"Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto... Jakie prawo, taka jazda » W natłoku, wielu wydarzeń, tych ważnych i takich mniej, wprowadzane są kolejne zmiany, w moim przeko... Tysiące odwiedzających "Wiosnę w ogrodzie" » W dniach 11-12 maja na terenie Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego Rënk odbyła się 21. e... Dorota Arciszewska-Mielewczyk: Musimy pilnować interesów Polski » O agendzie w wyborach do Europarlamentu, determinacji do wygranej i mobilizacji wyborców do poparcia... Tylko kiosków żal » „W Oliwie do kiosku już nie skoczysz” informuje portal StaraOliwa.pl „To już definitywnie koniec pew... List otwarty w obronie praw księdza Michała Olszewskiego, prezesa Fund... » Dążenie do zemsty nigdy nie będzie sprawiedliwością. Nie będzie nią też żaden wyrok podyktowany zems... Pomorska lista PiS do Brukseli: Fotyga, Smoliński, Drelich, Rakowski..... » Portal wybrzeze24.pl dotarł do nieoficjalnej listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w tegorocznych... Kataklizm blisko - 19 zł za godzinę parkowania » Czy godzina parkowania będzie kosztowała 19 zł? Według przepisów przyjętych przez posłów Zjednoczone...
Reklama
Klub gdańskiego
czwartek, 16 maja 2024 11:18
Klub gdańskiego
Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
piątek, 17 maja 2024 20:18
Texom Stal - Energa Wybrzeże LIVE 52:28
W sobotę o godz. 16.30 w Rzeszowie rozpocznie się mecz Texom Stali
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
piątek, 17 maja 2024 17:04
Lechia już świętuje, Arka musi postawić kropkę nad i, jubileusz Budziwojskiego
I LIGA FORTUNA
Szybki powrót Lechii do Ekstraklasy. Po roku
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
piątek, 17 maja 2024 17:15
Lechia Gdańsk z licencją na grę w Ekstraklasie
Komisja ds. licencji klubowych PZPN pozytywnie rozpatrzyła

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

W nowym tygodniku „Sieci”: Sędzia, który zatrzymał anarchię. Wydanie z książką, nowa inicjatywa Fratrii

Ocena użytkowników: / 8
SłabyŚwietny 
niedziela, 16 lutego 2020 21:08

W nowym numerze tygodnika „Sieci” dr Tomasz Nawacki opowiada m.in. o tym dlaczego podarł projekt bezprawnej uchwały wspierającej działania sędziego Juszczyszyna. W wywiadzie przeprowadzonym przez Jacka i Michała Karnowskich, sędzia Nawacki przyznaje, że „jednym z elementów sędziokracji w Polsce była całkowita kontrola środowiska nad postępowaniami dyscyplinarnymi”. Już od poniedziałku, 17 lutego wydanie tygodnika „Sieci” dostępne także z pierwszą częścią wyjątkowej książki „Żołnierze Wyklęci – ci, którzy nigdy nie ulegli.” Wydawca tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl uruchamia nową stronę - Zbierzmy.pl. To nowa inicjatywa dzięki której chcemy gromadzić środki finansowe na produkcje filmowe, wydawnicze i technologiczne, które będą pokazywać historię naszego kraju bez tabu, bez ukrywania i zafałszowywania faktów.Karnowscy dopytują dr. Nawackiego o podarte w geście niezgody projekty uchwał wspierających sędziego Juszczyszyna i atakujących reformę wymiaru sprawiedliwości. Był to wyraz mojej dezaprobaty dla treści zaprezentowanych chwilę wcześniej przez jednego z sędziów. Wykonywałem uchwałę Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która zawiesiła sędziego Pawła Juszczyszyna w czynnościach. Taka uchwała, zgodnie z prawem, musi być bezwzględnie wykonana. Sędzia krytykuje tekst apelu, który do niego skierowano, gdyż jak mówi: było tam wezwanie mnie, bym zaniechał wdrażanie uchwały Sądu Najwyższego. Czyli coś, co można odczytać jako wezwanie do popełnienia przestępstwa - czytamy.

Sędzia Nawacki zauważa także, że w Polsce bardzo ważną kwestią powinno być sprawne sądownictwo dyscyplinarne sędziów. Jednym z elementów sędziokracji w Polsce była całkowita kontrola środowiska nad postępowaniami dyscyplinarnymi - przyznaje. Stwierdza również, że sędziokracja ogranicza demokrację i wolność. Jest zwolennikiem spłaszczenia struktury sądownictwa i przywrócenia jednolitego statusu dla wszystkich sędziów. Powinniśmy mieć sędziów sądów powszechnych – i kropka. Jego zdaniem jego środowisko powinno być bliżej ludzi. Padały już wcześniej słowa o „kapłanach prawa”, pojawiały się tony wywyższania. To jednak nieporozumienie, bycie sędzią to służba.


Na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Piotr Filipczyk pyta Mariusza Pilisa – dokumentalistę, autora reportaży filmowych, o to skąd wziął się pomysł na film o „Gazecie Wyborczej”.
- To jest historia, z którą noszę się od około ośmiu lat. Obserwując to, co działo się z „Gazetą”, w jaki sposób angażowała się w życie polityczne i społeczne, mam wrażenie, że jest na tyle dużym składnikiem przestrzeni publicznej, że warto się jej przyjrzeć, warto zrobić o tym film – wyjaśnia Pilis.

Reportażysta podkreśla także wagę wsparcia społecznego w projektach takich jak "Gra w Gazetę". – Trzeba szukać takich pieniędzy, które będą dawały możliwość niezależnego i swobodnego spojrzenia na sam problem. Mam świadomość, jak delikatnego, kontrowersyjnego i emocjonalnego tematu dotykam. Można się spodziewać na każdym etapie pracy wielu pytań, może ataków, dużej nieprzychylności. Trzeba być na to gotowym. Dlatego tak ważny jest też tutaj dorobek twórcy, jego uczciwość i rzetelność. Żeby ludzie wiedzieli, na co przeznaczają swoje pieniądze i co w zamian dostaną - czytamy w rozmowie uzupełniającej prezentację nowej inicjatywy Grupy Fratria - strony zbierzmy.pl.


Prezes PKN Orlen potwierdza na łamach tygodnika, że w Polskim Koncernie Naftowym planowane są wielkie i przełomowe inwestycje. Twierdzi, że za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, osobom odpowiedzialnym za płocki koncern zabrakło odwagi do takich posunięć.
W tym roku zakończymy w płockiej rafinerii modernizację instalacji hydrokrakingu. Umożliwi ona zwiększenie rocznej produkcji diesla o 100 tys. ton. Z kolei modernizacja jednej z jednostek HON (hydroodsiarczanie oleju napędowego) zwiększy produkcję oleju napędowego o 150 tys. ton. Tylko dzięki tym dwóm inwestycjom łączna EBITDA wzrośnie o 200 mln zł rocznie. Inwestujemy również w kluczową dla płockiej rafinerii instalacji visbreakingu, która znacząco zwiększy uzysk produktów lekkich, czyli benzyny i oleju napędowego. Dzięki tej inwestycji, którą ukończymy do końca 2022 r., zysk operacyjny EBITDA PKN Orlen wzrośnie nawet o 415 mln zł rocznie – przyznaje. Ponadto prezes Obajtek mówi o rozwijaniu petrochemii i obszaru energetycznego.


Marcin Wikło opisuje na łamach „Sieci” prowokacje podczas wystąpienia Prezydenta RP, Andrzeja Dudy w Pucku:
- Po drugiej stronie portu zebrała się grupa z flagami Komitetu Obrony Demokracji. Byli dobrze przygotowani do zadymy, mieli gwizdki i solidne nagłośnienie. Nie powstrzymało ich to, że prezydent wspominał ofiary obozów koncentracyjnych, z głośników wylewała się nienawiść: „Będziesz siedział, będziesz siedział!”. W jednym z wielu filmików w Internecie widzimy, jak ktoś krzyczy nawet: „Duda, ty ch…u!”. Później to samo w Wejherowie. Też wspomnienie pomordowanych za obronę polskości, a zadymiarze swoje. Zamiast chwili zadumy – gwizdy i okrzyki – pisze. Dziennikarz szczegółowo opisuje kontakty działaczy KODu z prominentnymi politykami Platformy Obywatelskiej, w tym z Małgorzatą Kidawą-Błońską.


W tygodniku przeczytać można również komentarze bieżących wydarzeń pióra Stanisława Janeckiego, Jana Rokity, Witolda Gadowskiego, Krzysztofa Feusette, Bronisława Wildsteina czy Marty Kaczyńskiej-Zielińskiej.
Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 17 lutego br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Kup tygodnik „Sieci” z wyjątkową książką
Już od poniedziałku, 17 lutego wydanie tygodnika „Sieci” dostępne także z pierwszą częścią wyjątkowej książki „Żołnierze Wyklęci – ci, którzy nigdy nie ulegli.”. Publikacja ta przedstawia bohaterskie czyny, dramatyczne losy, wciąż żywe wspomnienia o Wyklętych.
„Proces przejmowania przez polskich komunistów i ich radzickich mocodawców władzy w Polsce, nacechowany był bezwzględną brutalnością. Krzewiciele nowego systemu dążyli do fizycznej eksterminacji polskich elit i zastąpienia ich swoimi ludźmi. Ostrze terroru w pierwszej kolejności wymierzono w żołnierzy Armii Krajowej i innych patriotycznych formacji. Dla nich nie przewidywano miejsca w nowym, budowanym na sowiecką modłę społeczeństwie. Dla nich oprawcy wiadomego pochodzenia zbudowali więzienia i wykopali doły. Nazywano ich bandytami, wyklęto ich z życia społecznego, torturowano i mordowano, a ciała potajemnie grzebano, aby zatrzeć po nich wszelki ślad. Ale póki tli się w nas pamięć o Bohaterskich Żołnierzach Wyklętych, będą oni ciągle żywi. Ich pamięci poświęcamy niniejszą książkę. Gloria Victis!”

Tygodnik „Sieci” dostępny w sprzedaży od 17 lutego br. br. w dwóch wariantach: w regularnej cenie 6,90 zł lub w cenie 9,90 zł, z wyjątkową książką. Druga część publikacji poświęconej Żołnierzom Wyklętym ukaże się 2 marca br.
Partnerem wydania jest PKN ORLEN.

Szukaj wydania z książką w cenie 9,90 zł, w wybranych punktach sprzedaży, m.in. Empik, Relay, InMedio, 1-Minute, Tabak, Media Star, Poczta Polska oraz salonach prasowych: Kolporter, Ruch, Garmond Press i stacjach benzynowych ORLEN i LOTOS.

Zbierzmy.pl – już 17 lutego nowa strona i nowa inicjatywa Fratrii
Wydawnictwo Fratria powstało w odpowiedzi na potrzebę stworzenia w Polsce mediów prawdziwie wolnych, gdy na rynku takich – z pozoru niezależnych wydawnictw, było wiele, jednak w praktyce Polacy otrzymywali nieustannie ten sam przekaz – przekaz ściśle dopasowany do określonej doktryny politycznej. Dziś wydawca tygodnika „Sieci” i portalu wPolityce.pl uruchamia nową stronę - Zbierzmy.pl. To nowa inicjatywa dzięki której chcemy gromadzić środki finansowe na produkcje filmowe, wydawnicze i technologiczne, które będą pokazywać historię naszego kraju bez tabu, bez ukrywania i zafałszowywania faktów.

Jest już pierwszy projekt i pierwsza zbiórka. Najnowsze wydanie tygodnika „Sieci” ukazuje się 17 lutego. Tego samego dnia wydawnictwo Fratria uruchomi portal Zbierzmy.pl. Portal Zbierzmy.pl powstał, aby wspierać ambitne projekty gotowe do zaprezentowania odkrywczych pomysłów i idei. Dzięki Zbierzmy.pl gromadzimy środki na produkcje – filmowe, wydawnicze, technologiczne, które wzbogacą naszą rzeczywistość.

Na poruszenie czekają ważne tematy: Afera FOZZ, prywatyzacja (i rola L. Balcerowicza i J. Lewandowskiego), afera alkoholowa, karuzela VAT.

Zaczynamy od „Gry w Gazetę” – prawdziwej historii wydawnictwa Agora i „Gazety Wyborczej”. A to historia prawdziwie sensacyjna. Za medium uważanym przez wielu za wolne, niezależne i stworzone w oparciu o odpowiedzialność społeczną, na bazie entuzjazmu po „festiwalu Solidarności”, stoją ludzie związani ściśle z jedną stroną sceny politycznej. Ludzie, którzy dziś mówią o wolności, a w przeszłości bratali się z tymi, którzy przed wolnością chronili się za lufami czołgów.
Celem zbiórki prowadzonej za pośrednictwem strony Zbierzmy.pl jest produkcja filmowa poświęcona wydawnictwu Agora i prawdziwej historii Gazety Wyborczej, której reżyserem jest Mariusz Pilis – twórca i scenarzysta filmowy, dziennikarz, korespondent wojenny, autor m.in. dokumentów „List z Polski” „Bunt Stadionów” oraz „Teraz i w godzinę śmierci” oraz „Sprawiedliwość”.

Dzięki portalowi Zbierzmy.pl i podejmowanym, nowym inicjatywom, Grupa Medialna Fratria chce pokazać współczesną historię Polski taką, jaka jest naprawdę. Więcej w nowym wydaniu tygodnika „Sieci” i na stronie www.zbierzmy.pl .

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież