Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jak odczarować innowacje?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 lutego 2011 17:37

altNa to pytanie starali się odpowiedzieć goście Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, którzy uczestniczyli w konferencji pt. "Odczarować Innowacje" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Kobiet Biznesu. Spotkanie otworzyła marszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń oraz Prezes PSSE Teresą Kamińską. 


Konferencja zgromadziła licznych słuchaczy – przedstawicieli biznesu, nauki, ale także i studentów, którzy aktywnie brali udział w dyskusji. Goście mogli uczestniczyć w trzech panelach dyskusyjnych: INNO zarządzanie; Sukces w biznesie; Społecznie odpowiedzialny INNO biznes; które na zakończenie podsumowano.
- W dzisiejszym społeczeństwie ważne jest by pokazywać i utrwalać innowacyjne podejście przekuwając je w sukces danego przedsięwzięcia – powiedziała Hanna Zych-Cisioń.


alt


Panel poświęcony zarządzaniu innowacjami w przedsiębiorstwie poprowadziła Hanna Konkol - prezes Międzynarodowego Forum Kobiet. – Innowacyjność w zarządzaniu powinna stać się główną siłą kreatywną każdego przedsiębiorstwa – podsumowała prowadząca. - Budzenie innowacyjności to długa praca i proces, aby zarządzać zmianą i informacją – dodała.


alt


Kamil Kipiel – prezes zarządu spółki Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny podsumowując panel odnoszący się do udanych przykładów komercjalizacji badań poruszył kwestię związaną z współpracą uczelni i naukowców z biznesem. W Polsce zachodzą zmiany, które umożliwiają obecnie sprawniejszą komercjalizację wyników badań naukowych. Niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie dokonań poprzez ochronę własności intelektualnej. Rozwój innowacyjnego podejścia stanowi podstawę gospodarki opartej na wiedzy.


Zagadnienie związane z CSR – społeczną odpowiedzialnością biznesu podsumowała Anna Fibak – z Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Społeczna odpowiedzialność biznesu to sytuacja, w której wygrywają wszyscy. Aspekt ten jest niezwykle istotny a same podejście powinno stać się funkcją zarządzania przedsiębiorstwem przyczyniając się do budowania trwałych relacji. Okazuje się, że około 70% polskich przedsiębiorstw ma świadomość wagi polityki CSR natomiast zaledwie 20% z nich próbuje ją implementować.


alt


- Tego typu spotkania to doskonała okazja do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy praktykami nauki i biznesu. Komercjalizacja badań polega na tym, aby zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystać, osiągając efekt synergii – powiedział Marcin Żukowski dyr. GPN-T.
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież