Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dzień otwarty IWRD: pedagodzy zainspirowali odwiedzających

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
środa, 06 kwietnia 2016 07:16

Kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie. Jednym z wydarzeń zorganizowanych z tej okazji był dzień otwarty w Instytucie Wspomagania Rozwoju Dziecka przy ul. Malczewskiego.- Ponieważ kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie zależy nam na tym, aby jak najwięcej ludzi zapoznawać z tym problemem - powiedziała Iwona Ruta-Sominka, wicedyrektor Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. - Dzień otwarty służył temu, aby osoby, które nas odwiedziły mogły zobaczyć jak wygląda terapia, jak pracujemy, w jaki sposób organizujemy czas dzieciom w naszym przedszkolu specjalnym. Wiemy, że podczas dnia otwartego odwiedzili nas psycholodzy i pedagodzy z różnych placówek z  całego Pomorza, a także rodzice dzieci z autyzmem. Odwiedzającym powiedzieliśmy przede wszystkim co to jest autyzm, na co należy zwrócić uwagę podczas prowadzonej terapii. Nasi gości znali problematykę autyzmu i bardziej interesowała ich sama terapia prowadzona w Instytucie. W związku z tym mogliśmy pokazać to na co kładziemy duży nacisk, aby ta terapia była efektywna. Pokazaliśmy jak tworzymy programy dla dzieci. Przez to, że autyzm jest tak złożonym problemem trzeba umieć tworzyć zindywidualizowane programy dla każdego dziecka, trzeba umieć te dzieci uczyć. Ważne jest, aby w pracy wykorzystywać metody o potwierdzonej naukowo skuteczności. Postępy dzieci oceniamy na bieżąco. Z każdej uczonej umiejętności są zbierane dane, żeby móc monitorować jakie dziecko robi postępy, jak szybko się uczy, jakie trzeba wprowadzić modyfikacje w programie. Potrafimy dostosować program edukacyjno-terapeutyczny do potrzeb dziecka i uczymy wszystkich potrzebnych umiejętności od umiejętności naśladowania, dopasowywania. Kształtujemy od samego początku mowę oraz umiejętność zabawy, spędzania czasu wolnego. Odwiedzający podczas dnia otwartego mieli okazję zobaczyć jak funkcjonują wszystkie placówki prowadzone przez Fundację - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka: Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Zaburzeniem Autystycznym, Niepubliczna Poradnia Psychologiczna-Pedagogiczna, Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Przedszkole Integracyjne „Bajkowa Akademia”, w którym dzieci z autyzmem wspólnie z rówieśnikami uczestniczą w wybranych zajęciach. Poinformowaliśmy gości o ofercie naszych szkoleń. Zdajemy sobie sprawę, że nie zdołamy pomóc wszystkim dzieciom i dlatego kładziemy duży nacisk, aby być placówką szkoleniową, która uczy innych nauczycieli, terapeutów jak pracować z dziećmi. Dzięki wykwalifikowanej kadrze więcej dzieci z autyzmem otrzyma konieczne wsparcie.


altPlacówkę podczas dnia otwartego odwiedziło około 20 osób.
- Przyszedłem do ośrodka IWRD gdyż jestem zainteresowany innym modelem terapii dziecka niż w ośrodku w którym obecnie się znajduje - powiedział Piotr Niecikowski, ojciec dziecka z aspektem autyzmu. - Podczas wizyty najważniejszymi informacjami jakie chciałem uzyskać były narzędzia i metody z jakimi pracuje ośrodek z dzieckiem, gdyż jest kilka różnych modeli. Każdy z tych modeli ma swoje zalety, ale trzeba to indywidualnie dopasować do dziecka. Uważam, że ten ośrodek dla każdego dziecka będzie optymalnym rozwiązaniem gdyż plany są tworzone indywidualnie dla każdego dziecka. To jest jakby clue tematu.


altalt- Przyjechałam w celu poznania bardzo dobrej placówki, o której w środowisku nauczycieli, pedagogów krąży bardzo dobra opinia - powiedziała Liliana Gałaman, dyrektor przedszkola integracyjnego "Jesteśmy Razem" w Lęborku. - Chciałam się na własne oczy przekonać jak tutaj pracują. Chętnie podpatrzę pomysły, które będę mogła wykorzystać w naszej placówce. Przyjechałam z pracownikami z naszego przedszkola. Bardzo nas zainspirowali pedagodzy pracujący tu na codzień z dziećmi autystycznymi, bo w naszej placówce mamy również dzieci autystyczne. Chciałabym mieć takie wspaniałe praktykantki z UG, które pomagają przygotowywać pomoce. To co warto podkreślić to profesjonalizm, ogromny profesjonalizm, zaangażowanie. I widać, że na bardzo wysokim poziomie szkoleni terapeuci. To jest chyba największy sukces.


altaltFundacja - Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) w Gdańsku wszechstronnie pomaga dzieciom z autyzmem i ich rodzinom. Zajmuje się działalnością terapeutyczną, edukacyjną i badawczą, wykorzystując najnowsze metody naukowe. Prowadzi Przedszkole Specjalne dla Dzieci z Autyzmem, gdzie pracuje się w oparciu o zasady stosowanej analizy zachowania oraz Przedszkole Integracyjne. IWRD szkoli specjalistów z kraju i z Europy w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli oraz pomaga w
tworzeniu podobnych placówek. Prowadzi też Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną, gdzie m.in. diagnozuje się całościowe  zaburzenia rozwoju. IWRD jest pierwszą w Polsce i Europie repliką Princeton Child Development Institute w USA, który jest jedną z najlepszych placówek terapeutycznych na świecie.
Więcej informacji na: www.iwrd.pl
oraz na: https://www.facebook.com/pages/iwrdpl/363200530382143

W ramach akcji z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, prowadzonej wspólnie przez IWRD, SPOA i PCK, zachęcamy do wsparcia stworzenia Wspólnoty Domowej SPOA dla Dorosłych Osób z Autyzmem im. Arama Rybickiego, budowanej w Gdańsku przez SPOA - można dokonać wpłaty na konto:
Bank Millennium: 98 1160 2202 0000 0000 6190 6477


Tomasz Łunkiewicz

fot. Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież