Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Wielki Finał Pucharu Polski i Świata NORDIC WALKING GDAŃSK 2012 - GALERIA

Wielki Finał Pucharu Polski i Świata NORDIC WALKING GDAŃSK 2012 odbył się 6 października (sobota) ze startem i metą na terenie campusu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, z udziałem około 500 uczestników.


GALERIA


Impreza w Gdańsku była VII edycją tegorocznego Pucharu Polski  organizowaną przez Polską Federację Nordic Walking oraz lokalne samorządy. Poprzednie zawody odbyły się kolejno w: Polanicy Zdrój (Mistrzostwa Polski - 265 uczestników), Inowrocławiu (301), Pakości (284), Osielsku (418), Barlinku (425) i w Hajnówce (345 uczestników).


alt


alt


W ramach PPNW zawodnicy zbierają punkty w poszczególnych edycjach, by triumfować w klasyfikacji generalnej. W Oliwie, do dyspozycji zawodników w pobliskim lesie oznakowano pętlę o długości 5 km, na której pokonywało się trzy dystanse: 5 km (8 kategorii wiekowych + kat. niepełnosprawnych Kobiet i Mężczyzn), 10 km (6 kategorii wiekowych K i M), 20 km (6 kategorii wiekowych K i M).


altNie zabrakło również dwóch gdańskich olimpijczyków, patronów sportowej imprezy, jak gimnastyka Leszka Blanika, który ze sceny przywitał zawodników, jak i wioślarza Adama Korola, który wraz ze swoją rodziną uczestniczył w zawodach na dystansie 5 km. Udział wziął także prezydent INWA, współtwórca światowego sukcesu Nordic Walking - Aki Karihtala z Finlandii.


altCo istotne, że na czas zawodów, na miejscu była możliwość wypożyczenia profesjonalnych kijów do nordic walking wiodącej firmy EXEL. Wszyscy mieszkańcy Trójmiasta nie ponosili opłaty startowej.


alt


Zawody rozpoczęły się od startu VIP-ów, łącznie z rektorem uczelni prof. Waldemarem Moską, który startuje we wszystkich edycjach PPNW, zdobywając punkty w klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji M50 na 10 km zajmował 6 miejsce.


Po VIP-ach na leśną trasę wypuszczano zawodników kolejno w odstępach czasu i oddzielnie według kategorii wiekowych oraz płci.


altTrasa była urozmaicona, miała wiele wzniesień i spadków, obfitowała w wystające z ziemi korzenie. Trzeba było zatem bardzo uważać, aby się nie potknąć i nie upaść.


altKażdy kilometr był na trasie dokładnie oznakowany, co pozwalało dobrze rozłożyć własne siły. W Gdańsku pomimo złych prognoz meteo, też czasami zaświeciło słońce. Zgodnie z opiniami wielu kijkarzy, gdańska trasa okazała się znakomitą areną do rozgrywania tego typu zawodów. Dzięki Hannie Słomskiej i jej zespołowi, udało się rozegrać zawody na atrakcyjnej i malowniczej trasie.


alt


W połowie 5-km pętli znajdował się punkt żywieniowy, gdzie można było napić się wody z plastikowego kubeczka oraz poczęstować tabliczkami czekolady, do wyboru gorzkiej, słodkiej i orzechowej.


altWielu zawodnikom tak bardzo spieszyło się do mety, że rezygnowało z uzupełnienia organizmu w niezbędne płyny i kalorie, co powodowało, że niektórzy słabli i mdleli podczas zawodów. Na szczęście organizatorzy zadbali o to, że na trasie co rusz byli ustawieni sędziowie i w pełnym pogotowiu dyżury pełniły patrole medyczne.


alt


 
Na mecie każdy uczestnik otrzymywał pamiątkowy medal, pakiet startowy i posiłek regeneracyjny, czyli grochówkę z kiełbaską i bułką.


alt


Dobrze, że rozstawiono duży namiot, bo było gdzie konsumować i gdzie się schronić przed opadami deszczu. Najlepsze trzy osoby w każdej kategorii zostały uhonorowane pucharami. Na wszystkich uczestników czekały też dodatkowe atrakcje w postaci losowania nagród, jak bonów do wykorzystania od firm EXEL, Biegosfera, Polar itp., a także weekendu w hotelu Unitral Mielno dla dwóch osób.


altW namiocie gdańskiego Klubu Zdrowego Stylu Życia Wellness można było nieodpłatnie poddać się na miejscu badaniu dokonującego elektronicznej analizy składu ciała. Badaniu ustalającemu m. in. stopień ryzyka miażdżycy i zawału serca, wskaźnika brzusznego tłuszczu i w całym ciele, poziomu nawodnienia, mineralizacji masy kostnej oraz masy tkanki mięśniowej. Osoby ze złymi wskaźnikami były pouczane, co mają zrobić, aby ich stan zdrowia uległ poprawie.


altPatronat nad całą imprezą sprawował wicepremier RP Waldemar Pawlak, posłanka Iwona Guzowska, Jagna Marczułajtis, Urząd Marszałkowski woj. Pomorskiego, AWFiS Gdańsk oraz AWF Wrocław. Na koniec imprezy zbierano autografy i robiono sobie  wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Wła-49
Zdjęcia: Włodzimierz Amerski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież