Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus... W obronie ogródków » Od kwietnia Urząd Miasta ogłosił konsultacje społeczne w sprawie uchwalenia nowego Planu Ogólnego, k... Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa...
Reklama
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Gdańska strefa kibica rusza w czwartek

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 06 czerwca 2012 23:05

Koncert Pitbulla, jednego z najpopularniejszych obecnie artystów świata, zainauguruje 7 czerwca, w czwartek  działalność Strefy Kibica w Gdańsku, znajdującej się na Placu Zebrań Ludowych. Strefa, która jak się szacuje może gościć jednorazowo do 30 tys. kibiców, będzie funkcjonować do 1 lipca.Strefa będzie otwierana co najmniej na trzy godziny przed każdym planowanym meczem i funkcjonować będzie do  północy. Poza trzema imprezami biletowanymi wstęp do niej jest bezpłatny.


W czasie czerwcowych mistrzostw Euro 2012 w strefie o powierzchni 4 ha, odbędą się trzy płatne koncerty. Oprócz Pitbulla (7 czerwca) mają wystąpić: Noel Gallagher i The Vaccines (20 czerwca) oraz ATB i Josh Gallahana (25 czerwca). Bilety na koncerty będą kosztować od 65 do 800 złotych.


altArtyści wystąpią na znajdującej się w Strefie Kibica dużej scenie. Tuz obok niej znajduje się wielki telebim o pow. 103 mkw, na którym transmitowane będą wszystkie mecze turnieju.


altStrefa ma też dwie wydzielone części odpłatne Prestige dla ok. 170 osób oraz Comfort dla ok. 250 osób.


altW strefie aktywności sportowych znajdują się miniboiska i boiska do gry w piłkę, w siatkówkę plażową oraz konsole do gier komputerowych.


altW Centrum Medialnym zaadaptowanym w drewnianej Gospodzie przygotowano 50 stanowisk pracy dla dziennikarzy. Będą oni mieli do dyspozycji szybki i wydajny dostęp do bezprzewodowego Internetu, tak samo jak wszyscy goście Strefy Kibica.


altW gdańskiej Strefie Kibica jest też Strefa Pomorskich Smaków,  w której jak zapewnia rzeczniczka marszałka województwa pomorskiego, Małgorzata Pisarewicz, swoje wyroby i potrawy zaoferują m.in. niewielkie masarnie, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich i rybacy z Pomorza. W ofercie będą głównie wyroby z listy produktów tradycyjnych województwa pomorskiego, m.in. metka i biała kiełbasa, zupa zagraj, plince kaszubskie, szandar kociewski, kiszka kaszubska i ruchanki. Na deser regionalne wypieki, m.in. młodzowy kuch z kruszonką, kaszubski sernik z ziemniakami i purcle kaszubskie.


altW strefie nie będzie można płacić gotówką, a jedynie za pomocą specjalnych kart pre-paid lub kart własnych z funkcją pay-pass. W tym celu zamontowano dwa bankomaty. Strefa znajduje się w odległości ok. 600 m od Dworca Głównego PKP, 500 m od Dworca Autobusowego i ok. 12 km od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy. Strefa będzie ochraniana przez około 300 pracowników firmy ochrony. Poza tym do dyspozycji kibiców i gości Strefy Kibica będzie około 30 wolontariuszy, którzy szybko i profesjonalnie udzielą koniecznych informacji. Znajdą się tutaj trzy punkty medyczne, w tym jeden punkt Krótkotrwałej Opieki Medycznej.


alt
Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa uczestnikom wydarzeń w Strefie Kibica, oprócz 4 wejść, przygotowano dodatkowo 2 wyjścia ewakuacyjne. Do strefy będzie też prowadzić 1 wejście techniczne. Wszyscy wchodzący będą podlegać kontroli, celem zapobieżenia wnoszeniu przedmiotów niebezpiecznych i alkoholu. Uwaga rowerzyści, nie można też wprowadzać rowerów. Przez całą dobę Strefa Kibica będzie chroniona i monitorowana, a wszystkie dostawy na jej teren będą kontrolowane także pod względem bezpieczeństwa pirotechnicznego. W sposób ciągły będą także patrolowane tereny okalające Strefę Kibica.


altW Strefie Kibica są również zlokalizowane punkty informacji,  sklep z pamiątkami UEFA EURO 2012 oraz zaplecze sanitarne z 200 sanitariatami i 20 umywalniami. Strefa Kibica została wyposażona we wszystkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.


altWizytujący strefę prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapewnił, że nasze miasto jest przygotowane na przyjęcie rzeszy kibiców. Zapytany jaki przewiduje wynik pierwszego meczu Polska – Grecja, odparł, podobnie jak premier Donald Tusk 1:0.


altWła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież