Dr hab. Grzegorz Berendt powołany na stanowisko p.o. Dyrektora MIIWŚ w... » Z dniem 24 lipca 2021 r. Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński powie... Żniwa na dobre w Elewarr Oddział Malbork » Na Pomorzu rozpoczęły się żniwa, a wraz z nimi skup rzepaku i pszenicy. Pierwsze dostawy wjechały do... Karol Nawrocki zrezygnował ze stanowiska Dyrektora Muzeum II Wojny Świ... » 23 lipca 2021 r. dr Karol Nawrocki złożył na ręce Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ... Karol Nawrocki wybrany na nowego prezesa IPN » Senat wyraził zgodę na powołanie dr. Karola Nawrockiego na stanowisko prezesa IPN. 52 senatorów było... Iwiński ostro o Czarzastym » Eksperyment pod nazwą autorska partia Włodzimierza Czarzastego kończy się na naszych oczach. Niezale... Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy » Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu: Fundacji PZU oraz Instytutu Dzie... Agnieszka Wojciechowska van Heukelom: Kto głosuje na oszustów jest ich... » Ze społeczniczką, byłą działaczką opozycji antykomunistycznej ( NZS na Uniwersytecie Łódzkim), aktyw... W cieniu bursztynu - sportowa nędza... » Pozostają w cieniu stadionu w Letnicy. Zapomniane, opuszczone, zlikwidowane, wyburzone. Nie mają bur... Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" po wystąpieniu Donalda Tuska w Gda... » Członkowie Stowarzyszenia Godność, którzy brali udział w strajkach w grudniu 1970 r. strajkowali w s... Ofensywa polityczna Platformy wyrusza » Polska rządzona przez PiS i koalicjantów jako kraj permanentnej inwigilacji, podsłuchowego programu ...
Reklama
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
niedziela, 11 lipca 2021 20:22
Gdańska sędzia wesprze marszałka - zespół kobiet Struka
Dorota Zabłudowska, sędzia X wydziału karnego Sądu Rejonowego
Igrzyska z Gdańską
sobota, 24 lipca 2021 09:43
Igrzyska z Gdańską


Trójmiejscy medaliści
Krótka radość Lechii w Białymstoku
sobota, 24 lipca 2021 19:11
Krótka radość Lechii w Białymstoku
Na inaugurację sezonu 2021/2022 Lechia zdobyła jeden punkt.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Morze, nasze morze
poniedziałek, 12 lipca 2021 14:50
Morze, nasze morze
Motyw morza, często decyduje o atrakcyjności obrazu. Dlatego bardzo

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
sobota, 29 lutego 2020 12:50
Jeśli lubisz film „Buena Vista Social Club” nie możesz przegapić show na Ołowiance
Porywające kubańskie show zagości w niedzielę 1 marca br. w
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

HMP - dzień I: Jeschke ze złotem i minimum na HMŚ

altTroje zawodników uzyskało minima uprawniające do startu w 15. Halowych Mistrzostwach Świata, wyrównany rekord Polski i sześć najlepszych wyników w tym roku w Polsce to najważniejsze wydarzenia pierwszego dnia 58. Mistrzostw Polski odbywających się w ERGO Arena. Wśród zawodników, którzy uzyskali minimum na Halowe Mistrzostwa Świata była Marta Jeschke, zawodniczka SKLA Sopot, która wygrała bieg na 60 m. Zawodnicy pomorskich klubów wywalczyli jeszcze trzy brązowe medale: Karolina Tymińska (SKLA Sopot, skok w dal), Magdalena Miszewska (AZS AWFiS, pięciobój) i Michał Lewandowski (SKLA Sopot, trójskok).


Pierwszego dnia zmagań podczas 58. Mistrzostw Polski troje zawodników zapewniło sobie minimum uprawniające do startu w Halowych Mistrzostwach Świata. Dokonali tego sprinterzy. W biegu kobiet na 60 m zwyciężyła Marta Jeschke ze SKLA Sopot. Sopocianka podobnie jak druga na mecie Anna Kiełbasińska (AZS AWF Warszawa) uzyskała czas 7,31 s o jedną setną lepszy od wymaganego minimum. To najlepszy wynik w Polsce w tym roku, a dla obu zawodniczek to rekordy życiowe. Trzecim zawodnikiem, który zapewnił sobie prawo startu w ERGO Arena za dwa tygodnie był Remigiusz Olszewski (OŚ AZS Poznań), który był drugi w biegu na 60 m z czasem 6,63 s również ustanawiając rekord życiowy. Najszybszy w mistrzostwach Dariusz Kuć już wcześniej zapewnił sobie eliminacje.


alt

O zwycięstwie Jeschke zadecydowały tysięczne sekundy


Rekord Polski w skoku wzwyż wyrównała Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok) pokonując poprzeczkę na wysokości 2 m.


Najlepsze w tym roku wyniki w Polsce zanotowali również: Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) na 800 metrów 2:01.14 minuty, Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) w pchnięciu kulą 20.70 metra oraz Karol Hoffmann (MKS Aleksandrów Łódzki) w trójskoku 16.71 metra.
Cichocka i Majewski już wcześniej zapewnili sobie start w HMŚ, natomiast Hoffmannowi do przepisanej normy brakuje jeszcze 29 cm.


W konkursie tyczkarzy o dwa miejsce na mistrzostwach świata walczyło trzech zawodników, którzy uzyskali minimum. Nominacje uzyskali Robert Sobera (AZS AWF Wrocław)  i Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydoszcz).


W konkursie skoku w dal brązowy medal wywalczyła Karolina Tymińska (SKLA Sopot). Sopocianka skoczyła 6,36 m co jest jej najlepszym wynikiem w tym roku. Zawodniczka SKLA pierwszego dnia startowała również w biegu na 60 m, ale nie została sklasyfikowana. W niedzielę będzie rywalizowała w pchnięciu kulą.


W pięcioboju kobiet połowę z sześciu rywalizujących stanowiły zawodniczki AZS AWFiS Gdańsk. Na podium znalazła się tylko jedna. Brązowy medal wywalczyła Magdalena Miszewska zdobywając 3363 punkty. Tuż za nią uplasowały się jej koleżanki klubowe Karolina Konkel i Klaudia Gelo.


Na biegach kwalifikacyjnych swój występ w biegu na 400 m udział w mistrzostwach zakończyły zawodniczki trójmiejskich klubów. Katarzyna Ratajczyk (AZS AWFiS) była czwarta, Zuzanna Leszczyńska (AZS AWFiS) i Izabela Strzyż (SKLA Sopot) były piąte.


Na najniższym stopniu podium w trójskoku stanął Michał Lewandowski (SKLA Sopot). Sopocian w najlepszej próbie uzyskał 16 m. Ósmy był Szymon Stecka (AZS AWFiS) z wynikiem 14,44 m.


W biegu na 60 m mężczyzn do finału awansował Przemysław Słowikowski (WKS Flota Gdynia). W eliminacjach odpadli Kamil Karnas, Piotr Wilk, Mateusz Brzostek, Dawid Rakowski, Patryk Banaszczyk i Wojciech Kasyna (wszyscy AZS AWFiS).


W biegu na 400 m Patryk Dobek (SKLA Sopot) z czasem 46,77 s (trzeci wynik eliminacji) awansował do finału. Odpadli pozostali reprezentanci trójmiejskich klubów Damian Ruszkiewicz, Maciej Nastkiewicz, Mateusz Apecki, Piotr Woźniak (wszyscy SKLA Sopot), Łukasz Domagała, Przemysław Prądzyński, Igor Bogusz, Tomasz Szmytowski, Dominik Chojnacki (wszyscy AZS AWFiS).


alt

Patryk Dobek (SKLA Sopot) z trzecim czasem awansował do finału biegu na 400 m


W pchnięciu kulą piętnasty w gronie 16 startujących był Przemysław Płoski z KL Lechia Gdańsk.


Po czterech z siedmiu konkurencji siedmioboju na ostatnim ósmym miejscu plasuje się Patryk Gelo z AZS AWFiS.


Po zakończeniu mistrzostw, ogłoszony zostanie skład polskiej reprezentacji na 15. HMŚ.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież