Ryszard Czarnecki w tygodniku „Sieci”: Polacy, idźmy z Trumpem! » W nowym numerze „Sieci” Ryszard Czarnecki, poseł do Parlamentu Europejskiego w zaskakującym wywiadzi... O pożytku głupoty i jeszcze raz o budowie CPK » Nie musiałem zbyt długo czekać na odpowiedź, choć z góry wiedziałem, że taka będzie musiała nastąpić... T. Rakowski ocenia: Dwie drużyny w Gdańsku » O wyniku wyborczym PiS w Gdańsku, o rozłamie wewnątrz partii i kampanii, która była prowadzona dwuto... Gdańska rada: liderzy i outsiderzy » Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady miasta uzyskała Aleksandra Dulkiewicz, k... Zmiana jednak jest możliwa » Wybory samorządowe przyniosły wiele niespodzianek. Druga tura w Gdyni bez udziału Wojciecha Szczurka... Nowa Rada Miasta Gdańska 2024-2028 » Koalicja Obywatelska zwiększyła swój stan posiadania w Radzie Miasta. Aż czterech radnych mniej będz... KO zyskuje dwa mandaty, PiS traci trzy w sejmiku pomorskim » W wyborach do sejmiku województwa pomorskiego zwyciężyła KO z wynikiem 43,84 proc. PiS uzyskało 25,7... Magdalena Czarzyńska-Jachim wygrała wybory na prezydenta Sopotu » Według danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich sopockich obwodowych komisji, na Magdalenę ... W tygodniku „Sieci”: To bitwa mojego życia » Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości i prokurat... W Gdańsku Aleksandra Dulkiewicz wygrała w I turze » W Gdańsku w wyborach prezydenckich Aleksandra Dulkiewicz wygrał w I turze. Urzędująca prezydent uzys...
Reklama
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
piątek, 12 kwietnia 2024 15:13
Gdańska rada: liderzy i outsiderzy
Dziś remanenty wyborcze. W Gdańsku najwięcej głosów do rady
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
poniedziałek, 15 kwietnia 2024 14:24
Energa Wybrzeże nie dogoniła Wilków
Po fatalnym początku meczu Energa Wybrzeże goniła Cellfast Wilki
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
piątek, 12 kwietnia 2024 15:35
Bolesna porażka Lechii, Jaguar znów zwycięski
I LIGA FORTUNA
Radość w Gdyni, niepokój w Gdańsku.
Lechia odzyskała pozycję lidera
niedziela, 14 kwietnia 2024 16:59
Lechia odzyskała pozycję lidera
Lechia wykorzystała potknięcie Arki i odzyskała fotel lidera.

Galeria Sztuki Gdańskiej

W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
niedziela, 07 kwietnia 2024 14:42
W tonacji ekspresji Stefana Szmaja
Ostatnio trafił w moje ręce linoryt polskiego ekspresjonisty

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Nagrody teatralne rozdane
środa, 27 marca 2024 14:20
Nagrody teatralne rozdane
Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru rozdano jak co roku nagrody
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
piątek, 05 kwietnia 2024 13:12
Kandydaci KWW Nasza Gmina Żukowo 2024
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Publicysta Adam Chmielecki nowym prezesem Radia Gdańsk

Ocena użytkowników: / 10
SłabyŚwietny 
piątek, 13 września 2019 13:32

Adam Chmielecki, wydawca, politolog i publicysta, współpracujący z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”, decyzją Rady Mediów Narodowych został w czwartek 12 września br. powołany na stanowisko prezesa Radia Gdańsk SA.


Rada Mediów Narodowych jednogłośnie wybrała prezesa Radia Gdańsk. W Radzie Mediów Narodowych zasiadają: przewodniczący Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny oraz Juliusz Braun (nie był obecny na głosowaniu). Adam Chmielecki był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa Radia Gdańsk.


Adam Chmielecki jest politologiem, absolwentem UG, dziennikarzem, publicystą oraz wydawcą. Jest od ośmiu lat związany z miesięcznikiem „Magazyn Solidarność”.


Jest autorem książek „Wokół Solidarności” i „Solidarni i niepodlegli”, wydanej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie ze Sławomirem Cenckiewiczem, Januszem Kowalskim i Anną K. Piekarską napisał biografię śp. Lecha Kaczyńskiego, jest współautorem albumu „Moim powołaniem jest służba publiczna. Rzecz o Macieju Płażyńskim”. Pisał m.in. dla „Biuletynu IPN”, publikował na łamach „Czasu Stefczyka”, „Dziennika Polskiego”, „Gazety Bankowej”, „Gazety Polskiej”, „Naszego Dziennika”, tygodników „Do Rzeczy” i „wSieci”. Jest właścicielem wydawnictwa Patria Media, wydającego publikacje o konserwatywnym wydźwięku.

alt


Był pracownikiem Komisji ds. Likwidacji WSI (kierował sekretariatem przewodniczącego komisji S. Cenckiewicza) i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.


Jest jednym z laureatów prestiżowego konkursu Książka Historyczna Roku im. Oskara Haleckiego za biografię polityczna śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.


Zasiada w radzie utworzonego przez NSZZ „S” i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Instytutu Dziedzictwa Solidarności.


Ma otwarty przewód doktorski. Promotorem rozprawy doktorskiej na temat Porozumienia Centrum jest prof. Wojciech Polak, naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.


Na łamach Magazynu Solidarność Adam Chmielecki zajmował się szeroko pojęta tematyką związkową oraz publikował na temat najnowszej historii Polski, m.in. o zbrodni lubińskiej z 31 sierpnia 1982 roku oraz o życiu i dokonaniach Anny Walentynowicz (1929-2010).


Adam Chmielecki zastąpił Dariusza Wasielewskiego, który zrezygnował z pełnienia funkcji. Nowy prezes obejmie stery publicznej rozgłośni od 23 września br. Redaktorem naczelnym radia i prokurentem spółki jest na razie Michał Rzepiak.

ASG


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież