Ulica Dworcowa we wspomnieniach Orunian » Ponad 20 Orunian wzięło udział w spotkaniu sąsiedzkim "Wokół ulicy Dworcowej" w GAK Stacja Orunia. P... Zachować się... » Miała niespełna osiemnaście, kiedy zginęła z rąk ubeckich katów. Skazana niesłusznym wyrokiem na śmi... Wojciech Książek: Traktujmy się poważnie, panie ministrze! » Rozmowa z Wojciechem Książkiem, przewodniczącym Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „... Zrozumienie i kompromis receptą na długie pożycie małżeńskie » 3 października w Dworze Artusa 25 małżeństw otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyz... Debata "Więcej niż sport - dziedzictwo Gedanii Gdańsk w stulecie dział... » W Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej odbyła się de... W tygodniku „Sieci”: Radosław Sikorski. Kim jest? Komu naprawdę służy? » Najnowszy numer tygodnika „Sieci” stawia pytania o skandaliczne zachowanie Radosława Sikorskiego po ... Przemysław Majewski: Listek figowy władzy » Rozmowa z Przemysławem Majewskim, radnym z Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta Gdańska- Czy Gdańsk, ja... Radni PiS protestują przeciwko wspieraniu nielegalnej imigracji » Radni Miasta Gdańska z klubu Prawa i Sprawiedliwości zaprotestowali przeciwko wspieraniu przez Gdańs... Jacek Szaran: Słupsk nie istniał dla marszałka » Z Jackiem Szaranem, radnym ze Słupska, rozmawia red. Piotr Kubiak (Radio Gdańsk)Według słupskiego ra... Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami » Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo dobrego jadła popitego przednimi napitkami....
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
wtorek, 27 września 2022 19:26
Gdański raut Dulkiewicz z urzędnikami
Co można zjeść i wypić za 132 216 złotych? Na pewno dużo
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Gedania z Zyską... w bramce
piątek, 30 września 2022 19:35
Gedania z Zyską... w bramce
Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
środa, 05 października 2022 16:09
Wojciech Łazarek: Życie to futbol
Wojciech Łazarek obchodził 85 rok życia pośród swoich

Galeria Sztuki Gdańskiej

Perłopławy Danuty Joppek
wtorek, 27 września 2022 10:21
Perłopławy Danuty Joppek
Zbliżają się dwie wystawy malarki pozostającej dla mnie nadal
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
niedziela, 02 października 2022 22:19
Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację
Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Biura do nieba - 35 pięter w Oliwie?

Ocena użytkowników: / 30
SłabyŚwietny 
czwartek, 12 maja 2016 19:59

Na razie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie jak wysoki budynek powstanie na terenie Olivia Business Centre. Póki co, według informacji uzyskanych przez „Gazetę Gdańską” z Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku, inwestor otrzymał zgodę ministerstwa na odstępstwo od warunków technicznych w zakresie rozwiązań przeciwpożarowych dla budynku o 3 kondygnacjach podziemnych i 35 nadziemnych. Powstanie wysokiego biurowca pozostaje póki co w sferze spekulacji.Obecne pozwolenia na budowę w obszarze, na którym znajduje się kompleks biurowców „Olivia Business Centre” i powstaje właśnie nowy wieżowiec „Olivia Star”, zakładają budowę wieżowców do 16 kondygnacji, o czym poinformowała „Gazetę Gdańską” Anna Dobrowolska – inspektor z Referatu Prasowego Urzędu Miasta Gdańska.
– Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę budynków 7, 12, 16 - kondygnacyjnych – poinformowała Anna Dobrowolska.


altCiekawa okazała się odpowiedź na nasze pytanie dotyczące zmian pozwoleń na budowę i uzyskanie pozwolenia na budynki o 35 kondygnacjach lub wyższe.
– Inwestor uzyskał zgodę Ministra na odstępstwo od warunków technicznych w zakresie rozwiązań przeciwpożarowych dla budynku o wysokości 3 kondygnacje podziemne i 35 kondygnacji nadziemnych. Inwestor składa taki wniosek do Ministra za pośrednictwem Miasta, stąd o tym wiemy – odpowiedziała „Gazecie Gdańskiej” Anna Dobrowolska.


altJednocześnie inwestor, być może póki co, nie wystąpił z wnioskiem o zmianę pozwoleń na budowę.
– Do Urzędu nie wpłynął jeszcze wniosek o wydanie pozwolenia na budowę według projektu zamiennego – poinformowała Anna Dobrowolska.


„Olivia Business Centre” nie chce ujawnić ile metrów będzie miał nowy biurowiec.
– To tajemnica handlowa i nie będziemy tego komentować – powiedział „Gazecie Gdańskiej” Paweł Pinker, specjalista ds. marketingu „Olivia Business Centre”.


Na pytania o doniesienia prasowe dotyczące wysokości „Olivia Star” i plotki, jakoby wieżowiec miał mieć 35 kondygnacji również nie uzyskaliśmy odpowiedzi.
– To również jest tajemnica handlowa, a doniesienia to pogłoski, których nie komentujemy – odpowiedział Paweł Pinker.
Musimy zatem poczekać na oficjalne ogłoszenie wysokości „Olivia Star”.


altO naszych ustaleniach poinformowaliśmy radnego Jaromira Falandysza, który od nas dowiedział się o sprawie i dlatego nie mógł odnieść się do przedstawionych przez „Gazetę Gdańską” doniesień. Radny powiedział również, że będzie ostrożnie przyglądał się sprawie.


alt„Gazeta Gdańska” zapytała również Tomasza Struga – przewodniczącego Zarządu Rady Dzielnicy Oliwa, jak jego zdaniem tak duży budynek, gdyby oczywiście powstał, wpłynąłby na krajobraz Oliwy.


– Myślę, że wpłynąłby negatywnie na krajobraz Oliwy niestety. Górowałby nad Oliwą, byłby widoczny z każdego miejsca, może nawet z Parku Oliwskiego i zaburzyłby harmonię Starej Oliwy – powiedział Tomasz Strug. – Szkoda, że tak duże obiekty miałyby powstać w sąsiedztwie historycznej zabudowy.


GG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież