Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
sobota, 03 czerwca 2023 11:31
Zdunek Wybrzeże - InvestHousePlus PSŻ LIVE: 49:40 90:89
O godz. 16.30 rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeże z InvestHousePlus
8
piątek, 02 czerwca 2023 18:02
8
EKSTRAKLASA BP
Żenujące pożegnanie z ekstraklasą. Na
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
sobota, 20 maja 2023 16:33
Tłumy na wernisażu wystawy „Dwa Żywioły”
Obraz rozbijającej się fali morskiej na skalistym Wybrzeżu Zatoki
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Integracyjny pierwszy dzień wakacji


30 czerwca w hali MRKS na Zaspie odbędzie się otwarty turniej tenisa stołowym dla młodzieży szkolnej "PIERWSZY DZIEŃ WAKACJI - SPRAWNI I NIEPEŁNOSPRAWNI RAZEM". Początek gier o godz. 11.30.


W całodniowym turnieju tenisa stołowego w hali gdańskiego MRKS rywalizować będą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Ma to być zarazem dzień sportowej i społecznej integracji - razem wystartują sportowcy sprawni i niepełnosprawni.


To pierwszy taki projekt, idea wynikająca z ducha fair play, którego strażnikiem przez całą swoją karierę sportową był Andrzej Grubba. Gościem "Pierwszego Dnia Wakacji 2014" będzie Leszek Kucharski, wielki rywal i partner sportowy A. Grubby.


Zawody zostaną rozegrane na 16 stołach. System rozgrywania zawodów w zależności od liczby startujących. Wstępnie udział potwierdziły m.in. Szkoła Podstawowa nr 80, Klub Skoczek Sopot, Orlik Gdynia, MRKS, AZS, Kosynier Sobowidz. Zapisy do turnieju będą przyjmowane do poniedziałku do godz. 11.00.


Turniej organizujemy aby pokazać, w związku z rozpoczynającymi się wakacjami, że tenis stołowy jest do uprawiania praktycznie w każdych warunkach – powiedział Ryszard Weisbrodt, prezes Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku. - Chcemy zachęcić do gry w tenisa stołowego. Druga sprawa to sukcesy niepełnosprawnych zawodników w tenisie stołowym. W tej chwili rekompensują pewien niedosyt braku sukcesów pełnosprawnych tenisistów na miarę sukcesów Andrzej Grubby z przeszłości. Chcemy również wysłać przesłanie, pozdrowienie do nauczycieli,  że o nich pamiętamy podczas wakacji.


Turnieje tenisa stołowego już przed laty organizował Aleksander Mielewczyk. Były to imprezy tylko dla zawodników pełnosprawnych. W tym roku turniej rusza po raz pierwszy w formule integracyjnej. Organizatorzy chcą aby była to impreza cykliczna i odbywał się co roku.


Imprezę rozpocznie pokazowy pojedynek Barbary Rompy z Leszkiem Kucharskim.


Sponsor Turnieju

altTomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież