Gdańscy radni: "nie" dla honorowania UPA » Oświadczenie Rady Miasta Gdańska w sprawie decyzji Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadan... Nie żyje Krzysztof Dowgiałło, wybitny opozycjonista PRL, autor słynnej... » Zmarł Krzysztof Dowgiałło – architekt, działacz opozycji w czasach PRL, współtwórca „Solidarności” i... Beton twardy... » Informowaliśmy o pikiecie zbuntowanych Rad Dzielnic Gdańska przed Żakiem, siedzibą RMG. Wydarzenie z... Kruszenie betonu » W czwartek, 18 czerwca, pod siedzibą Rady Miasta Gdańska (dawnego Żaku) odbędzie się pikieta zbuntow... Antymigracja w Gdańsk » W ostatni piątek w centrum Gdańska organizacje narodowe zorganizowały Marsz Antyemigracyjny.Gdański ... Janusz Szewczak o "Kulturze nienawiści" - na polskim trzęsawisku » "Kultura nienawiści czyli Polska nienawiścią podzielona" to kolejny ważny głos dr. Janusza Szewczaka... Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze » Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub. roku, to 26 proc. więcej niż w 2024.... Radni Gdańska: interpelacja o usunięcie flag i symboli państwa ukraińs... » Po tym, jak 27 maja br. Wołodymyr Zełenski nadał Samodzielnemu Centrum Operacji Specjalnych “Północ”... P. Czarnek w sali BHP » Przemysław Czarnek, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko premiera polskiego rządu po wybor... Manifestacja "S" w Warszawie. K. Dośla: Zielony Ład to trucizna » Ponad 200 tysięcy osób wzięło udział w dzisiejszej manifestacji "Solidarności" w Warszawie "Razem dl...
Reklama
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
niedziela, 07 czerwca 2026 16:24
Miliony euro z Gdańska dla Lipska - GPEC płaci szczodrze
Blisko 90 mln złotych netto zarobił lipski GPEC w Gdańsku w ub.
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
środa, 03 czerwca 2026 14:04
Krajobraz po bitwie... Co w Lechii...
Nie minęło jeszcze dwa tygodnie po sensacyjnej degradacji Lechii
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Uczniowie z Malborka zwyciężyli w konkursie „ENERGIA Przyszłości”

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 20 kwietnia 2015 17:34

Zespół uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku zwyciężył w czwartej edycji konkursu „ENERGIA Przyszłości”, organizowanego przez Grupę ENERGA. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali czek na 12 tys. zł na zakup pomocy naukowych dla szkoły oraz laptopy dla każdego członka zespołu i jego opiekuna.


W finale konkursu, który odbył się 17 kwietnia br. w Olivia Business Centre w Gdańsku rywalizowało pięć trzyosobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z: Białogardu, Gorzowa Wielkopolskiego, Malborka, Słupska i Włocławka. ENERGA do konkursu zaprosiła szkoły ponadgimnazjalne o profilu energetycznym i elektrotechnicznym. Uczestnicy szukali odpowiedzi na pytanie „Czy da się zmagazynować energię?”. Finałową piątkę wyłoniono spośród 38 prac zakwalifikowanych do konkursu.


W trakcie finału drużyny prezentowały pomysły, które wcześniej opisały w referatach. Jury, w składzie: prof. dr hab. Jan Majewski i prof. dr hab. Małgorzata Milewska-Stawiany z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. inż. Zbigniew Lubośny z Politechniki Gdańskiej, prof. dr hab. inż. Zdzisław Kabza z Politechniki Opolskiej i dr Tadeusz Żurek, Pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. Energetyki, oceniało wystąpienia zarówno pod względem merytorycznym, formy prezentacji, jak i poprawności językowej.


Trzy najlepsze szkoły otrzymały nagrody pieniężna na zakup pomocy naukowych dla szkół w wysokości  12, 8 i 5 tysięcy złotych.
1 miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku: Józef Gawlik, Mateusz Wudarczyk, Tomasz Grzechowiak. Opiekun Dariusz Słomiński.
2 miejsce: ZSP nr 1 Technikum nr 1 w Słupsku: Kamil Klimek, Jakub Peńśko, Karol Błaszkowski. Opiekun Monika Puchała.
3 miejsce: Zespół Szkół Elektrycznych z Gorzowa Wielkopolskiego: Sebastian Cisiuk, Przemysław Bobrówko, Jakub Głuchowski. Opiekun Mikołaj Gierłowski.


alt



- To czwarta edycja konkursu, którego ideą tak na dobrą sprawę jest zachęcenie uczniów szkół ponadgimnazjalnych czyli tych, którzy za chwilę będą wybierać uczelnie wyższe, do tego, aby zainteresować ich obszarem energetyki i problemami w tej branży, ale przede wszystkim rozwiązywaniem tych problemów - powiedział Rafał Hyrzyński, dyrektor Departamentu Rozwoju i Regulacji w Energa SA. - Ten konkurs ma ich zainteresować również naszą firmą, naszą otwartością, ideą współpracy, tym, że jesteśmy firmą, która stawia na zdolnych młodych ludzi. To jest też pewien etap przyglądania się uczestnikom takich konkursów pod kątem naszych przyszłych planów w zakresie pozyskiwania kadry. Istotnym zadaniem konkursu jest propagowanie wiedzy o systemach elektroenergetycznych wśród ludzi młodych. Brakowało nam pomostu między programami skierowanymi do najmłodszych, takimi jak Planeta Energii, a tymi dla starszych jak konkurs dla doktorantów.


Konkurs „ENERGIA Przyszłości” ma zasięg ogólnopolski, ale organizatorzy mają wobec biorących udział w konkursie szkół jedno wymaganie - to musi być szkoła o profilu energetycznym. - Przeprowadziliśmy ciekawe badanie - powiedział Rafał Hyrzyński. - Sprawdziliśmy jak wyglądają dalsze losy laureatów poprzednich edycji. Okazuje się, że siedemdziesiąt procent z nich to studenci Politechniki Gdańskiej.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież