Rafał Milczarski: Czy uda się ocalić CPK? » Czy Centralny Port Komunikacyjny jest racjonalną potrzebą - jak twierdzą jedni, czy megalomanią - ja... Władztwo gdańskie - krzesła i ambicje » Uff, dogadali się. Wszystko dla Gdańska i Platforma Obywatelska doszły do porozumienia - całe szczęś... Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO » *40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef Tuska w spółce w OliwieSkomercjalizo... Jantar to beczka prochu » Najemcy Domu Handlowego Jantar we Wrzeszczu boją się o swoją przyszłość. Przynajmniej ci, którzy zos... Roszady we władzach Gdańska » Przyzwyczailiśmy się do uśmiechniętych twarzy polityków spoglądających ciepło z plakatów wyborczych.... List otwarty do prezydenta ws. ustawy o tzw. języku śląskim. Ostrzeżen... » „Ewentualne podpisanie przez Prezydenta RP ustawy honorującej tzw. język śląski, jako język regional... Promowanie wiedzy o życiu i działalności ks. Jerzego Popiełuszki » Późnym wieczorem 19 października 1984 roku w Górsku niedaleko Bydgoszczy, agenci SB przebrani w mund... "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika » W niedzielę o 20:00 nowy program "Ściśle Jawne" w Telewizji Republika.Prowadzący Piotr Nisztor przed... Klub gdańskiego "kokosa" - liderzy w klubie "400" » Ponad 270 tys. zł netto zarobiła w ub. roku prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Raptem 120 tys.... "Nie dla slalomu tramwajowego" » "Stop arogancji władzy", "Nie dla slalomu tramwajowego", "Boimy się, że nasze domy się zawalą", "Kto...
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
czwartek, 23 maja 2024 15:42
Płacowe rekordy w szpitalach Struka - lecznica w Oliwie oazą PO
*40 tys. zł dla prezesa szpitala*odnalazł się wicewojewoda*szef
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
piątek, 24 maja 2024 15:50
Arka: Walka o awans – decydujące starcie
Po doskonałej końcówce sezonu piłkarze Arki Gdynia nadal nie są
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
sobota, 25 maja 2024 12:46
Europa w Gdańsku*Stracona szansa Jaguara?
I  LIGA FORTUNA
W Gdańsku powiało Europą. Pełne
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
niedziela, 19 maja 2024 21:03
Osłabiona Lechia ukarała nieskuteczną Arkę
Prawdziwy dreszczowiec zobaczyli kibice na Polsat Plus Arena. Lechia

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
niedziela, 12 maja 2024 14:51
Barbara Gruszka – nowe spojrzenie
Moje zafascynowanie malarstwem Barbary Gruszki pojawiło się po

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Śpiew morza
środa, 08 maja 2024 12:09
Śpiew morza
Szanowny Panie Łosiu,
piszę do Pana choć znamy się
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Światowej klasy specjalista w leczeniu nowotworów skóry w Gdańsku

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
niedziela, 27 października 2013 20:37

Na specjalne zaproszenie Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas, do Polski przyjedzie prof. Helmut Breuninger. Światowej klasy specjalista w zakresie leczenia nowotworów skóry, autor wielu publikacji naukowych o tematyce onkologicznej, weźmie udział w seminarium naukowym skierowanym do grona trójmiejskich lekarzy, poświęconym metodom leczenia nowotworów skóry. Seminarium z udziałem profesora odbędzie się 30 października 2013 roku, o godzinie 12.00 w Olivia Business Centre, w budynku Tower.Profesor Helmut Breunigner, na co dzień związany z Kliniką Dermatochirurgii Uniwersytetu w Tybindze, jest twórcą trójwymiarowej histologii, czyli udoskonalonej chirurgii mikrograficznej Mohsa – metody leczenia nowotworów skóry z pełnym obrazowaniem histologicznym marginesów resekcyjnych. Zmodyfikowana przez prof. Helmuta Breuningera metoda pozwala na uzyskanie najwyższych wskaźników wyleczalności, sięgających 95-98 procent. Minimalizowane jest przy tym ryzyko wycięcia zdrowej tkanki – stanowiące poważny problem dla pacjentów leczonych metodą klasycznego wycięcia chirurgicznego. Tym samym, zmodyfikowana metoda Mohsa pozwala zachować walory estetyczne skóry leczonych pacjentów.

Warto pamiętać, iż nowotwory skóry są najczęstszymi nowotworami złośliwymi i stanowią ok. 1/3 wszystkich wykrywanych nowotworów. Łącznie zachorowania na nowotwory skóry w Polsce zajmują u kobiet 2. miejsce po raku piersi, a u mężczyzn 3. miejsce po raku płuc i prostaty. W ostatnich latach liczba zachorowań na nowotwory skóry stale wzrasta, na poziomie 10-15% rocznie.

Najczęstsze wskazania do stosowania chirurgii Mohsa to:
- nowotwory z grup wysokiego ryzyka,
- guzy wielkości powyżej 2 cm,
- guzy w lokalizacji wysokiego ryzyka wznowy (okolica oczodołu, nosa, uszu czy ust),
- guzy należące do podtypów agresywnych histologicznie takich jak: rak podstawnokomórkowy, twardzinopodobny lub bardzo zaawansowany rak kolczystokomórkowy,
- zmiany zlokalizowane w miejscach gdzie konieczne jest oszczędzenie skóry (palce, powieki, nos, narządy płciowe),
guzy o niewyraźnych klinicznych granicach.

Jak podkreśla sam prof. Helmut Breuninger - Stosując tę metodę można ograniczyć zakres niezbędnego wycięcia skóry wokół nowotworu, co ułatwia rekonstrukcję plastyczną powstałego ubytku. Należy także wspomnieć o wyższej niż przy użyciu innych sposobów gwarancji całkowitego wycięcia nowotworu i uniknięcia wznowy miejscowej.


W czasie operacji ryzyko usunięcia zdrowej tkanki jest minimalne, ponieważ wycięte zostaje tylko to, co jest niezbędne. Ma to duże znaczenie, szczególnie w wypadku, gdy guz jest zlokalizowany w miejscu znaczącym pod względem kosmetycznym, gdzie zachowanie jak największej ilości zdrowych tkanek jest bardzo ważne.
Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas, otwarte zostało w październiku 2012 roku w Gdańsku, z inicjatywy senatora RP i przewodniczącego Światowej Rady Unii Kredytowych Grzegorza Biereckiego.

Centrum Sanitas nawiązało ścisłą współpracę z profesorem Helmutem Breuningerem i dziś oferuje pacjentom, obok szeregu konsultacji specjalistycznych, także leczenie nowotworów skóry przy wykorzystaniu opracowanej przez niego trójwymiarowej histologii.

Dzięki zaangażowaniu Centrum Sanitas, pacjenci z Trójmiasta oraz z całej Polski otrzymują dostęp do nowoczesnych metod leczenia onkologicznego, które – co szczególnie istotne – pozwalają także zredukować koszty zabiegów.

Szansa, którą dostałem utwierdziła mnie w przekonaniu, że muszę zrobić wszystko, aby metoda Mohsa – tak skuteczna, a mimo to niestosowana w Polsce, była dostępna dla osób dotkniętych problemami nowotworów skóry w naszym kraju - podkreśla senator Grzegorz Bierecki, fundator Centrum Sanitas, który dzięki zastosowaniu trójwymiarowej histologii sam wygrał walkę z nowotworem.

Aby wprowadzać słowa w czyn, współpracująca z Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas, Fundacja Sanitas, zaangażowała się między innymi, w upowszechnienie dostępu do zmodyfikowanej metody Mohsa, organizując między innymi ogólnopolską akcję „Dbaj o skórę”. Dzięki akcji pacjenci zyskali dostęp do bezpłatnych konsultacji z zakresu dermatochirurgii.

Więcej informacji na temat działalności Centrum Medycyny Specjalistycznej Sanitas znajdą Państwo na stronie www.centrumsanitas.pl.

Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież