Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w obozie Stutthof » W sobotę, 18 marca, Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Gdańskiej, zorganizował wyj... W tygodniku „Sieci”: Beata Szydło wchodzi do gry » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” Beata Szydło, posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego mówi, jak w... Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana » Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA powiększyła z jednej do trzech osób skład jej... Piekarz prezydentem? » Przed setkami lat zdarzało się już, że burmistrzami tysiącletniego Gdańska zostawali cenieni przez g... Halabardnik w Dworze Artusa w blasku świec (zapachowych) » Kto z nas by nie marzył o zapachowej świecy podarowanej przez gdańskiego halabardnika podczas fety i... Stefan Wilmont skazany na dożywocie za zabójstwo Pawła Adamowicza » Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał Stefana Wilmonta za zabójstwo Pawła Adamowicza na dożywocie.Sąd zezwol... Polska Matką Naszą… » W Wielki Piątek 22 marca 1940 r. rozstrzelano drugą grupę 67 gdańszczan, przebywających w obozie Stu... Energa Mecenasem Opery Bałtyckiej » Energa z Grupy Orlen w 2023 roku będzie Mecenasem Opery Bałtyckiej.- Jest to bardzo szczególny dla n... Stan dialogu społecznego w dobie kryzysu » Stan dialogu społecznego, jego perspektywy i kondycja układów zbiorowych pracy to tematy konferencji... W najnowszym numerze ,,Sieci”: Odwieczna walka między dobrem i złem » Motyw walki między siłami dobra i zła jest wykorzystywany na wielu płaszczyznach, szczególnie w kult...
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
czwartek, 16 marca 2023 18:05
Zarząd Wodociągów – umiejętność utrzymania się na wodzie wskazana
Rada Nadzorcza komunalnej spółki Gdańskie Wodociągi SA
Skromna wygrana w dobrym stylu
niedziela, 12 marca 2023 22:06
Skromna wygrana w dobrym stylu
Pierwsze punkty w 2023 roku zdobyła drużyna AP ORLEN. Podopieczne
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
piątek, 17 marca 2023 15:52
Wraca Conrado, bez Czubaka i bez goli, bramka Zyski dla Gedanii...
EKSTRAKLASA PKO BP
Po minutach, dniach, tygodniach i
Warta wypunktowała Lechię
niedziela, 19 marca 2023 14:35
Warta wypunktowała Lechię
Lechia dobrze zaczęła mecz w Grodzisku Wielkopolskim, ale była

Galeria Sztuki Gdańskiej

Pewien telefon wieczorową porą
niedziela, 12 marca 2023 10:07
Pewien telefon wieczorową porą
Kiedy zadzwonił, byłem lekko zdezorientowany, nie wiedziałem czy
Finał zmagań siatkarskich
niedziela, 26 lutego 2023 18:58
Finał zmagań siatkarskich
Zakończyły się zmagania najmłodszych uczestników Gdańskiej

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

P. Stokowiec: Chcemy sprostać oczekiwaniom kibiców

alt- Na mecz z Legią wyjdziemy bez kompleksów i z dużą ambicją. Wierzę w to, że ci co przyjdą na stadion, nie pożałują. Celem zawodników i trenerów jest spełnianie oczekiwań kibiców. Oni wiedzą czego nam potrzeba i temu będziemy chcieli się podporządkować. Potrzebujemy punktów i skutecznej gry, a piękno gry schodzi na dalszy plan – przyznał na konferencji przed spotkaniem z Legią Warszawa, Energa Stadion, niedziela godz. 18.00, trener Piotr Stokowiec.


- Nie miałem dużo czasu, by dogłębnie poznać drużynę, niemniej jednak zdążyliśmy już „dotknąć” kilku problemów, z którymi zmagała się Lechia w ostatnim czasie i postaramy się znaleźć na nie lekarstwo. Odbyliśmy cztery treningi i poza tym że pracowaliśmy nad sferą taktyczną i fizyczną, zrobiliśmy sobie odprawę i porozmawialiśmy z drużyną. Jestem zbudowany tym spotkaniem i tym, że zawodnicy są świadomi tego co potrafią, co mają, ale również znają swoje słabsze strony. Nie sądziłem, że dialog będzie tak wyglądał. Widzę tu dużą szansę i nadzieję, by iść do góry. Chciałbym, by coś się zadziało już podczas meczu z Legią. Ważne, że drużyna nie ma spuszczonych głów. Mam wiele wniosków po rozmowach, jakie odbyłem z zawodnikami. Mieliśmy kilka odpraw, obejrzeliśmy też wspólnie mecz Ligi Mistrzów, przy okazji był czas na dyskusje. Jestem zbudowany tym, co usłyszałem od piłkarzy. Rozmawialiśmy bardzo otwarcie i wiem, że piłkarze są świadomi swoich słabych stron, ale też zdają sobie sprawę z tego, co potrafią.


- To wszystko daje duże nadzieje na najbliższą przyszłość. Wiem, że czeka nas dużo pracy, ale ona jest już wykonywana. Coś pozytywnego zaczyna się dziać i chciałbym, by było to widoczne już podczas niedzielnego meczu z Legią. Na pewno będziemy chcieli grać bardziej agresywnie. To jest nam potrzebne, by szybko przerywać akcje rywala i z drugiej strony, by nie tracić łatwo piłki.


altJakim ustawieniem taktycznym będzie grała Lechia? – Rozumiem, że kibiców to interesuje. Chcielibyśmy, aby Lechia grała ładnie dla oka ofensywny i ładny dla oka futbol, ale znaleźliśmy się w takiej sytuacji, że powinniśmy być przede wszystkim skuteczni w ofensywie i defensywie. Piękno gry musi zejść na dalszy plan. Połączenie wielu cech, to właściwy klucz. Nie chciałbym deklarować tego jak będziemy grać, ale jest pomysł na najbliższy mecz. Moim zadaniem jest maksymalnie wykorzystać to, co już mamy. Nie powiem czy zagramy trójką, czy czwórką w obronie. Mogę natomiast powiedzieć, że każdy z piłkarzy otrzymał szansę pokazania się i na pewno wybiorę najlepszą osiemnastkę oraz wystawię optymalny skład. Niektóre wybory mogą się wydawać mniej racjonalne, ale na pewno podjęte według odpowiedniego klucz.


Czy piłkarze, którzy grali mniej jak chociażby Patryk Lipski czy Sebastian Mila mogą znaleźć się w kadrze na mecz z Legią? - Nie chciałbym w tej chwili zdradzać planów na Legię, ale wiadomo, że każdy ma teraz szanse. Ciężko teraz coś deklarować, ale meczowa „18” to będą najlepsi w tej chwili piłkarze Lechii. Reszta znajduje się na pozycji numer 19, i będą musieli naciskać. Mecz z Legią będzie dla nich dobrą okazją, by pokazać, że mamy coś udowodnienia i czas na czyny. Przyglądam się, najbliższe tygodnie będą po to, by poznać drużynę. To jest proces, który będzie trwał, zawodnicy każdego dnia pracują, nawet nie po to, by mnie przekonać, ale by dać coś drużynie.


Legia zajmująca pozycje wicelidera pokonała w ostatniej kolejce Lecha Poznań, ale jej gra nie do końca wygląda tak jakby oczekiwał tego jej szkoleniowiec. - Legia jest w dobrym miejscu i prezentuje się ciekawie. Ten zespół ma swoje problemy, ale Lechia żyje swoim życiem. Niedzielne starcie zapowiada się bardzo ciekawie. Wielu zawodników Lechii grało wcześniej w Legii i mogą się oni zmierzyć z przeszłością oraz pokazać podrażnione ambicje. Pracujemy nad odbudową relacji w zespole. Nie widzę spuszczonych głów, zespół zdaje sobie sprawę ze swoich atutów - powiedział Stokowiec.

PD


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież