Jarosław Sellin: Kultura to jeden z fundamentów tożsamości narodowej » Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego spotkał się z mieszkańcami Gdańska i ... Posterunek Straszyn: Krótkie nogi kłamstwa Biedronia » Para gejów żyjących z polityki, czyli Robert Biedroń i jego „lepsza połowa” („lepsza” dlatego, bo ma... PZU Zdrowie wzmacnia sieć medyczną w Gdańsku. Pracownia rezonansu magn... » Nowa placówka diagnostyczna została otwarta przy istniejącym centrum medycznym PZU Zdrowie. Z badań ... Tadeusz Cymański: Polskie lasy to wyłącznie nasza kompetencja » Z Tadeuszem Cymańskim (Solidarna Polska), posłem Klubu Parlamentarnego PiS, rozmawia Artur S. Górski... Startuje druga edycja programu „Natura od kuchni" » Także i w tym roku Lasy Państwowe będę współpracowały z kołami gospodyń wiejskich, by wspólnie popul... Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Bogumiłę i Anastazego ... » W 83. rocznicę egzekucji 67 Polaków z Wolnego Miasta Gdańska na froncie kamienicy przy ul. Wajdeloty... Adamowicz bez prawa do sądu? A Konstytucja mówi... » W Sądzie Okręgowym w Gdańsku nie rozpoczął się proces odwoławczy europosłanki PO Magdaleny Adamowicz... Pamięć o zbrodni w lesie sztutowskim » Do dziś przeraźliwa cisza ciemnego lasu wywołuje dreszcze, ilekroć odwiedzam to miejsce zaciągnięte ... Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne będzie mieć nową siedzibę dzięk... » Ponad 90 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej siedziby Uniwersyteckiego Centrum Stomatolo... "Judasze naszych czasów". P. Duda ostro o posłach PO » Już nie tylko baner na budynku Komisji Krajowej, ale też wystawa dokumentująca powiązania NSZZ „Soli...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
piątek, 24 marca 2023 18:03
Kaczmarek na aut, Badia na boisko* Brawo Jastrząb!
EKSTRAKLASA PKO BP
Już tylko niepoprawni optymiści wierzą
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
piątek, 24 marca 2023 18:32
Lech Kulwicki: Oldboje Lechii uprzedmiotowieni
Lech Kulwicki, legendarny kapitan drużyny Lechii z 1983 roku ze

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
niedziela, 19 marca 2023 14:59
Artysta z ulicy Jana Husa w Oliwie
Oliwa zawsze była atrakcyjnym miejscem, tu oddychało się czystym,
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Boże Narodzenie: tradycja zamiast genderowej groteski

Ocena użytkowników: / 11
SłabyŚwietny 
czwartek, 23 grudnia 2021 15:31

Święta Bożego Narodzenia to magiczne i piękne Święta, nie zmieniajmy tego. Nie zamieniajmy na święta bezimienne, bez wyrazu, bez emocji, odarte z magii, anonimowe i zimne. Wysyłajmy sobie życzenia, kartki Świąteczne pocztą lub choćby przez internet. Kartki, które nawiązują do tradycji Świąt, które kochamy, kolorowe, czy czarno-białe wszystko jedno.


Chciałabym życzyć wszystkim wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z rodziną lub bliskimi przy stole nakrytym białym obrusem, na którym będzie tradycyjnych 11 potraw. Życzyć podzielenia się opłatkiem wybaczając rodzinne nieporozumienia. Życzę wszystkim by podczas Wigilii mieli możliwość zaobserwować i przeżyć spontaniczną radość dzieci (nie koniecznie swoich własnych) z wymarzonych prezentów, znajdowanych pod choinką. Dzieciom życzę gorąco, by spotkały prawdziwego Świętego Mikołaja, który przybył z dalekiej Laponii powozem zaprzężonym w dwa dorodne renifery.


Bojkotujmy prowokujące i profanujące genderowe zwyczaje mocno narzucające nową i obcą nam obyczajowość. Takie kartki- niesmaczne pokazały się jako obowiązujące w pseudo nowoczesnej wspólnocie unii i obiegły media. Obciach się nimi zainteresować, a już tym bardziej zachwycić i rozpowszechniać. Zasada umiaru i zdrowego rozsądku w kreowaniu ideologii gender, także z okazji nadchodzących Świąt została już złamana, a granice przekroczone. Mam wrażenie, że żyjemy w jakiejś obyczajowej grotesce, którą podkręcają celebryckie elity, złożone między innymi z niezrównoważonych artystów. Życzę im serdecznie i szczerze, by dbając o swoje zdrowie, dobrostan psychiczny wyciszyły się ideologicznie z okazji Świąt i spędziły je spokojnie, tradycyjnie.


Święta nich dadzą nam siłę, spokój i wytchnienie od przebodźcowanego otoczenia. W gruncie rzeczy wszyscy kochamy te tradycyjne Święta Bożego Narodzenia (prawie wszyscy), a najbardziej dzieci. Święta niezmiennie kojarzą nam się z naszą rodzinną tradycją, którą trochę udoskonalamy, ale pozostajemy pod magicznym urokiem Świąt, które pamiętamy z dzieciństwa. Chcemy słuchać i śpiewać kolędy „Gdy się Chrystus rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Przeżywamy wielką radość, gdy nasze pociechy grają w jasełkach, przebrane za Marię, Józefa…. Chcemy dzielić się opłatkiem, opowiedzieć naszym dzieciom o „ Pasterce”, pokazać im przygotowane w kościołach lub w mieście „żłóbki”. Niezależnie od tego jak bardzo i czy w ogóle jesteśmy religijni. Niech Matka Boska pozostanie kobietą, a Józef mężczyzną. Dlaczego ma to nam przeszkadzać?


Wszystkiego tradycyjnego!!!

Ewa Potrykus 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież