100-lecia archidiecezji gdańskiej » W siedzibie Kurii Metropolitalnej odbył się briefing prasowy poświęcony peregrynacji relikwii św. Wo... W tygodniku „Sieci”: IPN będzie twierdzą nie do zdobycia » W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” prezes IPN dr. Karol Nawrocki wyjaśnia, dlaczego Platforma Obywate... Podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku podsumowano 10 etapów badań archeologicznych na Westerplatte.-... Zmarł Paweł Huelle » Nie żyje Paweł Huelle, poeta, pisarz, autor bestselleru „Weiser Dawidek”, wykładowca akademicki oraz... Radni PiS chcą wyjaśnień w sprawie wycięcia wierzby przy ul. Wajdeloty » Przy ul. Wajdeloty wycięto wierzbę. Radni PiS Przemysław Majewski, Andrzej Skiba i Roman Plewa wraz ... Prezydent Andrzej Duda w tygodniku „Sieci”: Tusk nie będzie moim premi... » W nowym numerze „Sieci” prezydent Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie wyjaśnia powody powierzenia mi... Inauguracja cyklu „Muzyczne popołudnie w Muzeum" » Koncert Mikołaja Sikały zainaugurował cykl recitali fortepianowych w ramach współpracy Muzeum II Woj... ROD "Kaczeńce" bez zmian » W sobotę 18 listopada na nadzwyczajnym zebraniu Stowarzyszenia Ogrodowego Rodzinnego Ogrodu Działkow... Fudakowski: to jest demoralizacja » Komentarz Stanisława Fudakowskiego, sekretarza Stowarzyszenia "Godność" do Oświadczenia jakie wydano... L. Brudzyński komisarzem Sopotu » Premier RP Mateusz Morawiecki wyznaczył Lucjana Brudzyńskiego do pełnienia - od 15 listopada br. - f...
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
czwartek, 23 listopada 2023 17:36
Prokurator sprawdza... SKT a zasady Karnowskiego
Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy od kwietnia b. roku prowadzi

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
wtorek, 28 listopada 2023 15:09
Powołano Spółkę Akcyjną Wybrzeże Gdańsk S.A.
Komunikat właścicieli Wybrzeże S.A. dotyczący powołania
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
sobota, 18 listopada 2023 14:29
Przełamanie Gedanii u siebie*Baltia wygrywa rundę jesienną
I LIGA FORTUNA
Rekordowa seria zwycięstw Arki Gdynia trwa.
Czas derbów!
czwartek, 23 listopada 2023 17:46
Czas derbów!
Po ponad 3 latach czekają nas kolejne emocje derbowe. Po zawieszeniu

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
niedziela, 19 listopada 2023 18:48
Gdańskie Barwy, Gdańskie Tonacje
Zakończenie sezonu wystawienniczego 2023 „Gazety Gdańskiej”

Sport w szkole z ORLENEM

Sztafetowe biegi przełajowe
niedziela, 01 października 2023 14:07
Sztafetowe biegi przełajowe
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 26 i 27 września w Parku im.
Piękna Zośka
wtorek, 14 listopada 2023 19:40
Piękna Zośka
Długie jesienne wieczory sprzyjają, a wręcz zachęcają do

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Krajówka pod namiotem, a spot w telewizji

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2012 12:21

NSZZ Solidarność zaostrza akcję przeciwko rządowemu projektowi wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat.  W środę rano przed Sejmem rozpoczął się kolejny protest NSZZ "Solidarność" przeciw rządowym propozycjom podniesienia wieku emerytalnego. Na czwartek zaplanowane są obrady Komisji Krajowej „S” – po raz pierwszy „krajówka” zbierze się pod namiotem. Związkowcy rozstawili już miasteczko namiotowe na skwerze przed wjazdem do Sejmu na ul. Wiejską.Projekt rządowy wydłuża do 67 roku życia wiek emerytalny zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zakłada też możliwość przejścia na wcześniejszą, tzw. częściową, czyli niższą  emeryturę. Projekt „emerytalny” podczas majowego posiedzenia mają omawiać posłowie. Dzisiaj zapowiedziane jest drugie czytanie projektu podwyższającego wiek emerytalny oraz projektu reformującego emerytury mundurowe. Jak poinformował przewodniczący sejmowej komisji nadzwyczajnej pomorski poseł Sławomir Neumann (PO) głosowanie obu ustaw ma odbyć się w piątek.  


Akcja Solidarności cieszy się wsparciem PiS. Z protestującymi spotkał się poseł PiS prof. Jan Szyszko. Kolejni eksperci też się zapowiedzieli. W czwartek pod namiotami oprócz Komisji Krajowej zapowiedziana jest też debata na temat zmian w systemie emerytalnym. Wcześniej Sejm nie zgodził się na tzw. wysłuchanie publiczne w sprawie rządowych projektów. 


- Skoro posłowie nie zgodzili się na prowadzenie wysłuchania publicznego w Sejmie to my pierwszy raz w historii przeprowadzimy Komisję Krajową i debatę publiczną przed Sejmem z udziałem wybitnych profesorów. Czy to jest reforma, czy zabieg matematyczny na milionach Polaków? Propozycje rządowe polegające na wydłużeniu wieku emerytalnego to nie jest reforma emerytalna, lecz jedynie podwyższenie wieku emerytalnego i wydłużenie czasu, przez jaki mają być odprowadzane składki emerytalne  – powiedział nam Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „S”.  W debacie mają uczestniczyć m.in. Jadwiga Staniszkis i Ryszard Bugaj.


We wtorek lider Solidarności Piotr Duda we wtorek przekazał premierowi Donaldowi Tuskowi  projekty dotyczące zmian w ustawie o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz w ustawie o tzw. agencjach pracy tymczasowej. Przewidują one objęcie składkami na ZUS umów o dzieło i umów zleceń.
W czwartek Solidarność zacznie emitować spot prezentujący polską rodzinę, która zmaga się z problemami dnia codziennego. Bohaterem spotu jest pracownik budowlany, pracujący na umowie-zleceniu, którego rodzina nie ma przed sobą przyszłości w kraju. Spot Solidarności jest  odpowiedzią na kampanię reformy emerytalnej prowadzoną przez rząd za pieniądze podatników, w której rząd uspokajał widzów, że emerytura wprowadzana będzie stopniowo, a reforma jest niezbędna. Związek sięgnie też po akcję na bilbordach. Prowadzona jest też akcja krytykująca rządowy projekt w Internecie. Solidarność założyła stronę internetową www.stop67.pl
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież