Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa » Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje prawdą. Były premier sprzedaż aktywów s... Czesław Nowak: W samorządach przeważają plusy ujemne » Z Czesławem Nowakiem, posłem w latach 1989–93 (OKP, PC), gdańskim radnym 1998-2006, prezesem Stowarz... Zmarł autor koncepcji pomnika Poległych Stoczniowców 1970 » 21 maja 2022 r. zmarł Bogdan Pietruszka, autor koncepcji gdańskiego pomnika Poległych Stoczniowców 1... Konkurs dla młodzieży „Zainwestuj w naszą planetę” rozstrzygnięty » Wyłoniono zwycięzców konkursu „Zainwestuj w naszą planetę” na plakat cyfrowy o tematyce ekologicznej... W tygodniku „Sieci”: Tak Tusk chciał sprzedać LOTOS Rosjanom » Upublicznienie dokumentów zdradzających plany sprzedania Rosjanom Grupy LOTOS przez rząd PO-PSL jasn... Rafał Chwedoruk: Polityka to nie gra komputerowa » Z dr. hab. Rafałem Chwedorukiem, politologiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, komentatorem p... Minister Skarbu Państwa: Rząd PO-PSL chciał sprzedać LOTOS Rosjanom i ... » Dokument, który został odtajniony przez obecnego Ministra Skarbu Państwa Jacka Sasina dowodzi, że te... W tygodniku „Sieci”: Jak patrzy na nas Rosja? » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Budzisz analizuje, skąd się wzięło u Rosjan przeświadcz... Święto ogrodnicze w Rënku » To było prawdziwe święto ogrodnicze. 19. edycję Ogólnopolskiej Wystawy Ogrodniczej połączonej z kier... „Wejście w historię”: prezentacja eksponatów związanych z działalności... » W ramach kolejnej odsłony cyklu „Wejścia w historię” w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezent...
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
czwartek, 26 maja 2022 19:49
Lotos na sprzedaż: zamiar ministra i podpis prezesa
Duet Donald Tusk-Paweł Olechnowicz nieroztropnie gospodaruje

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
czwartek, 26 maja 2022 19:56
Bartłomiej Bołądź atakującym Trefla
Jeden z czołowych atakujących i punktujących sezonu 2021/2022
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
sobota, 21 maja 2022 19:07
Wicemistrz wyraźnie lepszy do Lechii na koniec sezonu
Porażką z wicemistrzem Polski zakończyła sezon Lechia.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Bracia z Nowego Portu
poniedziałek, 16 maja 2022 10:13
Bracia z Nowego Portu
Trudno w wypadku mało znanych, wywodzących się z Nowego Portu,

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Ćwicz z Drużyną Energii
poniedziałek, 23 maja 2022 13:50
Ćwicz z Drużyną Energii
Trwa sportowy etap Drużyny Energii, w którym rywalizuje 191 szkół
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Gmina Subkowy oraz gmina Pelplin utworzą Specjalną Strefę Przemysłową

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 21 kwietnia 2011 15:40

altaltZ inicjatywy Wójta Gminy Subkowy, Mirosława Murzydło oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, Andrzeja Stanucha 21 kwietnia 2011 roku w Urzędzie Gminy Subkowy podpisano list intencyjny na rzecz realizacji projektu utworzenia Specjalnej Strefy Przemysłowej Subkowy-Pelplin.


Inicjatywa powołania Specjalnej Strefy Przemysłowej jest bezpośrednio związana z realizacją przez spółkę Elektrownia Północ przedsięwzięcia pod nazwą: „Budowa Elektrowni Północ o mocy 2000 MW koło miejscowości Rajkowy, gmina Pelplin, powiat tczewski w województwie pomorskim.”. Strony postanowiły nawiązać bliższą współpracę by w pełni wykorzystać potencjalne korzyści gospodarcze i społeczne jakie niesie z sobą realizacja budowy i eksploatacji elektrowni w obrębie tych gmin.

Elektrownia Północ to inwestycja, która w znaczącym stopniu przyczyni się do stymulacji rozwoju gospodarczego nie tylko gmin Subkowy i Pelplin, ale również regionu Pomorza. Przy budowie zatrudnienie może znaleźć nawet 3 000 osób, a do jej stałej obsługi w trybie 3‐zmianowym potrzebnych będzie nawet 1 000 osób
– zatrudnionych bezpośrednio w elektrowni oraz w firmach kooperujących, których
w województwie pomorskim może być nawet kilkadziesiąt. Dzięki inwestycji, gminy Pelplin i Subkowy dołączą do grona gmin strategicznie istotnych dla województwa pomorskiego.
Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy partnerskiej przez obie gminy. Umowa będzie określać następujące obszary:
- wzajemnych zobowiązań,
- kwestie koordynacji nad projektem,
- założenia co do opracowania koncepcji architektoniczno-urbanistycznej zagospodarowania Strefy,
- założenia dotyczące wypracowania strategii rozwoju i promocji Strefy.

W planach jest również powołanie profesjonalnego centrum obsługi inwestora. Centrum obsługi inwestora będzie świadczyć usługi i dostarczać niezbędnych informacji dla podmiotów, które będą chciały współpracować z Elektrownią Północ oraz funkcjonować w ramach Specjalnej Strefy Przemysłowej.

Podczas sesji Rada Gminy Subkowy podjęła również uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia zmian w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego pod kątem planowanej Strefy.


Gmina Subkowy
Gmina leży we wschodniej części województwa pomorskiego, w powiecie tczewskim na tak zwanym Kociewiu Wschodnim w sąsiedztwie Żuław Wiślanych.  Obejmuje ona obszar o powierzchni 7780 ha i zamieszkuje ją 5476 osób (stan na: 31.12.2010 r).
W skład gminy wchodzi 11 sołectw: Subkowy, Gorzędziej, Radostowo, Mała Słońca, Wielka Słońca, Mały Garc, Rybaki, Wielgłowy, Brzuśce, Waćmierz i Narkowy.


Gmina Pelplin
Gmina Pelplin to gmina miejsko-wiejska w województwie pomorskim, w powiecie tczewskim. Obejmuje ona obszar o powierzchni 14 045  ha i zamieszkuje ją 16 656 osób (stan na: 31.12.2010 r). W skład gminy wchodzi 14 sołectw: Bielawki, Gręblin, Janiszewo, Janiszewko, Kulice, Lignowy Szlacheckie, Małe Walichnowy, Międzyłęż, Pomyje, Rajkowy, Ropuchy, Rożental, Rudno, Wielki Garc.


Elektrownia Północ
Elektrownia w Rajkowach będzie węglową elektrownią systemową o łącznej mocy do 2000 MW. Decyzję o uruchomieniu budowy elektrowni w tym rejonie podjęto
w związku z deficytem energii elektrycznej w województwie pomorskim i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Dzięki najnowocześniejszej technologii elektrownia uzyska sprawność przekraczającą 45%.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież