Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rusza Gdański Festiwal Muzyczny

W piątek, 4 kwietnia, wykonaniem „Niemieckiego Requiem” op. 45 autorstwa Johannesa Brahmsa, w Katedrze Oliwskiej, rozpocznie się Gdański Festiwal Muzyczny. Tegoroczna edycja będzie poświęcona Janowi Pawłowi II.Wydarzenie jest największym festiwalem muzyki klasycznej na Pomorzu. Gdański Festiwal Muzyczny przyciąga ludzi przede wszystkim swoją różnorodnością i otwartą formułą, która była prawie zawsze pod opieką artysty-rezydenta. W tym roku jest jednak inaczej. Podobnie jak 2008 roku i tym razem rezydenta nie będzie. W związku z tym, że mamy miesiąc kanonizacji Jana Pawła II, to właśnie jemu organizatorzy postanowili dedykować tegoroczny festiwal.


W programie festiwalu znalazły się dzieła o charakterze eschatologicznym czy wielkopostnym. Jednak nie zabrakło także miejsca dla koncertów symfonicznych. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć Moskiewską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Arthura Arnolda z towarzyszeniem pianisty Mikhaila Petukhova, wykona utwory Czajkowskiego, Glinki czy Rubensteina. Natomiast Orkiestra Filharmonii w Kaliningradzie przedstawi kompozycje Swidorowa, Strawińskiego czy Głazunowa.


Ciekawie zapowiada się koncert „Wojciech Kilar In Memorian”, który zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, podczas którego będzie można usłyszeć najlepsze filmowe dzieła polskiego kompozytora.


alt

Emerson String Quartet


Wielbiciele kameralistyki również nie będą narzekać na tegoroczny program Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Na pewno najbardziej wyczekiwanym będzie występ słynnego nowojorskiego kwartetu smyczkowego, Emerson String Quartet. Ponadto w tej części programu zaprezentują się pianiści Ishay Shaer i Adam Piórkowski, ponadto Łukasz Długosz, Roman Perucki, Marta Świderska oraz Anna Mikolon.


alt

Ishay Shaer


Oczywiście stałym punktem festiwalowego programu są prawykonania gdańskiej muzyki współczesnej oraz muzyki barokowej z archiwum Gdańskiej Biblioteki PAN. Tę część GFM zaprezentują Paweł Zagańczyk, Sinfonietta Pomerania pod dyrekcją Tadeusza Dixy oraz kwintet blaszany Hevelius Brass.


Szczegółowy program festiwalu oraz ceny biletów można znaleźć na stronie www.gdanskifestiwal.pl.Wśród sponsorów Festiwalu jest Robyg.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież