Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze... Nie żyje były prezydent Gdańska Franciszek Jamroż » W środę przed południem w wieku 79 lat zmarł Franciszek Stefan Jamroż. W latach 90. ubiegłego stulec... „Wejście w historię”: Enigma » 25 stycznia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie w ramach... Gdańsk - nazwy dzielnic, których nie ma » Niedawno z przestrzeni publicznej zniknęły tablice z nazwami niektórych części administracyjnych Gda...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
niedziela, 22 stycznia 2023 12:04
„Ignacy Klukowski, Pomorzanin z wyboru”
Ukazała się kolejna publikacja poświęcona Ignacemu Klukowskiemu
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Jak odczarować innowacje?

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 23 lutego 2011 17:37

altNa to pytanie starali się odpowiedzieć goście Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, którzy uczestniczyli w konferencji pt. "Odczarować Innowacje" organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Kobiet Biznesu. Spotkanie otworzyła marszałek Województwa Pomorskiego Hanna Zych-Cisoń oraz Prezes PSSE Teresą Kamińską. 


Konferencja zgromadziła licznych słuchaczy – przedstawicieli biznesu, nauki, ale także i studentów, którzy aktywnie brali udział w dyskusji. Goście mogli uczestniczyć w trzech panelach dyskusyjnych: INNO zarządzanie; Sukces w biznesie; Społecznie odpowiedzialny INNO biznes; które na zakończenie podsumowano.
- W dzisiejszym społeczeństwie ważne jest by pokazywać i utrwalać innowacyjne podejście przekuwając je w sukces danego przedsięwzięcia – powiedziała Hanna Zych-Cisioń.


alt


Panel poświęcony zarządzaniu innowacjami w przedsiębiorstwie poprowadziła Hanna Konkol - prezes Międzynarodowego Forum Kobiet. – Innowacyjność w zarządzaniu powinna stać się główną siłą kreatywną każdego przedsiębiorstwa – podsumowała prowadząca. - Budzenie innowacyjności to długa praca i proces, aby zarządzać zmianą i informacją – dodała.


alt


Kamil Kipiel – prezes zarządu spółki Centrum Transferu Technologii Medycznych Park Technologiczny podsumowując panel odnoszący się do udanych przykładów komercjalizacji badań poruszył kwestię związaną z współpracą uczelni i naukowców z biznesem. W Polsce zachodzą zmiany, które umożliwiają obecnie sprawniejszą komercjalizację wyników badań naukowych. Niezwykle istotną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie dokonań poprzez ochronę własności intelektualnej. Rozwój innowacyjnego podejścia stanowi podstawę gospodarki opartej na wiedzy.


Zagadnienie związane z CSR – społeczną odpowiedzialnością biznesu podsumowała Anna Fibak – z Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Społeczna odpowiedzialność biznesu to sytuacja, w której wygrywają wszyscy. Aspekt ten jest niezwykle istotny a same podejście powinno stać się funkcją zarządzania przedsiębiorstwem przyczyniając się do budowania trwałych relacji. Okazuje się, że około 70% polskich przedsiębiorstw ma świadomość wagi polityki CSR natomiast zaledwie 20% z nich próbuje ją implementować.


alt


- Tego typu spotkania to doskonała okazja do wymiany myśli i doświadczeń pomiędzy praktykami nauki i biznesu. Komercjalizacja badań polega na tym, aby zdobytą wiedzę umiejętnie wykorzystać, osiągając efekt synergii – powiedział Marcin Żukowski dyr. GPN-T.
 

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież