Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę » 800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty budowy linii tramwajowej Gdańsk –... Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic...
Reklama
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
czwartek, 18 lipca 2024 11:22
Drastyczny wzrost kosztów budowy linii tramwajowej na Morenę
800 mln złotych zamiast planowanych 207 mln. O tyle wzrosły koszty
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki
poniedziałek, 17 czerwca 2024 16:28
Z jazzowej półki
Po wielu latach to powrót do amatorskiej fascynacji jazzem, mającej

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kamil Stoch spotkał się z młodymi piłkarzami Lechii Gdańsk

Na stadionie przy ul. Traugutta w środę 10 czerwca pojawił się mistrz olimpijski w skokach narciarskich, Kamil Stoch. Porozmawiał z młodymi adeptami piłki nożnej trenujących w ramach projektu „Biało-zielona przyszłość z Lotosem”. – Wszystko jest w waszych rękach, j też kiedyś marzyłem, żeby być najlepszym i mi się udało – mówił do dzieciaków.Spotkanie Kamila Stocha z młodymi piłkarzami było zapowiadane jako wspólny trening. Jak się jednak okazało, skończyło się jedynie na krótkiej pogawędce, która i tak dla tych młodych chłopców była wielką frajdą. W końcu mogli spotkać się z osobą, która na zawsze zapisała się w annałach polskiego sportu. – Niestety, nie możemy grać w piłkę, trener uważa, że to zbyt kontuzjogenny sport – tłumaczył później dziennikarzom Stoch. – Nie do końca to rozumiemy, bo równie dobrze połamać się możemy idąc chodnikiem – dodał z uśmiechem.


alt


W ogóle mistrz olimpijski okazał się bardzo wyluzowanym, otwartym i sympatycznym człowiekiem. Zwłaszcza, kiedy został osaczony przez młodych piłkarzy. Niektórzy się śmiali, że jest niewiele wyższy od nich. – Jakie to uczucie, kiedy się tak leci w powietrzu? – zapytał jeden z chłopców. – To jest jedno z tych uczuć, które jest nie do opisania, bo jest tak niesamowite. Gdyby porównać to do piłkarza, to zapewne było by to to samo, kiedy po uderzeniu piłki czujesz, że leci ona w samo okienko bramki i już wiesz, że strzelisz jednego z najpiękniejszych gola w życiu – odpowiedział Stoch. – A wygrał pan kiedyś z Barceloną? – wypalił inny chłopak. – Tak, na konsoli, kiedy grałem w Fifę – śmiał się skoczek.


altKiedy później rozmawiał z dziennikarzami, nie obyło się bez pytań o piłkę nożną. Kamil Stoch powiedział, że jest fanem piłki, ale na pewno nie znawcą. Znana jest jego sympatia do angielskiego Liverpoolu. – To nie było tak, że od dziecka mu kibicowałem. Po prostu kiedyś stwierdziłem, że nie kibicuje żadnemu klubowi, więc niech będzie Liverpool. Było to za czasów Jurka Dudka w jego bramce – tłumaczył Kamil Stoch.


Stoch spotkał się z podopiecznymi „Biało-zielonej przyszłości z Lotosem”, bo kilka dni wcześniej polscy skoczkowie trenowali w Cetniewie. Jak przyznał polski skoczek, trenowali tam przede wszystkim nad fizycznością. – To nie jest tak, że nasza formę buduje się jedynie na skoczni – mówił. Przyznał też, że liczy na to, iż w tym roku uda mu się trochę lepiej polatać na mamutach, bo tego mu brakuje w jego karierze.


alt- Wszystko jest w waszych rękach – mówił do młodych piłkarzy. – Ja zaczynałem jak miałem osiem lat, czyli dwadzieścia lat temu. Teraz jestem mistrzem olimpijskim. Wy też musicie mieć marzenia i ciężko na nie pracować – mówił Kamil Stoch na zakończenie środowego spotkania z być może przyszłymi lechistami przy Traugutta 29.
goch


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież