Wyższe mandaty nie ograniczyły wykroczeń drogowych » 1 stycznia 2022 roku o północy kierowców i pieszych zaczął obowiązywać nowy taryfikator mandatów. W ... W tygodniku „Sieci”: Kurski kontra kłamstwa » W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” wyjątkowy wywiad z Jackiem Kurskim, który wyjaśnia, dlaczego ... Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu » Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN- Nowe informacje, dotyczące Lotosu i jego f... „Wejście w historię”: kamień graniczny z granicy polsko-niemieckiej sp... » 13 stycznia 2022 r. Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprezentowało kolejną odsłonę cyklu „Wejści... Pomorskie na trzecim miejscu w kraju pod względem wystawionych e-skier... » Blisko 4 miliony elektronicznych skierowań zostało wystawionych w województwie pomorskim w trakcie p... Sto lat Gedanii - a stadion... » Każde świadectwo dotyczące przeszłości polskich gdańszczan, ich działalności i życia powinno być chr... Jarosław Sellin: Zacznijmy siebie lepiej rozumieć » Z dr. Jarosławem Sellinem, historykiem, posłem PiS, byłym dziennikarzem tygodnika "Młoda Polska” TVP... Premier Jarosław Kaczyński Człowiekiem Wolności Tygodnika "Sieci" » Serdecznie dziękujemy za wszystkie głosy i komentarze, które - jak co roku - dotarły do nas w związk... Współpraca MIIWŚ i WFOŚiGW - historia połączona z działaniami na rzecz... » 11 stycznia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Niepodległości nie sprzedamy! » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Jarosław Kaczyński, wicepremier i prezes Prawa i Sprawiedliwo...
Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu
niedziela, 16 stycznia 2022 19:41
Daniel Obajtek: Skala Orlenu szansą Lotosu
Rozmowa z Danielem Obajtkiem, prezesem Zarządu PKN ORLEN
-
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
środa, 19 stycznia 2022 20:33
Trefl awansował do 1/4 Pucharu Polski
Siatkarze Trefla wygrali pierwszy mecz w 2022 roku. Podopieczni
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
poniedziałek, 27 grudnia 2021 09:15
Lech Kulwicki: Okiem kapitana
Lech Kulwicki to legendarny kapitan biało-zielonych. Prowadził

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artysta włoskich mórz
wtorek, 11 stycznia 2022 12:02
Artysta włoskich mórz
Feliks Michał Wygrzywalski urodził się w Przemyślu, ale uważany

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
czwartek, 30 grudnia 2021 20:01
Elbląg: Duże pieniądze nie wpłyną do kasy miasta?
W środę (29 grudnia) elbląscy radni zadecydowwali o kształcie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Senat UG wybierze nową radę uczelni

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 16 grudnia 2020 10:08

Nową radę UG wybierze senat. Z dotychczasowej, która musiała zmierzyć się z podejrzeniem urzędującego rektora dr hab. Jerzego Gwizdały o plagiat, o ponowny wybór ubiega się jedynie przedsiębiorca, członek różnych rad nadzorczych pomorskich firm samorządowych, Maciej Dobrzyniecki.


O cztery miejsca, które przysługują w tej kadencji osobom spoza UG, ubiegają się ponadto: dr hab. Dominik Antonowicz z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu, dr hab. Maciej Duszczyk, prorektor UW w l. 2016-2020, Radosław Chmieliński, dyr. Chipolbroku, Bartłomiej Glinka, prezes zarządu i udziałowiec Omida Logistic, Tomasz Szymczak, prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, kontrolowanej przez funkcjonariuszy gdańskiego samorządu oraz Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza, członek m.in. rady nadzorczej MTG SA i "Edukacji Regionalna", spółki należącej m.in. do ARP, prowadzącej prywatną Kaszubsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Wejherowie. Z kolei do dwóch miejsc, które obsadzają przedstawiciele społeczności akademickiej UG kandydują: dr hab. Anna Machnikowska z WPiA, b. prorektor UG, z 15.letnim stażem w radzie nadzorczej Saur Neptun Gdańsk z delegacji b. prezydenta Gdańska, prof. Cezary Obracht-Prondzyński z Wydziału Nauk Społecznych, członek komitetów honorowych wspierających kandydatów PO do funkcji publicznych, prof. Małgorzata Omilanowska z Wydziału Historii, b. minister kultury w rządzie D. Tuska, która oficjalnie wspierała kandydaturę nowego rektora prof. Piotra Stepnowskiego. Miejsce w radzie uczelni, z mocy prawa, ma zapewnione przewodnicząca Parlamentu Studentów UG Agata Myszka. Rada ma dość solidne kompetencje dotyczące różnych aspektów funkcjonowania uczelni, wgląd w jej plany finansowe, strategie, uczestniczy w procesie wyboru władz. Członkom rady przysługuje wynagrodzenie umiarkowanie wysokie, ale zdecydowanie niższe niż w radzie Saur Neptun Gdańsk czy MTG SA.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież