Prezydent powołał Grzegorza Ksepko w skład Krajowej Rady Sądownictwa » Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Karol Nawrocki postanowieniem z dnia 6 listopada 2025 r. powołał... Forum Wsparcia i Zdrowia w Żukowie » W najbliższą sobotę w Kaszubskim Centrum Sportu w Żukowie otwarte Forum Wsparcia i Zdrowia pod patro... "Merkus" w Bąkowie - inny klimat handlu » Kolejny nowoczesny sklep gdańskiej spółki "Merkus". Po Gdańsku, Sopocie i Gdyni - kolej na Bąkowo na... Wildstein: "Cenzura zawsze występują pod wzniosłymi szyldami" » „Nowe prawa stają się instrumentem ideologicznej inkwizycji, która ściga nieprawomyślnych, jak zwykl... Poparli Karola Nawrockiego w kampanii. "Prezydent zawsze będzie z wami... » Spotkanie w Pałacu Prezydenckim było okazją do podziękowań dla osób, które wspierały Karola Nawrocki... Dlaczego wybór Czarzastego to błąd? Miller wyjaśnia » Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty, były członek PZPR, na mocy umowy Koalicji 13... Klęska Karnowskiego w Sądzie Najwyższym - SKT na swoim, b. prezydent n... » Kolejna klęska sądową b. prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, dziś wiceministra w rządzie koalicji... List Stowarzyszenia "Godność" do prezydenta Nawrockiego » Szanowny Pan Karol NawrockiPrezydent Rzeczypospolitej PolskiejSzanowny Panie Prezydencie, około dwóc... Adamowicz rozwijał gdańską turystykę. Dulkiewicz? Wręcz przeciwnie! » Gdańsk to miasto, które w ciągu minionych lat przeżyło niesamowity rozwój pod względem turystycznym.... Prezydent Karol Nawrocki dołączył do Marszu Niepodległości » 11 listopada w Warszawie odbył się Marsz Niepodległości pod hasłem „Jeden naród, silna Polska”. Tłum...
wtorek, 25 listopada 2025 09:47
Kolejny nowoczesny sklep gdańskiej spółki "Merkus". Po Gdańsku,
Kadeci na SKT - tenisowy żar i... włoski akcent
środa, 26 listopada 2025 17:30
Kadeci na SKT - tenisowy żar i... włoski akcent
W dniach 22-25 listopada 2025 roku Sopocki Klub Tenisowy (SKT) po raz
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kosmostumostów – nowy album, nowa galaktyka

altJuż 22 października swoją premierę będzie miało najnowsze multimedialne wydawnictwo L.U.C.-a, artysty, od lat związanego z Wrocławiem. Właśnie temu miastu, jego ludziom i duchom dedykuje on album „Kosmostumostów”.


W odrealnionej, baśniowo-kosmicznej przestrzeni miejskiej, w której budynkiokazują się być powbijanymi w miasto rakietami kosmicznymi, rozgrywa się historia przemiany szarego, zagubionego człowieka w zdeterminowanego i nagradzanego twórcę, znanego dziś jako L.U.C. Jest to najbardziej osobista multimedialna płyta artysty w jego dotychczasowej karierze. - Projektem tym chcę pomóc ludziom odnaleźć swój życiowy peron, tak jak mi pomogło w tym miasto Stumostów - mówi artysta.

Album w fabularny, narracyjny sposób opowiada o latach błądzenia, o porażkach, które dają siłę i pomagają osiągnąć sukces, w końcu o odnalezieniu swego przeznaczenia i powołania.

To jedna z pierwszych płyt na polskim rynku powstająca równolegle z komiksem, który będzie współtworzył multimedialny koncert. Historia, opowiedziana na płycie, poprzez barwny świat grafik Grzegorza Przybysia, wyprowadzona zostanie w przestrzeń miejską w formie street artu (m.in. murale na ścianach kamienic i mostów). Oto kolejna Planeta, na której każdy będzie mógł zorganizować sobie indywidualny szlak podróży.

W tym projekcie Miasto Wrocław jest nie tylko bohaterem, ale też mocno angażuje się w jego realizację i wspiera działania artysty. - L.U.C pod wieloma względami reprezentuje to, jak chcemy Wrocław pokazywać: można powiedzieć, że wiele osiągnął, ale jednocześnie ma wielkie plany; jego twórczość ma wiele wymiarów i potrafi łączyć różne style; jest bardzo otwarty i poszukuje nowych form ekspresji; i jego twórczość ma misję, głębszy przekaz – komentuje Michał Janicki, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Pełnomocnika Prezydenta ds. UEFA EURO 2012.

L.U.C podkreśla, że to właśnie spotkania z ludźmi i magiczna energia kosmopolitycznego miasta, które nigdy nie śpi nadały sens jego życiu, wyrywając go ze szponów niewiary i bierności. Dlatego też historię tę opowiedział poprzez wyjątkowe osobowości z najróżniejszych, wrocławskich środowisk. Od ulicznego pieśniarza P. Fairweather'a, prawdopodobnie pierwszego Anglika, który przyjechał pracować do Polski a nie odwrotnie, poprzez znanych raperów (Trzeci Wymiar, Waldemar Kasta, Mesajah), znakomitą wokalistkę Natalię Grosiak, aktora Cezarego Studniaka, po prof. Jana Miodka. Całość zmasterował Marcin Bors - uznany wrocławski producent.

-Płytą tą dziękuję artystom, tramwajarzom, sklepikarzom, duchom, Taxi księdzowi, który wozi po Wrocławiu za "co łaska" i urzędnikom, którzy uszyli nam trzypasmowe adidasy, a dodatkowo wspierają moje inicjatywy niezależnie czy słodzę Wrocławiowi czy prasując jego nierówne ulice obnażam jego słabości – wymienia artysta.

Do projektu przygotowywany jest teledysk, który za pomocą efektownej techniki animacyjnej "image mappingu"  opowie alternatywną historię powstania miasta.

Strona graficzna, która jest niezwykle istotną częścią projektu, powstała dzięki znakomitym grafikom: Grzegorzowi Przybysiowi, twórcy ilustracji komiksowych i Adamowi Tunikowskiemu (Juice), który od lat odpowiada za graficzną oprawę wydawnictw L.U.Ca. Płytę swoim mecenatem objęło Miasto Wrocław.


Inne artykuły związane z:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież