Granda we Wrzeszczu » Mieszkańcy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego walczą z absurdalnym ich zdaniem wariantem trasy tramwa... Biało-Czerwone Róże dla M.Horały - Polska sztafeta biegnie... » Marcin Horała, b. pełnomocnik rządu ds. budowy CPK, gdyński poseł PiS, laureatem nagrody Biało-Czerw... "Solidarność" zamieściła na swoim budynku baner dot. Zielonego Ładu. M... » Gdański Zarząd Dróg i Zieleni znów zamierza karać NSZZ "Solidarność" za banery umieszczone na budynk... Nagrodzono młodych miłośników czytania » W auli głównej Europejskiego Centrum Solidarności odbyła się gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego. ... Piekarnia "Paryska" ogłasza upadłość » W ub. roku podczas kampanii wyborczej Donald Tusk straszył, że niebawem za rządów Prawa i Sprawiedli... Koalicja Obywatelska wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego » Koalicja Obywatelskiej wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego zdobywając 38,2 proc. głosów - 21 ... Apel Stowarzyszenia "Godność" o poparcie kandydatury Jacka Kurskiego » Stowarzyszenie "Godność", zrzeszające więźniów politycznych PRL-u oraz działaczy podziemia lat 80-ty... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Przegrana Prawicy to koniec suwerennośc... » Czy Polacy rozumieją znaczenie wyborów do Parlamentu Europejskiego, czy przegrana Prawicy oznacza ko... Bruksela, tu się żyje! » Cmentarzysko politycznych słoni czy znakomite łowisko? Parlamentarny staż w Brukseli to przyjemna pr... Jarosław Sellin: Błędem było to, że Solidarność nie skonsumowała swoje... » W historycznej Sala BHP w Gdańsku Jarosław Sellin, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Eu...
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
czwartek, 13 czerwca 2024 09:58
Umowa fraudacyjna w Sopocie Karnowskiego - radni wprowadzeni w błąd?
Gęstnieje atmosfera wokół b. prezydenta Sopotu, Jacka
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
wtorek, 11 czerwca 2024 13:55
Zaległy mecz w Rybniku - aktualizacja
Speedway Ekstraliga podała termin zaległego meczu INNPRO ROW Rybnik
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
piątek, 14 czerwca 2024 14:35
Młodzież z Jaguara nie zostaje w Trójmieście
Do zakończenia sezonu 2023/24 pozostały już tylko dwie kolejki na
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
środa, 29 maja 2024 07:50
Z kroniki Galerii Sztuki Gdańskiej
W trakcie blisko 15 lat trwania Galerii Sztuki Gdańskiej na łamach

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Iwona księżniczka Burgunda”
wtorek, 14 maja 2024 14:37
„Iwona księżniczka Burgunda”
Kim jest Iwona? Iwona to Ty, Ja, On, Ona czasem nawet Oni. Iwona jest
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Błędy pogrążyły gdańszczan - po meczu w Krakowie

altŻużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże po raz czwarty w tym sezonie wrócili z meczu wyjazdowego na tarczy. Podopieczni Grzegorza Dzikowskiego przegrali w Krakowie ze Speedway Instal Wandą 41:49.


Już w pierwszym biegu duet Linus Sundstroem-Anders Thomsen przegrał 1:5. Walka skończyła się na drugim wirażu gdy Thomsena przyblokował Patrick Hougaard.


W biegu czwartym dobrze wystartował i rozegrał pierwszy wiraż Renat Gafurow, który z wyjścia z wirażu był pierwszy. Niestety w tym momencie wyścig został przerwany, bo na to upadł Aureliusz Bieliński, który został wykluczony z powtórki, w której Grzegorz Walasek nie dał szans kapitanowi gdańskiej drużyny.


Szwedzko-duńska para nie popisała się również w biegu piątym. Sundstroem prowadził od startu, a Thomsen walczył z Mateuszem Szczepaniakiem o drugie miejsce. Na początku ostatniego okrążenia Duńczyk wyszedł na drugie miejsce, ale fatalnie obaj gdańszczanie pojechali wyjście z ostatniego wirażu. Obaj zawodnicy Renault Zdunek Wybrzeże jechali przy krawężniku. Szczepaniak napędził się pod bandą i na samej mecie minął obu gdańszczan! To był naprawdę bardzo dobry bieg, niestety ze złym zakończeniem dla gdańskich zawodników.


Szczęście uśmiechnęło się do podopiecznych trenera Grzegorza Dzikowskiego w kolejnym starcie. Od początku prowadził Walasek. Gdy wszyscy zaczęli wpisywać kolejność do programów w połowie ostatniego wirażu lider krakowian zaliczył upadek, jak się okazało powodem był pęknięty łańcuch. Gdańszczanie doprowadzili do remisu.


Kolejne dwa starty to wojna nerwów pod taśmą startową, którą przegrywali podopieczni trenera Dzikowskiego. Za dotknięcie taśmy wykluczeni zostali Gafurow i Thomsen. Gospodarze po wyścigu siódmym objęli minimalne prowadzenie, którego nie oddali już do końca.


Gdańszczanie mieli jeszcze szansę rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. W biegu trzynastym nieźle wystartował Krzysztof Jabłoński, Gafurow ściął do krawężnika i na wyjściu z pierwszego wirażu przez moment było 5:1. Niestety na wejściu w drugi wiraż było już 4:2 dla krakowian. W wyścigu czternastym gdański duet Fajfer-Sundstroem jechał od startu na 5:1. Niestety po raz kolejny nie popisał się Szwed. Mając do wyboru całą szerokość toru Sundstroem ostatnią prostą pojechał tak, że tuż przed metą minął go Hougaard. W ostatnim starcie Masters i Walasek przypieczętowali wygraną gospodarzy.


Mecz mógł się podobać kibicom. Było kilka bardzo ciekawych wyścigów, w których na nieszczęście gdańskich fanów, to żużlowcy Speedway Instal Wandy byli głównymi bohaterami. Kilka razy można było zobaczyć odważne i skuteczne akcje przy bandzie. Do pełni szczęścia gdańskim kibicom zabrakło tylko wygranej podopiecznych trenera Dzikowskiego.


Po raz kolejny gdańszczanie pojechali poniżej oczekiwań. Tak naprawdę to nie można mieć żadnych zastrzeżeń do Oskara Fajfera i Dominika Kossakowskiego. Oskar jako jedyny zakończył mecz z dwucyfrowym dorobkiem. "Domino", który w niedzielę obchodzi 19 urodziny wypadł nieźle, a gdyby utrzymał pozycje, które miał po starcie jego dorobek punktowy mógłby być jeszcze bardziej okazały. Nie można mieć również pretensji do Aureliusza Bielińskiego, który w meczu ligowym pojechał w tym sezonie po raz pierwszy. Słabiej wypadł Renat Gafurow, który nie wygrał indywidualnie żadnego biegu. Dwa różne oblicza zaprezentował Krzysztof Jabłoński. Po dwóch bardzo udanych startach, w dwóch kolejnych jechał tak jak w Pile i Łodzi, popełniając na dystansie liczne błędy. Najbardziej zawiedli dwaj Skandynawowie. Sundstroem dwa razy popełnił błąd na ostatnim wirażu przez co z dwóch wygranych 5:1 zrobiło się 3:3 i 4:2. Thomsen po raz kolejny pokazał trochę walki, ale tak jak w poprzednich meczach nie przekładało się to na punkty.


- Niestety brakuje u każdego zawodnika jednego punkcika, dwóch i ten mecz by wyglądał inaczej - powiedział Oskar Fajfer, zawodnik Renault Zdunek Wybrzeże. - Szkoda. Trochę też mieliśmy pecha. Szkoda, że w ostatnim wyścigu mój silnik nie jechał już tak jakbym sobie życzył. Te dzisiejsze temperatury i te wydechy - dziękuję mu bardzo, że zrobił dla mnie aż tyle. Gospodarze jak było widać byli bardziej dopasowani i bardziej im kleiło. My mieliśmy problem żeby dokleić albo ze startu, albo na trasie. Musieliśmy szukać gdzieś na dystansie, kombinować duża-mała i być może z braku wiedzy jak jechać gubiliśmy punkty. Na wyjściu z pierwszego wirażu dobrze było jechać ścieżką przy bandzie. Nie zawsze była ona wolna, ale wszystko było fair. Jak się dostało ciężką szprycę to motor stawał w miejscu. Dziękuję gospodarzom za przygotowanie toru. Był naprawdę do walki, równy. Bardzo fajnie mi się na nim jeździło. Czapki z głów dla Krakowa, byli dziś naprawdę lepsi.


- Każde zwycięstwo jest potrzebne, a nam było tym bardziej po naszych ostatnich porażkach - powiedział Mateusz Szczepaniak, zawodnik Speedway Instal Wandy. - Mamy mało punktów w tabeli i dobrze, że dziś wygraliśmy. Stanęliśmy na wysokości zadania, bo ciśnienie było wysokie. Tor był twardszy niż ostatnio i widać na takim torze jest dużo efektowniejszy żużel, jest dużo walki, jest kontakt między zawodnikami, może się ten sport podobać. Na przyczepnym torze nie zawsze to bywa. Co do mojego występu brakowało mi minimalnie ze startu i na wejściu w pierwszy łuk brakowało pół metra, metr żeby kogoś założyć. Potem starałem się, walczyłem, ale nie zawsze się dało wyprzedzić, bo zawodnicy z Gdańska też byli szybcy. Mój wynik jest ok, ale wpadki były niepotrzebne. Każdy trzymał gaz trzeba było tylko znaleźć właściwą ścieżkę. Kto się na niej znalazł pierwszy, i w miarę szybko wyprostował motocykl z wyjścia ten zyskiwał dużą prędkość i szło wyprzedzać. Fajnie, że była czysta jazda i zostawialiśmy sobie miejsce. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia trzeba czasami przystopować.


Po ośmiu meczach bilans gdańskiej drużyny to 4 wygrane i 4 przegrane. Jak na razie podopieczni Grzegorza Dzikowskiego zawodzą i raczej trudno będzie im znaleźć się w finale NICE PLŻ co miało być celem drużyny w tym sezonie.

Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież