Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Reklama
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Dzień kobiet - o kobietach naukowo

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
wtorek, 08 marca 2011 11:21

altWydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego co roku z okazji 8 marca organizuje szeroki panel dyskusyjny na temat miejsca kobiety w kulturze. Program tegorocznej konferencji szykuje się wyjątkowo bogato.

W tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem „Kobieta w podróży”. Zaplanowano cztery panele dyskusyjne. Jak można przeczytać na stronie organizatorów:

Odsłona pierwsza: PODRÓŻ przez płeć i rodzaj – cel podróży: znalezienie odpowiedzi na pytanie jak zmieniło się rozumienie tego, czym jest płeć i rodzaj przez ostatnie dziesięciolecia?

Odsłona druga: PODRÓŻ społeczna – cel podróży: kobiece i męskie podróże ekstremalne przeciw stereotypom i dyskryminacji ze względu na płeć, jakie nowe role kobiet i mężczyzn w pojawiły się w społeczeństwie (poziom makro) i w rodzinie (poziom micro), jakiego rodzaju transformacje społeczne i polityczne na to wpływają?

Odsłona trzecia: PODRÓŻ wewnętrzna – cel podróży: dobrostan psychiczny - czym jest kobiecość i męskość, jak rozwijać swoje wewnętrzne ja?

Odsłona czwarta: PODRÓŻ fizyczna – cel podróży: głęboka prawda o sobie samym/samej poprzez podróż w najbardziej odległe miejsca naszego globu. W jaki sposób możemy świadomie podróżować? W jaki sposób różne konteksty filozoficzne i światopoglądowe odkrywane w trakcie odległych podróży wpływają na nas i zmieniają na zawsze? W ramach tej części konferencyjnej, zapraszamy do spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach oraz do wspólnej dyskusji.

Oprócz wykładów na wymienione wyżej tematy zaplanowano szereg imprez towarzyszących, m.in. koncert trójmiejskich artystek w Dzień Kobiet o godzinie 20.00 w sopockim Klubie Papryka, Magdalena Czajkowska otworzy wystawę swoich malarskich prac, ponadto zostanie zaprezentowana seria zdjęć z Czarnobyla – miejsca największej katastrofy jądrowej. Będzie można obejrzeć Prypeć, opuszczone dziś miasto niedaleko zniszczonej elektrowni.

Wszystkie wykłady są darmowe, podobnie jak większość imprez towarzyszących. Szczegółowy program całej konferencji na stronie www.kobietawkulturze.pl. Organizatorzy zapewniają bezpośrednie tłumaczenie z języka angielskiego na polski i w razie potrzeby z polskiego na angielski. Planowana jest również publikacja książkowa z materiałami z konferencji. Wszystko będzie odbywać się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu przy ulicy Bażyńskiego 4 w Dzień Kobiet.

ciem

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież