5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Rusza Gdański Festiwal Muzyczny

W piątek, 4 kwietnia, wykonaniem „Niemieckiego Requiem” op. 45 autorstwa Johannesa Brahmsa, w Katedrze Oliwskiej, rozpocznie się Gdański Festiwal Muzyczny. Tegoroczna edycja będzie poświęcona Janowi Pawłowi II.Wydarzenie jest największym festiwalem muzyki klasycznej na Pomorzu. Gdański Festiwal Muzyczny przyciąga ludzi przede wszystkim swoją różnorodnością i otwartą formułą, która była prawie zawsze pod opieką artysty-rezydenta. W tym roku jest jednak inaczej. Podobnie jak 2008 roku i tym razem rezydenta nie będzie. W związku z tym, że mamy miesiąc kanonizacji Jana Pawła II, to właśnie jemu organizatorzy postanowili dedykować tegoroczny festiwal.


W programie festiwalu znalazły się dzieła o charakterze eschatologicznym czy wielkopostnym. Jednak nie zabrakło także miejsca dla koncertów symfonicznych. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć Moskiewską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Arthura Arnolda z towarzyszeniem pianisty Mikhaila Petukhova, wykona utwory Czajkowskiego, Glinki czy Rubensteina. Natomiast Orkiestra Filharmonii w Kaliningradzie przedstawi kompozycje Swidorowa, Strawińskiego czy Głazunowa.


Ciekawie zapowiada się koncert „Wojciech Kilar In Memorian”, który zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej, podczas którego będzie można usłyszeć najlepsze filmowe dzieła polskiego kompozytora.


alt

Emerson String Quartet


Wielbiciele kameralistyki również nie będą narzekać na tegoroczny program Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Na pewno najbardziej wyczekiwanym będzie występ słynnego nowojorskiego kwartetu smyczkowego, Emerson String Quartet. Ponadto w tej części programu zaprezentują się pianiści Ishay Shaer i Adam Piórkowski, ponadto Łukasz Długosz, Roman Perucki, Marta Świderska oraz Anna Mikolon.


alt

Ishay Shaer


Oczywiście stałym punktem festiwalowego programu są prawykonania gdańskiej muzyki współczesnej oraz muzyki barokowej z archiwum Gdańskiej Biblioteki PAN. Tę część GFM zaprezentują Paweł Zagańczyk, Sinfonietta Pomerania pod dyrekcją Tadeusza Dixy oraz kwintet blaszany Hevelius Brass.


Szczegółowy program festiwalu oraz ceny biletów można znaleźć na stronie www.gdanskifestiwal.pl.Wśród sponsorów Festiwalu jest Robyg.


goch

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież