“Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Krajówka pod namiotem, a spot w telewizji

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 09 maja 2012 12:21

NSZZ Solidarność zaostrza akcję przeciwko rządowemu projektowi wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat.  W środę rano przed Sejmem rozpoczął się kolejny protest NSZZ "Solidarność" przeciw rządowym propozycjom podniesienia wieku emerytalnego. Na czwartek zaplanowane są obrady Komisji Krajowej „S” – po raz pierwszy „krajówka” zbierze się pod namiotem. Związkowcy rozstawili już miasteczko namiotowe na skwerze przed wjazdem do Sejmu na ul. Wiejską.Projekt rządowy wydłuża do 67 roku życia wiek emerytalny zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zakłada też możliwość przejścia na wcześniejszą, tzw. częściową, czyli niższą  emeryturę. Projekt „emerytalny” podczas majowego posiedzenia mają omawiać posłowie. Dzisiaj zapowiedziane jest drugie czytanie projektu podwyższającego wiek emerytalny oraz projektu reformującego emerytury mundurowe. Jak poinformował przewodniczący sejmowej komisji nadzwyczajnej pomorski poseł Sławomir Neumann (PO) głosowanie obu ustaw ma odbyć się w piątek.  


Akcja Solidarności cieszy się wsparciem PiS. Z protestującymi spotkał się poseł PiS prof. Jan Szyszko. Kolejni eksperci też się zapowiedzieli. W czwartek pod namiotami oprócz Komisji Krajowej zapowiedziana jest też debata na temat zmian w systemie emerytalnym. Wcześniej Sejm nie zgodził się na tzw. wysłuchanie publiczne w sprawie rządowych projektów. 


- Skoro posłowie nie zgodzili się na prowadzenie wysłuchania publicznego w Sejmie to my pierwszy raz w historii przeprowadzimy Komisję Krajową i debatę publiczną przed Sejmem z udziałem wybitnych profesorów. Czy to jest reforma, czy zabieg matematyczny na milionach Polaków? Propozycje rządowe polegające na wydłużeniu wieku emerytalnego to nie jest reforma emerytalna, lecz jedynie podwyższenie wieku emerytalnego i wydłużenie czasu, przez jaki mają być odprowadzane składki emerytalne  – powiedział nam Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „S”.  W debacie mają uczestniczyć m.in. Jadwiga Staniszkis i Ryszard Bugaj.


We wtorek lider Solidarności Piotr Duda we wtorek przekazał premierowi Donaldowi Tuskowi  projekty dotyczące zmian w ustawie o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz w ustawie o tzw. agencjach pracy tymczasowej. Przewidują one objęcie składkami na ZUS umów o dzieło i umów zleceń.
W czwartek Solidarność zacznie emitować spot prezentujący polską rodzinę, która zmaga się z problemami dnia codziennego. Bohaterem spotu jest pracownik budowlany, pracujący na umowie-zleceniu, którego rodzina nie ma przed sobą przyszłości w kraju. Spot Solidarności jest  odpowiedzią na kampanię reformy emerytalnej prowadzoną przez rząd za pieniądze podatników, w której rząd uspokajał widzów, że emerytura wprowadzana będzie stopniowo, a reforma jest niezbędna. Związek sięgnie też po akcję na bilbordach. Prowadzona jest też akcja krytykująca rządowy projekt w Internecie. Solidarność założyła stronę internetową www.stop67.pl
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież