Kolejny bój o Gedanię... » Po przejęciu sterów rządu przez liberałów znów przyjdzie nam toczyć bój o Gedanię.Po 2022 roku kiedy... Deweloperka na historycznych terenach KS Gedanii w Gdańsku » Jak poinformował na konferencji poseł PiS Kacper Płażyński, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków... Spotkanie promocyjne książki "Wschodnie piętno" » 11 lutego 2026 r. w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku odbyła się promocja książki wydane... Pamięć Grudnia 70: kwiaty stoczniowców, sugestie SB, paraliż PZPR » W grudniu 1977 r. po raz pierwszy od 1971 r. zorganizowano niezależne zgromadzenie pod bramą nr 2 St... Oświadczenie "S" ws. sporu zbiorowego w IMGW » W dniu 26 stycznia 2026 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w IMGW-PIB weszła w spór zbiorow... Marta Nawrocka odwiedziła Koło Gospodyń Wiejskich „Jezioranki” » Małżonka Prezydenta RP Marta Nawrocka spotkała się z członkiniami i członkami Koła Gospodyń Wiejskic... Tłusty czwartek » Z marmoladą, powidłami, posypane cukrem pudrem lub z polewą czekoladową. Po pączka w tłusty czwartek... Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS » - Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym kształcie – mówi Grzegorz Ksepko, członek ... Kurierzy PISu » Po ostatniej konferencji Prawa i Sprawiedliwości lider partii Jarosław Kaczyński nakazał swoim wiern... W "Akwenie" o Polsce - K. Smoliński i K. Szczucki » W środę o godz. 18 w gdańskim klubie "Akwen" (ul. Wały Piastowskie 24) okazja do wspólnej rozmowy -"...
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
środa, 04 lutego 2026 15:23
Grzegorz Ksepko: Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS
- Myślę, że pan prezydent nie podpisze ustawy o KRS w tym
Piłka w grze...
czwartek, 05 lutego 2026 09:01
Piłka w grze...
Za nami pierwsza kolejka Ekstraklasy SA po zimowej przerwie. Na
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Atom Trefl bezradny przeciwko Giacomini Budowlani

altNieudanie zaczęły walkę o ligowe punkty siatkarki Atomu Trefla. Podopieczne Piotra Mateli przegrały w hali 100-lecia z Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 18:25). 

 

Atom Trefl - Giacomini Budowlani Toruń 0:3 (21:25, 20:25, 18:25)
Atom Trefl: Mielczarek, Skorupa, Damaske, Goliat, J. Łukasik, Gajewska, Kulig (libero) - M. Łukasik, Fedusio, Bednarek, Mras
Giacomini Budowlani: Paulava, Lewandowska, Polak, Wójcik, Ryznar, Pavan, Martinez (libero) - Janik


Sopocianki, które rozbiły torunianki w Toruniu i zajmowały wyższą pozycję w tabeli po raz pierwszy w tym sezonie przystępowały do meczu w roli faworytek. Niestety nie wywiązały się z niej.


Pierwszy set to nierówna gra obu ekip. Przez ponad połowę seta inicjatywa należała do torunianek. Przyjezdne kilka razy uciekały na 2-3 punkty (2:0, 4:2, 9:6, 11:8, 14:12), a sopocianki odrobiały straty (4:4, 8:9, 10:11, 14:14). Od stanu 12:14 "Atomówki" zdobyły cztery punkty z rzędu i wydawało się, że wreszcie złapały rytm. Niestety inicjatywa sopocianek nie trwała długo. Od stanu 18:16 dla podopiecznych trener Mateli przyjezdne zdobyły 5 punktów z rzędu. Sopocianki tym razem nie zdołały odrobić strat. Udało się obronić pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej skuteczna w pierwszej partii Pavan dała toruniankom zwycięstwo w pierwszym secie.


Drugi set miał bardzo podobny przebieg, ale w pierwszej fazie to sopocianki uciekały z wynikami, a torunianki je goniły. Przyjezdne od stanu 11:11 wyszły na 14:11, ale "Atomówki" szybko odrobiły straty. Po trzypunktowej serii sopocianki prowadziły 19:16 i... stanęły. Końcówkę seta Atom Trefl przegrał 1:9! Sopockiej drużynie nie wychodziło nic, a torunianki, a głównie Patrycja Polak, bezlitośnie to wykorzytywały. Polak najpierw gnębiła podopieczne trenera Mateli zagrywką (2 punkty bezpośrednio z serwisu, a potem dwa razy skutecznie zaatakowała z drugiej linii, drugim atakiem kończąc seta i zapewniając swojej drużynie przynajmniej punkt.


Słabo, a wręcz fatalnie zaczęły trzeciego seta sopocianki. Torunianki prowadziły 3:0, a podopieczne trenera Mateli zdołały zmniejszyć straty do 2:3. Potem było bardzo źle. Paulava mocno utrudniała grę sopocianką zagrywką zdobywając 2 punkty bezpośrednio serwisem. Dwupunktowa seria "Atomówek" tylko na chwilkę dała cień szansy, że sopociaki jeszcze powalczą. Niestety torunianki odpowiedziały serią czteropunktową (13:4). Podopieczne trenera Mateli zdołały się poderwać do walki i zmniejszyć straty (11:16), ale po chwili traciły 8 punktów (12:20). Torunianki nie zmarnowały okazji i pewnie wygrały trzecią partię w pełni rewanżując się sopociankom za porażkę na swoim parkiecie.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież