowanie ulic Witomińskiej i Cmentarnej (chwilowe wstrzymanie ruchu, zajęcie parkingu przy cmentarzu w godz.19-22).
16 marca - ul. Biskupa Dominika (chwilowe zamknięcia ulicy w godz. 8-23).

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież