U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
piątek, 01 lipca 2022 10:30
Odszedł Kazimierz Zimny, sportowiec wybitny
W nocy z 30 czerwca na 1 lipca w gdańskim szpitalu zmarł Kazimierz
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Podróż do raju
poniedziałek, 20 czerwca 2022 15:35
Podróż do raju
Wydarzeniem mijającego tygodnia był wernisaż wystawy malarskiej

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jak odczarować innowacje?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 lutego 2011 17:37

altNa to pytanie starali się odpowiedzieć goście Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, którzy uczestniczyli w konferencji pt. "Odczarować Innowacje" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Kobiet Biznesu. Spotkanie otworzyła marszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń oraz Prezes PSSE Teresą Kamińską. 


Konferencja zgromadziła licznych słuchaczy – przedstawicieli biznesu, nauki, ale także i studentów, którzy aktywnie brali udział w dyskusji. Goście mogli uczestniczyć w trzech panelach dyskusyjnych: INNO zarządzanie; Sukces w biznesie; Społecznie odpowiedzialny INNO biznes; które na zakończenie podsumowano.
- W dzisiejszym społeczeństwie ważne jest by pokazywać i utrwalać innowacyjne podejście przekuwając je w sukces danego przedsięwzięcia – powiedziała Hanna Zych-Cisioń.


alt


Panel poświęcony zarządzaniu innowacjami w przedsiębiorstwie poprowadziła Hanna Konkol - prezes Międzynarodowego Forum Kobiet. – Innowacyjność w zarządzaniu powinna stać się główną siłą kreatywną każdego przedsiębiorstwa – podsumowała prowadząca. - Budzenie innowacyjności to długa praca i proces, aby zarządzać zmianą i informacją – dodała.


alt


Kamil Kipiel – prezes zarządu spółki Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny podsumowując panel odnoszący się do udanych przykładów komercjalizacji badań poruszył kwestię związaną z współpracą uczelni i naukowców z biznesem. W Polsce zachodzą zmiany, które umożliwiają obecnie sprawniejszą komercjalizację wyników badań naukowych. Niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie dokonań poprzez ochronę własności intelektualnej. Rozwój innowacyjnego podejścia stanowi podstawę gospodarki opartej na wiedzy.


Zagadnienie związane z CSR – społeczną odpowiedzialnością biznesu podsumowała Anna Fibak – z Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Społeczna odpowiedzialność biznesu to sytuacja, w której wygrywają wszyscy. Aspekt ten jest niezwykle istotny a same podejście powinno stać się funkcją zarządzania przedsiębiorstwem przyczyniając się do budowania trwałych relacji. Okazuje się, że około 70% polskich przedsiębiorstw ma świadomość wagi polityki CSR natomiast zaledwie 20% z nich próbuje ją implementować.


alt


- Tego typu spotkania to doskonała okazja do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy praktykami nauki i biznesu. Komercjalizacja badań polega na tym, aby zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystać, osiągając efekt synergii – powiedział Marcin Żukowski dyr. GPN-T.
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież