Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Sąd w Sopocie zwraca akt oskarżenia prezydenta Sopotu do uzupełnienia

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
wtorek, 28 lutego 2012 10:28

Sąd Rejonowy w Sopocie zdecydował o zwróceniu aktu oskarżenia prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego przygotowanego przez gdańską „apelację” pod koniec grudnia ub.r. Akt oskarżenia został odesłany do Prokuratury Apelacyjnej w zakresie zarzutów, jakie śledczy postawili prezydentowi Sopotu na podstawie zapisu jego rozmowy z sopockim przedsiębiorcą Sławomirem Julke. Sąd oddalił trzy inne zarzuty natury korupcyjnej, stawiane Karnowskiemu.W grudniu Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku skierował do Sądu Rejonowego w Sopocie akt  oskarżenia przeciwko prezydentowi Sopotu Jackowi Karnowskiemu i czterem innym osobom. To ciąg dalszy tzw. afery sopockiej, w której głównym oskarżonym jest sopocki włodarz. Prokuratura doszła do wniosku, że Karnowski dopuścił się korupcji. Sąd w Sopocie nie podzielił racji prokuratury. To był drugi akt oskarżenia w tej głośnej sprawie. Poprzednio w czerwcu 2010 roku sąd nakazał prokuraturze uzupełnienie aktu oskarżenia. Nadal pozostał „w grze” główny wątek aktu oskarżenia, czyli domniemana próba wymuszenia łapówki na sopockim biznesmenie - Sławomirze Julke.


Zdaniem prokuratury 19 marca 2008 r. Karnowski, w związku z  pełnieniem funkcji publicznej Prezydenta Miasta Sopotu, będąc uprawnionym do wydania decyzji w przedmiocie przebudowy dachu kamienicy przy ul. Czyżewskiego w  Sopocie, umożliwiającej rozbudowę poddasza, zażądał od Sławomira Julke „obietnicy udzielenia korzyści majątkowej i osobistej w postaci przekazania mu dwóch mieszkań, mających powstać w wyniku tej przebudowy w tym budynku”.  Przedsiębiorca nagrał rozmowę z prezydentem Sopotu i dostarczył śledczym kopię nagrania. 


Karnowski odpiera zarzuty prokuratury i twierdzi, że nagranie rozmowy, w czasie której miał złożyć rzekomą korupcyjną propozycję zostało zmanipulowane.  Prokuratura musi teraz wzmocnić swoje twierdzenia, posługując się też innymi niż nagranie dowodami. Sąd oddalił zarzuty, iż Karnowski w związku z pełnieniem funkcji publicznej przyjął od dealera samochodowego Włodzimierza G., korzyść majątkową w postaci 12 nieodpłatnych napraw samochodu i zakupu trzech aut za cenę poniżej wartości  księgowej oraz zarzut przyjęcia od przedsiębiorcy Mariana D. korzyści majątkowej w postaci nieodpłatnej usługi budowlanej.


Sąd Rejonowy w Sopocie mógł skierować sprawę na wokandę, albo zwrócić prokuraturze akta postępowania przygotowawczego do uzupełnienia.
ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież