Jeszcze przed rokiem ludzie dobrej woli, którym na sercu leży los Szpitala Dziecięcego w Oliwie przy ulicy Polanki, wraz z naszą gazetą i innymi mediami walczyli o uratowanie placówki. Czterdziestoletni dorobek szpitala mało brakowało zostałby zniweczony. Pomysł prawdopodobnie Hanny Zych Cisoń lub kogoś z jej otoczenia, przeniesienia go na Zaspę, nijak miał się do aktualnych realiów. Rezygnacja Członkini Zarządu Województwa Pomorskiego uspokoiła sytuację, która wróciła do normy. W środę 2 sierpnia Małgorzata Paszkowicz, prezes placówki od 1 września 2016, wraz Pawłem Orłowskim, Członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego, dokonała uroczystego otwarcia wyremontowanej Izby Przyjęć. Na uroczystość przybyli przyjaciele szpitala, jego wieloletni dyrektor i prezes Tadeusz Podczarski oraz prof. dr hab. Czesław Stoba.
- Szpital Pediatryczny w Oliwie jest marką samą w sobie - powiedziała Małgorzata Paszkowicz, prezes szpitala. - Ma dużo atutów, aby bronić swojej niezależności i swojego byciu tu i teraz. Jeżeli nawet plany na przestrzeni najbliższych lat będą różne, biorąc nawet to pod uwagę, trzeba pamiętać, że pacjentom trzeba stwarzać jak najlepsze warunki. Rachunek ekonomiczny jest bardzo ważny, ale nie może być jedynym przesądzającym kryterium oceny. Zadecydowaliśmy, że jeżeli dotknie nas najczarniejszy scenariusz, to na pewno pacjent nie może tego odczuć. W tej chwili nie znamy planów, ale wiemy, że pilnie musimy obserwować sytuacją i reagować na nią, brać ją pod uwagę. Dokonaliśmy modernizacji izby przyjęć. Zmiany mogły dotyczyć tylko struktur funkcjonalnych wewnątrz, powiększyliśmy gabinet zabiegowy. Teraz izba przyjęć jest jasna i wesoła, a dzieci będą się tu dobrze czuły, może jak w przedszkolu czy na placu zabaw. W momencie wejścia do szpitala dziecko nie może czuć olbrzymiego stresu.
Po oficjalnym otwarciu izby przyjęć na placu zabaw rozpoczął się festyn „Uśmiech dla zdrowia” przygotowany przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”. - Tak jak podczas naszych odwiedzin, powiedziała Agata Chruszcz, pełnomocnik fundacji - które w ramach programu „Terapii śmiechem” regularnie składamy chorym dzieciom, tak podczas tej imprezy chcemy pokazać malcom, że szpital to miejsce przyjazne, w którym można się bawić i uśmiechać. Jak zawsze, będziemy przypominać, że śmiech to zdrowie, a uśmiech leczy. Będą podchody, wielkie bańki mydlane, pokaz magicznych sztuczek, wesołe gry i zabawy. Wszystko to, co lubią dzieci, co pomaga im zapomnieć o chorobie i wspiera proces leczenia. Stąd też nazwa imprezy: „Uśmiech dla zdrowia”.
- Są też z nami nasi cudowni przyjaciele - piłkarze ręczni drużyny Wybrzeże Gdańsk, którzy często towarzyszą nam w odwiedzinach u chorych dzieci - dodała dr Smerfetka - Natalia Budzyńska. - Wizyty te sprawiają im dużą radość. Staramy się być regularnie w szpitalu i w sanatorium, przynajmniej raz w tygodniu.
SS
- 10/08/2017 19:26 - Daniel Obajtek: 3 milionowy klient, 448 milionów zysku
- 10/08/2017 19:22 - Konstytuanta. Pierwsza debata ustrojowa odbędzie się w Gdańsku
- 10/08/2017 09:20 - Rowerzysta gdański uprzywilejowany
- 08/08/2017 07:36 - Wojaż prezydenta do Madrytu - radni PiS żądają odpowiedzi
- 07/08/2017 18:34 - Czy nadciąga koniec zagranicznych właścicieli mass mediów?
- 02/08/2017 15:07 - 2200 podpisów przeciwko budowie osiedla na terenie Gedanii
- 01/08/2017 18:55 - Akcja gdańskiego IPN „Oddaj krew w rocznicę Powstania Warszawskiego”
- 01/08/2017 08:05 - Czesław Nowak: Ci, którzy sprawowali władzę po 1989 roku zbudowali posłuszny im wymiar sprawiedliwości
- 31/07/2017 14:33 - Energa rozwiązała problem billingowania, odbudowuje zaufanie klientów
- 31/07/2017 13:19 - Nowy Amber Pils