Na to pytanie starali się odpowiedzieć goście Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, którzy uczestniczyli w konferencji pt. "Odczarować Innowacje" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Kobiet Biznesu. Spotkanie otworzyła marszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń oraz Prezes PSSE Teresą Kamińską.
Konferencja zgromadziła licznych słuchaczy – przedstawicieli biznesu, nauki, ale także i studentów, którzy aktywnie brali udział w dyskusji. Goście mogli uczestniczyć w trzech panelach dyskusyjnych: INNO zarządzanie; Sukces w biznesie; Społecznie odpowiedzialny INNO biznes; które na zakończenie podsumowano.
- W dzisiejszym społeczeństwie ważne jest by pokazywać i utrwalać innowacyjne podejście przekuwając je w sukces danego przedsięwzięcia – powiedziała Hanna Zych-Cisioń.
Panel poświęcony zarządzaniu innowacjami w przedsiębiorstwie poprowadziła Hanna Konkol - prezes Międzynarodowego Forum Kobiet. – Innowacyjność w zarządzaniu powinna stać się główną siłą kreatywną każdego przedsiębiorstwa – podsumowała prowadząca. - Budzenie innowacyjności to długa praca i proces, aby zarządzać zmianą i informacją – dodała.
Kamil Kipiel – prezes zarządu spółki Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny podsumowując panel odnoszący się do udanych przykładów komercjalizacji badań poruszył kwestię związaną z współpracą uczelni i naukowców z biznesem. W Polsce zachodzą zmiany, które umożliwiają obecnie sprawniejszą komercjalizację wyników badań naukowych. Niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie dokonań poprzez ochronę własności intelektualnej. Rozwój innowacyjnego podejścia stanowi podstawę gospodarki opartej na wiedzy.
Zagadnienie związane z CSR – społeczną odpowiedzialnością biznesu podsumowała Anna Fibak – z Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Społeczna odpowiedzialność biznesu to sytuacja, w której wygrywają wszyscy. Aspekt ten jest niezwykle istotny a same podejście powinno stać się funkcją zarządzania przedsiębiorstwem przyczyniając się do budowania trwałych relacji. Okazuje się, że około 70% polskich przedsiębiorstw ma świadomość wagi polityki CSR natomiast zaledwie 20% z nich próbuje ją implementować.
- Tego typu spotkania to doskonała okazja do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy praktykami nauki i biznesu. Komercjalizacja badań polega na tym, aby zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystać, osiągając efekt synergii – powiedział Marcin Żukowski dyr. GPN-T.
Inne artykuły związane z:
- 24/02/2011 22:06 - Dr Słowik gościem Klubu Współczesnej Myśli Politycznej
- 24/02/2011 18:04 - Sprawdź, gdzie na Pomorzu czeka na Ciebie dziura
- 24/02/2011 17:52 - Policja: Apel do spacerowiczów, aby nie wchodzili na lód zatoki
- 24/02/2011 11:28 - Dolny Wrzeszcz apeluje o podpisy
- 24/02/2011 10:57 - Po drodze zgubił pasażera
- 23/02/2011 09:19 - Islandia w Gdańsku
- 22/02/2011 19:40 - Rady Osiedli: Jeszcze tydzień na złożenie podpisów
- 22/02/2011 15:35 - Fundacja Batorego: To błąd prezydenta Adamowicza
- 22/02/2011 09:36 - Miasto ostrzega: nie idźcie na spotkania ws. podwyżek
- 22/02/2011 08:15 - Gdańsk: Więcej czasu na podpisy do rad osiedli!