"Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu... Czesław Nowak odpowiada na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulki... » Odpowiedź Czesława Nowaka na zaproszenie dyrektora ECS i prezydent Dulkiewicz.Pani Aleksandra Dulkie... Godność popiera Fotygę » Apel Stowarzyszenia Godność w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego i poparcie dla kandydatury...
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
niedziela, 09 czerwca 2024 20:15
Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku 22 czerwca
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52

Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od czerwca br. do końca maja 2024 roku logotyp spółki jako nowego sponsora będzie widniał na koszulkach zawodników gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego.


Głównym celem umowy sponsoringowej jest wsparcie finansowe uczelni, a przede wszystkim zawodników i drużyn występujących pod parasolem AWFiS, aby ułatwić im treningi i udział w zawodach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.
– Energa, podobnie jak wszystkie spółki z Grupy ORLEN, przywiązuje dużą wagę do inicjatyw ważnych z punktu widzenia lokalnych społeczności, regionu oraz kraju. W ramach szeroko zakrojonej działalności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, pomagamy wielu różnym organizacjom takim jak kluby sportowe, związki sportowe czy inicjatywy amatorskie. Wsparcie najważniejszej sportowej uczelni na Pomorzu jest więc dla nas naturalnym krokiem w rozszerzaniu działalności sponsoringowej w regionie – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji.

alt

Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji i prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, rektor AWFiS w Gdańsku


Energa i AWFiS współpracują już od kilku lat ramach sportowo-edukacyjnego programu Drużyna Energii. Inicjatywa ta promuje sportową aktywizację dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych poprzez wspólną zabawę i rywalizację w duchu fair play. Co roku aktywność fizyczną promują znani i lubiani sportowcy, ambasadorzy marki Energa oraz Grupy ORLEN. Drużyna Energii realizowana jest nieprzerwanie od ponad 5 lat. Jej kolejne edycje udowadniają, że młodzież z całej Polski lubi aktywność fizyczną – łącznie od początku akcji z Drużyną ćwiczyło około 70 tys. uczniów z ponad 700 szkół. Od 3 lat finał Drużyny Energii odbywa się w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku.


– Umowa sponsoringowa z Energą pozwoli naszej uczelni na dalszy rozwój sportowy i wspieranie karier młodych zawodników studiujących w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsk8u. Dziękuję Zarządowi Energi za zaufanie i mam nadzieję, że nasza współpraca pozwoli nam wzmocnić pozycję Pomorza na krajowej arenie sportowej – powiedział prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, rektor AWFiS w Gdańsku.


Energa prowadzi aktywną sportowa działalność sponsoringową na terenie Trójmiasta, wspierając m.in. Arkę Gdynia, Gedanię Gdańsk i Lechię Gdańsk. Spółka jest też sponsorem klubów spoza Trójmiasta, takich jak Olimpia Grudziądz, toruńskie Katarzynki czy ZKS Olimpia Elbląg.


Spółka pełni również rolę ważnego mecenasa kultury – nieprzerwanie od ponad 10 lat jest sponsorem strategicznym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, od lat wspiera filmowy festiwal Energa Camerimage, a w tym roku nawiązała współpracę z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.


Energa wspiera też przedsięwzięcia naukowe, np. w porozumieniu z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, działa na rzecz bałtyckiej przyrody, realizując program „Kierunek Bałtyk”. Jest on skoncentrowany na ochronie najbardziej zagrożonych gatunków żyjących w basenie Morza Bałtyckiego.


źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież