Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro... Jesień w ogrodzie - na zakupy i po wiedzę » Na terenie Pomorskiego Centrum Hurtowego Rënk w Gdańsku odbyła się 12. edycja kiermaszu ogrodniczego... Profesor Burkiewicz kończy współpracę z instytucjami miejskimi » List Otwarty prof. dr inż. arch. Witolda Burkiewicza do prezydent Aleksandry Dulkiewicz.Szanowna Pan... W tygodniku „Sieci”: Ten film to hańba » Nowe wydanie tygodnika „Sieci” podejmuje temat nagrodzonego na weneckim festiwalu filmu Agnieszki Ho...
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
poniedziałek, 25 września 2023 15:07
Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła
W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Energa z Grupy ORLEN sponsorem AWFiS w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 05 czerwca 2023 13:52

Energa z Grupy ORLEN kontynuuje wsparcie pomorskiego sportu. Od czerwca br. do końca maja 2024 roku logotyp spółki jako nowego sponsora będzie widniał na koszulkach zawodników gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego.


Głównym celem umowy sponsoringowej jest wsparcie finansowe uczelni, a przede wszystkim zawodników i drużyn występujących pod parasolem AWFiS, aby ułatwić im treningi i udział w zawodach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.
– Energa, podobnie jak wszystkie spółki z Grupy ORLEN, przywiązuje dużą wagę do inicjatyw ważnych z punktu widzenia lokalnych społeczności, regionu oraz kraju. W ramach szeroko zakrojonej działalności w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, pomagamy wielu różnym organizacjom takim jak kluby sportowe, związki sportowe czy inicjatywy amatorskie. Wsparcie najważniejszej sportowej uczelni na Pomorzu jest więc dla nas naturalnym krokiem w rozszerzaniu działalności sponsoringowej w regionie – powiedziała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji.

alt

Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA ds. komunikacji i prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, rektor AWFiS w Gdańsku


Energa i AWFiS współpracują już od kilku lat ramach sportowo-edukacyjnego programu Drużyna Energii. Inicjatywa ta promuje sportową aktywizację dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych poprzez wspólną zabawę i rywalizację w duchu fair play. Co roku aktywność fizyczną promują znani i lubiani sportowcy, ambasadorzy marki Energa oraz Grupy ORLEN. Drużyna Energii realizowana jest nieprzerwanie od ponad 5 lat. Jej kolejne edycje udowadniają, że młodzież z całej Polski lubi aktywność fizyczną – łącznie od początku akcji z Drużyną ćwiczyło około 70 tys. uczniów z ponad 700 szkół. Od 3 lat finał Drużyny Energii odbywa się w Hali Widowiskowo-Sportowej AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku.


– Umowa sponsoringowa z Energą pozwoli naszej uczelni na dalszy rozwój sportowy i wspieranie karier młodych zawodników studiujących w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsk8u. Dziękuję Zarządowi Energi za zaufanie i mam nadzieję, że nasza współpraca pozwoli nam wzmocnić pozycję Pomorza na krajowej arenie sportowej – powiedział prof. dr hab. Paweł Cięszczyk, rektor AWFiS w Gdańsku.


Energa prowadzi aktywną sportowa działalność sponsoringową na terenie Trójmiasta, wspierając m.in. Arkę Gdynia, Gedanię Gdańsk i Lechię Gdańsk. Spółka jest też sponsorem klubów spoza Trójmiasta, takich jak Olimpia Grudziądz, toruńskie Katarzynki czy ZKS Olimpia Elbląg.


Spółka pełni również rolę ważnego mecenasa kultury – nieprzerwanie od ponad 10 lat jest sponsorem strategicznym Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, od lat wspiera filmowy festiwal Energa Camerimage, a w tym roku nawiązała współpracę z Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.


Energa wspiera też przedsięwzięcia naukowe, np. w porozumieniu z Fundacją Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego, działa na rzecz bałtyckiej przyrody, realizując program „Kierunek Bałtyk”. Jest on skoncentrowany na ochronie najbardziej zagrożonych gatunków żyjących w basenie Morza Bałtyckiego.


źródło energa.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież