Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Puchar Tymbarku i bilety do Londynu nie dla Pomorzan

altReprezentacja chłopców z województwa łódzkiego oraz drużyna dziewcząt z Małopolski zostały zwycięzcami Wielkiego Finału XIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, który odbył się na stadionie Arki Gdynia w dniach 13-15 września. Dalsze lokaty zajęły reprezentacje Pomorza.


Młodzi piłkarze i piłkarki sięgnęli nie tylko po upragniony Puchar Tymbarku, zaszczytny tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10, ale także nagrodę główną, czyli bilet do Londynu, gdzie z trybun Stadionu Wembley kibicować będą reprezentacji Polski w meczu z Anglią.


W miniony weekend, w ramach Wielkiego Finału Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, stadion Arki Gdynia gościł największe piłkarskie talenty w Polsce. W sportowej fieście udział wzięły 32 najlepsze drużyny chłopców i dziewcząt, będące reprezentacjami wszystkich województw. Poziom rozgrywek finałowych był bardzo wysoki, a wszystkie mecze obfitowały w wielkie emocje, zaciętą rywalizację oraz popisowe akcje i piękne bramki. Dzieci wspierane były dopingiem rodziców, kolegów oraz gości specjalnych. Pod wielkim wrażeniem piłkarskich umiejętności byli m.in.: David Petriashvili (przedstawiciel UEFA), Maciej Sawicki (Sekretarz Generalny PZPN), Krzysztof Pawiński (prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark), Sławomir Rusinek (wiceprezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark) oraz Jacek Mejer (Mezo), który z pomocą wszystkich piłkarzy i piłkarek odśpiewał oficjalny hymn Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.


Najlepszych zawodników i zawodniczki z całej Polski dopingowali również, a później wręczali puchary, nagrody specjalne oraz pamiątkowe medale m.in. Wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego Jan Bednarek, Wiceprezes PZPN ds. szkoleniowych Roman Kosecki, Wiceprezes PZPN ds. zagranicznych Marek Koźmiński, selekcjoner reprezentacji U-21 Marcin Dorna, trener bramkarzy polskiej kadry Andrzej Dawidziuk, a także byli piłkarze: Tomasz Rząsa, Tomasz Iwan, Tomasz Kłos i Paweł Kryszałowicz.


Mecze o najwyższą stawkę dostarczyły niezapomnianych wrażeń i zgromadziły na trybunach stadionu Arki Gdynia liczną publiczność. Spotkania finałowe wyłoniły najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, które otrzymały tytuł Mistrzów Polski U-10 oraz zabrały do domu słynny Puchar Tymbarku wraz z biletami do Londynu na mecz Anglia-Polska, który zostanie rozegrany w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, dokładnie w 40. rocznicę historycznego remisu drużyny Kazimierza Górskiego.


Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci województwa łódzkiego, którzy pokonali zawodników z województwa dolnośląskiego 2:1. W kategorii dziewcząt największą skutecznością wykazały się zawodniczki z Małopolski, które okazały się lepsze od zespołu województwa lubelskiego, pokonując przeciwniczki 2:0.


alt

Reprezentacja Pomorza chłopców


– Tegoroczny Wielki Finał uważam za bardzo dobrze zorganizowaną imprezę sportową i świetną zabawę dla dzieci - ocenił występ swojej drużyny Arkadiusz Janor, trener reprezentacji chłopców z województwa pomorskiego. - Cieszę się, że z roku na rok modyfikowane są zasady turnieju, dzięki czemu każdy zawodnik będący na boisku ma szansę zaprezentowania siebie jako piłkarza i jest doceniony za wkład włożony w przygotowania. Mimo, że jestem dumny z mojej drużyny uważam, że w trakcie finału nie pokazali w pełni na co ich stać. Cały wachlarz naszych umiejętności, mam nadzieję pokażemy na eliminacjach w przyszłym roku.


alt

Reprezentacja Pomorza dziewcząt


 – Jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy się w Wielkim Finale Turnieju, jest to dla nas pierwszy finał ogólnopolski - podsumował udział
w Wielkim Finale Marek Szczeciński, szkoleniowiec dziewcząt z Pomorza. - Zarówno dla dziewczynek, ich rodziców i dla mnie jest to ogromne przeżycie, które zapadnie w naszej pamięci na długo. Nie potrafię nazwać  emocji, które nam towarzyszą. Troszeczkę zabrakło nam szczęścia, może też koncentracji, ale najważniejsza jest dla nas dobra zabawa i możliwość przebywania ze sobą. Na 100% weźmiemy udział w kolejnych eliminacjach.


 – Przede wszystkim chciałbym gorąco pogratulować zwycięskim drużynom, ale również wszystkim pozostałym zawodnikom, którzy podczas Wielkiego Finału pokazali ducha pięknej, sportowej rywalizacji - powiedział Krzysztof Pawiński, prezes zarządu Grupy Maspex Wadowice i współwłaściciel firmy Tymbark. - Uśmiech na twarzach dzieciaków odbierających po zakończeniu meczów medale i Puchar Tymbarku daje pewność, że Wielki Finał był dla nich spełnieniem najskrytszych piłkarskich marzeń. Na zwycięzców czeka teraz wyjątkowo emocjonalna podróż do Londynu, by na stadionie Wembley kibicować polskiej reprezentacji w meczu z Anglią. Taka podróż  na pewno zmotywuje tych młodych sportowców do dalszych treningów i wytężonej pracy w drodze z podwórka na słynne światowe stadiony piłkarskie.

fot. A. Kraszewski

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież