Piątą edycję festiwalu „Cud nad Martwą Wisłą” adresowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą obudzić w sobie dziecięcą radość! Sen, bo to właśnie on będzie motywem przewodnim tegorocznego festiwalu, zagości 15 sierpnia, w godz. 12.00-23.00, w Nowym Porcie, tym razem na podwórku CSW Łaźnia.
Organizatorzy zaproszą dzieci do działań w przestrzeni, którą wspólnie zaaranżują używając odrobiny magii, wyobraźni i samodzielnie wykonanych świetlnych instalacji. Podczas warsztatów animacji każdy stworzy swój własny, wymarzony świat. Będzie okazja zaprzyjaźnić się z farbami i własnoręcznie wydrukować pamiątkowy wzór! Na warsztatach muzycznych można będzie doświadczyć rozmaitych dźwięków, używając gongów, kamieni, wody i innych intrygujących przedmiotów. Wspólnie przygotowana zostanie kolacja, aby później w sennej scenerii razem zasiąść do stołu i porozmawiać o nieoczywistościach tego świata. Na zakończenie dnia organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w koncercie oraz plenerowej projekcji filmowej.
PROGRAM
12:00 – 18:00 Żywa galeria – warsztaty animacyjne dla dzieci
Prowadzenie: Alicja Secke, Anna Tocha
Uczestnicy: dzieci
13:00 – 18:00 Wyśnione animacje – warsztaty animacji poklatkowej
Prowadzenie: Mateusz Kozłowski
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
13:30 – 15:00 Świetlne instalacje – warsztaty budowania lampionów
Prowadzenie: Karolina Lasota, Anna Miadziółko
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
15:00 – 17:00 Wypisz, wymaluj! – warsztaty sitodruku
Prowadzenie: Justyna Radziej
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
17:00 – 18:30 Świat – świat dźwięku – warsztaty muzyczne
Prowadzenie: Piotr Dąbrowski
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
18:30 – 19:30 Warsztaty kulinarne
Prowadzenie: Paulina Wnuk
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
19:30 – 20:30 Kolacja sąsiedzka
Skosztujemy dań przygotowanych na warsztatach. Zachęcamy również do przynoszenia i dzielenia się własnymi potrawami.
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
20:30 – 21:10 „Młoda Epka” feat. Edzio – koncert Stowarzyszenia 180 Stopni
21:30 – 23:00 „Nazywam się Cukinia” – plenerowa projekcja filmowa
Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli
Wyśnione animacje – warsztaty animacji poklatkowej
Prowadzenie: Mateusz Kozłowski
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z klasycznymi technikami animacji poklatkowej. Przy pomocy dowolnych artykułów plastycznych oraz aparatów stworzą swoje własne krótkie filmy. Do uczestniczenia w warsztatach nie są wymagane żadne specjalne umiejętności – poza otwartym umysłem i bogatą wyobraźnią. Wieczorem odbędzie się plenerowy pokaz filmów powstałych na warsztatach (tuż przed projekcją filmu „Nazywam się Cukinia”).
Świetlne instalacje – warsztaty budowania lampionów
Prowadzenie: Karolina Lasota, Anna Miadziółko
Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania lampionów, które pomogą nam wyczarować nastrój tego szczególnego wieczoru. Przekonamy się, że z niepotrzebnych z pozoru materiałów można uzyskać niezwykły efekt. Stwórz z nami magiczny świat!
Wypisz, wymaluj! – warsztaty sitodruku
Prowadzenie: Justyna Radziej
W trakcie warsztatów zaprzyjaźnimy się z farbami i własnoręcznie wydrukujemy pamiątkowy wzór na torbach!
Świat – świat dźwięku – warsztaty muzyczne
Prowadzenie: Piotr Dąbrowski
Podczas zajęć wykorzystamy formę dialogu z uczestnikami na temat dźwięku (czym jest, jak powstaje, czy istnieje coś takiego jak cisza). Doświadczymy rozmaitych dźwięków, używając chińskich gongów teatralnych, gongów wietrznych a także kamieni, wody i wielu innych intrygujących przedmioty.
Kolacja sąsiedzka
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej kolacji, podczas której skosztujemy dań przygotowanych na warsztatach kulinarnych. Zachęcamy również do przynoszenia i dzielenia się własnymi potrawami.
„Młoda Epka” feat. Edzio – koncert Stowarzyszenia 180 Stopni
Młodzi Stowarzyszenia 180 Stopni wraz z czołowym reprezentantem rapowej sceny muzycznej Edziem w ramach działań "Zrozumieć Sierpień" przygotowali swoją autorską płytę. Utwory na niej zawarte traktują o ich rozumieniu idei solidarności. Opowiadają o świecie, w którym żyją, swoich potrzebach i marzeniach. Płyta buduje wielopokoleniowy pomost, oddaje głos także starszemu pokoleniu opisując ich doświadczenia i rozumienie solidarności. Repertuar młodych to 5 utworów muzycznych z pogranicza rapu, popu oraz akustyki. Singiel "Solidarność" i teledysk go obrazujący wprowadzą Państwa w emocjonalny świat wartości młodych ludzi, często przez nich skrzętnie skrywany. Projekt „Młoda Epka” powstał w ramach Programu Zrozumieć Sierpień realizowanego przez Europejskie Centrum Solidarności
„Nazywam się Cukinia” – plenerowa projekcja filmowa
2016 | 66’ | Szwajcaria, Francja | reż. Claude Barras
Po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, będzie mógł liczyć na ich wsparcie. Film nominowany do Oskarów 2017 w kategorii Najlepszy Film Animowany.
- 16/08/2017 17:19 - Społeczność Ormiańska ma swoją siedzibę w Gdańsku
- 16/08/2017 08:10 - Polacy korzystają z ostatnich tygodni sezonu
- 15/08/2017 13:35 - Sportowe Twarze Gdańska - Twarzami AWFiS
- 12/08/2017 16:18 - Nocne burze nad Polską. Trójmiasto szczęśliwie bez ofiar, pomorskie najbardziej poszkodowanym województwem
- 11/08/2017 11:37 - "Drużba" Karnowskiego
- 10/08/2017 19:26 - Daniel Obajtek: 3 milionowy klient, 448 milionów zysku
- 10/08/2017 19:22 - Konstytuanta. Pierwsza debata ustrojowa odbędzie się w Gdańsku
- 10/08/2017 09:20 - Rowerzysta gdański uprzywilejowany
- 08/08/2017 07:36 - Wojaż prezydenta do Madrytu - radni PiS żądają odpowiedzi
- 07/08/2017 18:34 - Czy nadciąga koniec zagranicznych właścicieli mass mediów?