PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
poniedziałek, 17 czerwca 2024 08:16
Trefl Sopot Mistrzem Polski!
Jeszcze tydzień temu trudno było w to uwierzyć. Koszykarze Trefla
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Benefis Marka
niedziela, 02 czerwca 2024 16:24
Benefis Marka
Znamy się od blisko dwóch dekad. Zawsze Marka Wróbla uważałem za

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jak odczarować innowacje?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 lutego 2011 17:37

altNa to pytanie starali się odpowiedzieć goście Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, którzy uczestniczyli w konferencji pt. "Odczarować Innowacje" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Kobiet Biznesu. Spotkanie otworzyła marszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń oraz Prezes PSSE Teresą Kamińską. 


Konferencja zgromadziła licznych słuchaczy – przedstawicieli biznesu, nauki, ale także i studentów, którzy aktywnie brali udział w dyskusji. Goście mogli uczestniczyć w trzech panelach dyskusyjnych: INNO zarządzanie; Sukces w biznesie; Społecznie odpowiedzialny INNO biznes; które na zakończenie podsumowano.
- W dzisiejszym społeczeństwie ważne jest by pokazywać i utrwalać innowacyjne podejście przekuwając je w sukces danego przedsięwzięcia – powiedziała Hanna Zych-Cisioń.


alt


Panel poświęcony zarządzaniu innowacjami w przedsiębiorstwie poprowadziła Hanna Konkol - prezes Międzynarodowego Forum Kobiet. – Innowacyjność w zarządzaniu powinna stać się główną siłą kreatywną każdego przedsiębiorstwa – podsumowała prowadząca. - Budzenie innowacyjności to długa praca i proces, aby zarządzać zmianą i informacją – dodała.


alt


Kamil Kipiel – prezes zarządu spółki Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny podsumowując panel odnoszący się do udanych przykładów komercjalizacji badań poruszył kwestię związaną z współpracą uczelni i naukowców z biznesem. W Polsce zachodzą zmiany, które umożliwiają obecnie sprawniejszą komercjalizację wyników badań naukowych. Niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie dokonań poprzez ochronę własności intelektualnej. Rozwój innowacyjnego podejścia stanowi podstawę gospodarki opartej na wiedzy.


Zagadnienie związane z CSR – społeczną odpowiedzialnością biznesu podsumowała Anna Fibak – z Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Społeczna odpowiedzialność biznesu to sytuacja, w której wygrywają wszyscy. Aspekt ten jest niezwykle istotny a same podejście powinno stać się funkcją zarządzania przedsiębiorstwem przyczyniając się do budowania trwałych relacji. Okazuje się, że około 70% polskich przedsiębiorstw ma świadomość wagi polityki CSR natomiast zaledwie 20% z nich próbuje ją implementować.


alt


- Tego typu spotkania to doskonała okazja do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy praktykami nauki i biznesu. Komercjalizacja badań polega na tym, aby zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystać, osiągając efekt synergii – powiedział Marcin Żukowski dyr. GPN-T.
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież