3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o... Spotkania z historią: historie żołnierzy 2. Korpusu Polskiego » W pierwszym w 2024 roku spotkaniu w ramach cyklu "Spotkania z historią" w Muzeum II Wojny Światowej ... Przemysław Majewski: Aktywni, zaangażowani kandydaci to klucz do sukce... » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska- PO i "Wszy...
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
niedziela, 18 lutego 2024 12:41
Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska
Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Boże Narodzenie: tradycja zamiast genderowej groteski

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 grudnia 2021 15:31

Święta Bożego Narodzenia to magiczne i piękne Święta, nie zmieniajmy tego. Nie zamieniajmy na święta bezimienne, bez wyrazu, bez emocji, odarte z magii, anonimowe i zimne. Wysyłajmy sobie życzenia, kartki Świąteczne pocztą lub choćby przez internet. Kartki, które nawiązują do tradycji Świąt, które kochamy, kolorowe, czy czarno-białe wszystko jedno.


Chciałabym życzyć wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z rodziną lub bliskimi przy stole nakrytym białym obrusem, na którym będzie tradycyjnych 11 potraw. Życzyć podzielenia się opłatkiem wybaczając rodzinne nieporozumienia. Życzę wszystkim by podczas Wigilii mieli możliwość zaobserwować i przeżyć spontaniczną radość dzieci (nie koniecznie swoich własnych) z wymarzonych prezentów, znajdowanych pod choinką. Dzieciom życzę gorąco, by spotkały prawdziwego Świętego Mikołaja, który przybył z dalekiej Laponii powozem zaprzężonym w dwa dorodne renifery.


Bojkotujmy prowokujące i profanujące genderowe zwyczaje mocno narzucające nową i obcą nam obyczajowość. Takie kartki- niesmaczne pokazały się jako obowiązujące w pseudo nowoczesnej wspólnocie unii i obiegły media. Obciach się nimi zainteresować, a już tym bardziej zachwycić i rozpowszechniać. Zasada umiaru i zdrowego rozsądku w kreowaniu ideologii gender, także z okazji nadchodzących Świąt została już złamana, a granice przekroczone. Mam wrażenie, że żyjemy w jakiejś obyczajowej grotesce, którą podkręcają celebryckie elity, złożone między innymi z niezrównoważonych artystów. Życzę im serdecznie i szczerze, by dbając o swoje zdrowie, dobrostan psychiczny wyciszyły się ideologicznie z okazji Świąt i spędziły je spokojnie, tradycyjnie.


Święta nich dadzą nam siłę, spokój i wytchnienie od przebodźcowanego otoczenia. W gruncie rzeczy wszyscy kochamy te tradycyjne Święta Bożego Narodzenia (prawie wszyscy), a najbardziej dzieci. Święta niezmiennie kojarzą nam się z naszą rodzinną tradycją, którą trochę udoskonalamy, ale pozostajemy pod magicznym urokiem Świąt, które pamiętamy z dzieciństwa. Chcemy słuchać i śpiewać kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Przeżywamy wielką radość, gdy nasze pociechy grają w jasełkach, przebrane za Marię, Józefa…. Chcemy dzielić się opłatkiem, opowiedzieć naszym dzieciom o „ Pasterce”, pokazać im przygotowane w kościołach lub w mieście „żłóbki”. Niezależnie od tego jak bardzo i czy w ogóle jesteśmy religijni. Niech Matka Boska pozostanie kobietą, a Józef mężczyzną. Dlaczego ma to nam przeszkadzać?


Wszystkiego tradycyjnego!!!

Ewa Potrykus 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież