Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

ENERGA Liderem Polskiego Biznesu

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
środa, 27 stycznia 2010 08:25

altTytuł Lidera Polskiego Biznesu otrzymali Grupa ENERGA i jej prezes Mirosław Bieliński. Złotą statuetkę Business Centre Club spółka otrzymała za wyniki ekonomiczne, efektywną politykę inwestycyjną oraz pierwsze pełne wdrożenie na polskim rynku energetycznym kompleksowych zasad kreujących silną markę. 


- To dla nas bardzo cenna nagroda. Potwierdzenie, iż nasza wizja rozwoju Grupy i jej konsekwentna realizacja, to krok w dobrym, bo oczekiwanym przez rynek kierunku. Rok 2009 – pomimo panującej dekoniunktury - był dla Grupy ENERGA bardzo udany. Podjęliśmy i realizujemy wiele konkretnych działań ujętych w naszej strategii  rozwoju. Sfinalizowaliśmy umowy inwestycyjne i finansowe z kilkoma znakomitymi partnerami – podkreśla Mirosław Bieliński. -  Do wzrostu efektywności zarządzania przyczyniły  się  w ubiegłym roku skuteczna kontrola kosztów, dyscyplina realizacji inwestycji oraz przejrzysta komunikacja  z klientami. Jestem przekonany, że kolejne lata przyniosą kontynuację pozytywnych efektów działań zainicjowanych w 2009 roku. Dzisiaj chciałbym podziękować pracownikom Grupy ENERGA, bez których nie udałoby się wyznaczonego celu osiągnąć. 


W ciągu roku od ogłoszenia strategii rozwoju na lata 2009-2015 Grupa ENERGA rozpoczęła kilkanaście nowych projektów inwestycyjnych. Ich wartość szacowana jest na ponad  22 mld zł, z czego 15 mld zł pochłoną inwestycje w budowę źródeł wytwarzania, zarówno konwencjonalnych o niskoemisyjnych parametrach, jak i odnawialnych o  łącznej mocy ok. 2200 MW. Najbardziej zaawansowane są programy budowy nowego bloku w elektrowni w Ostrołęce, elektrowni gazowych i wodnych. 

 
Do kilku z tych projektów ENERGA pozyskała partnerów, m.in. Grupę LOTOS, PGNiG, ESB International, KBW "Adamów” czy wreszcie Europejski Bank Inwestycyjny, który udzieli Grupie finansowania inwestycji w sieci dystrybucyjne w wysokości 1 mld zł (cały programu rozbudowy i modernizacji sieci elektroenergetycznej szacowany jest na ponad 7 mld zł). Już w minionym roku nakłady na rozwój sieci dystrybucyjnej zostały zwiększone o ponad 20 procent (do kwoty ok. 720 mln zł) i były najwyższe w historii spółki.


Do działań wzmacniających pozycję rynkową i wzrost wartości marki ENERGA przyczyniło się również wprowadzenie szeregu nowych produktów, usług i kanałów komunikacji z klientem, jak również wewnętrzne usprawnienia organizacyjne, wdrożenie transparentnych procedur kontrolnych czy  międzynarodowych standardów rachunkowości.


Komunikacja marki i produktów
Wraz ze strategią rozwoju Grupa ENERGA przyjęła nową markę, porządkując tym samym działania komunikacyjne, marketingowe i sponsoringowe. W ciągu minionego roku ENERGA  wypracowała model wzajemnie wspierającej się komunikacji marki i produktów. Efektem tych działań jest zdecydowana poprawa skuteczności w tym obszarze oraz wzrost rozpoznawalności marki. Dodatkowym efektem wprowadzonych rozwiązań jest zredukowanie kosztów prowadzonych działań marketingowych o ponad 40 % w skali całej Grupy w stosunku do lat ubiegłych.  Realizacji strategii i wprowadzeniu nowej marki towarzyszy również nowa jakość w komunikacji z klientami, kontrahentami i pracownikami spółki.


Działania te zostały dostrzeżone przez media i otoczenie biznesowe. Grupa ENERGA otrzymała Tytuł Mecenasa Sportu 2009 w plebiscycie Gazety Wyborczej Trójmiasto. Nagroda została przyznana przede wszystkim za program OLIMPIJSKA ENERGA adresowany do młodych sportowców.  Program został także nagrodzony nagrodą Prezydenta Miasta Sopotu.  To już kolejne nagrody dla Grupy ENERGA za ubiegłoroczną działalność. ENERGA została laureatem nagrody "Perły Polskiej Gospodarki", magazynu ekonomicznego Polish Market oraz Instytutu Nauk          
Ekonomicznych PAN. Jest to wyróżnienie za konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. Z kolei program poprawy jakości obsługi klienta wdrożony przez spółkę ENERGA Obsługa i Sprzedaż zyskał uznanie kapituły nagrody Gazele Biznesu, przyznawanej przez Puls Biznesu.


Systematyczna poprawa wyniku finansowego netto Grupy ENERGA (po III kwartałach 2009 roku do kwoty 426 mln zł, co oznacza 11-procentowy wzrost w stosunku do 2008 roku) znajduje swoje odzwierciedlenie w coraz lepszych notowaniach na listach rankingowych. Na liście 500 największych przedsiębiorstw Europy Środkowej firmy doradczej Deloitte Grupa ENERGA znalazła się na 66. pozycji. Z kolei w ostatnim rankingu 500 najcenniejszych firm "Rzeczpospolitej" spółka poprawiła swoją pozycję, awansując z miejsca 21. na 11.

żródło www.energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież