Kandydaci “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza... » Komitet “Konfederaci - Bezpartyjni - Polska jest jedna - Dla Pomorza” przedstawił kandydatów do Rady... E. Grabarek-Bartoszewicz wystartuje w Gdańsku » Do gdańskiej polityki wraca Elżbieta Grabarek-Bartoszewicz, b. przewodnicząca Rady Miasta Gdańska, r... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: „Zostaję. Walczymy Dalej.” » W tygodniku „Sieci” Jarosław Kaczyński w specjalnym wywiadzie deklaruje: Zgłoszę swoją kandydaturę n... Gdańsk w obiektywie uczniów ZSS nr 2 » W Filii Gdańskiej przy ulicy Mariackiej odbył się wernisaż wystawy „Gdańsk w naszym obiektywie” - 24... W hołdzie Wyklętym: Tym co zachowali się jak trzeba... » 1 marca w Gdańsku obchodzono Dzień Żołnierzy Wyklętych. Instytut Pamięci Narodowej wspólnie z środow... KWW Kocham Gdańsk przedstawił kandydatów do Rady Miasta » KWW Kocham Gdańsk – Kandydaci Niezależni przedstawił listę kandydatów do Rady Miasta. Komitet wystaw... Tomasz Jezierski: Kochają Gdańsk... » Na politycznej mapie Gdańska pojawiło się nowe, świeże ugrupowanie. Jak sami o sobie mówią, mają doś... Michał Urbaniak o wyborach : Konfederacja gotowa w Gdańsku » Michał Urbaniak, z Konfederacji, gdański poseł na Sejm RP IX kadencji, już niebawem zorganizuje konf... Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
sobota, 02 marca 2024 16:04
Nieudany początek wiosny podopiecznych trenera Borkowskiego
Nieudanie zaczęły wiosnę piłkarki AP ORLEN. Podopieczne trenera
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
piątek, 01 marca 2024 15:07
Arka i Lechia kroczą do ekstraklasy
Trójmiejski duet, Arka i Lechia, kroczy konsekwentnie do
Lechia zdeklasowała Resovię
poniedziałek, 04 marca 2024 19:18
Lechia zdeklasowała Resovię
Po bardzo dobrej pierwszej połowie Lechia na Polsat Plus Arena

Galeria Sztuki Gdańskiej

Baranowscy, ojciec i syn
niedziela, 25 lutego 2024 13:53
Baranowscy, ojciec i syn
Henryk Baranowski (1932-2005) pochodził z Kociewia, urodził się w

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lenin dostał jajkami z czerwoną farbą

Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
czwartek, 17 maja 2012 14:18

altCzterej zamaskowani sprawcy obrzucili po południu jajkami z czerwoną farbą napis Stocznia Gdańska im. Lenina. To preludium do zapowiadanej na dzisiejszy wieczór akcji protestacyjnej.Sprawcy akcji uszli bezkarni. Tymczasem przesłuchiwana jest ochrona zakładu, która w trakcie "jajkowego" ataku nie interweniowała. Przypatrywali się jej także stoczniowcy. Na słupach przed historyczną bramą numer 2 pojawiły się też plakaty ze zdjęciami posłów z Pomorza, którzy zagłosowali za ustawą emerytalną wprowadzającą wydłużenie wieku emerytalnego do 67 roku życia.


Protestowi przyglądał się poseł PiS Andrzej Jaworski, uprzedzony o akcji, jak mówi, wpisem w Internecie.
 - Każdy rząd dyktatorski w końcu napotyka opór i pojawiają się odważne osoby, które będą z dyktatorem walczyć. Ludzie poczuli się zlekceważeni, po raz kolejny, przy rządowym projekcie emerytalnym. W Gdańsku mamy też przykład małej, raczkującej dyktatury więc znajdują się mieszkańcy, którzy mają dość kuriozalnych decyzji. Prezydent miasta zaś ostatnio nie wypowiada się na miejskie tematy, więc już nie wiemy, kto rządzi w Gdańsku czy Paweł Adamowicz, czy może jego rzecznik Antoni Pawlak - powiedział nam Jaworski.
 

Andrzej Kołakowski, bard "Solidarności" i działacz opozycyjny w czasach PRL, absolwent KUL, na Facebooku ogłosił na czwartkowy wieczór konkurs, który odbędzie się przed bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej SA:
W czwartek 17 maja, o godz. 19 pod 2. bramą Stoczni Gdańskiej, odbędzie się Pierwszy Zakazany Konkurs Rzucania Jajkiem w "Lenina". Zwycięzcy czyli sprawcy trzech najlepszych rzutów otrzymają nagrody - płyty Andrzeja Kołakowskiego. Nagrodę specjalną zapewne ufunduje sam prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz - tydzień aresztu "na Kurkowej" ( znowu zapełni się dawny pawilon żeński, bo pretendentów do zwycięstwa będzie bardzo wielu). Prosimy o przyjście z własnymi jajami, bo klub jajowy pod nazwą "Budyń Lenina" nie posiada budżetu. Mówię Lenin- myślę Adamowicz! - apelują organizatorzy akcji.


Prezydent Gdańska tak tłumaczył przywrócenie stoczni imienia Lenina: "Przede wszystkim to symbol. To uzmysłowienie nam wszystkim, a szczególnie ludziom urodzonym po upadku komuny, jakim gigantycznym chichotem historii był ten wielki strajk, wielki zryw stoczniowy. Pokazanie, że upadek zbrodniczej ideologii stworzonej przez właśnie Włodzimierza Lenina zaczął się w zakładzie jego imienia. Bo to Lenin stworzył realny komunizm, a pracownicy Stoczni Gdańskiej imienia Lenina ten komunizm obalili".


Przypomnijmy, że imię Lenina wróciło nad stoczniową bramę tuż przed północą z niedzieli na poniedziałek. Lenin ponownie zawisł na bramie Stoczni Gdańskiej, a odtworzenie bramy w jej wyglądzie z 1980 r. kosztowało budżet miasta blisko 68 tys. zł.
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież