Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap... W tygodniku „Sieci”: Jechaliśmy polskim Leopardem! » Bohaterem nowego numeru „Sieci” jest Leopard 2 – niemiecki czołg, który może zmienić losy wojny na U... Działacze PiS pytają o plany miasta wobec terenów na których miały pow... » Miasto Gdańsk zrezygnowało z planów budowy parkingów kubaturowych w centrum Gdańska nie będzie. Prze...
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
czwartek, 02 lutego 2023 17:33
300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy
Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
środa, 01 lutego 2023 20:54
ZAKSA wrzuciła Trefla z Pucharu Polski
Na ćwierćfinale zakończyli siatkarze Trefla udział w Pucharze
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Senat UG wybierze nową radę uczelni

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 16 grudnia 2020 10:08

Nową radę UG wybierze senat. Z dotychczasowej, która musiała zmierzyć się z podejrzeniem urzędującego rektora dr hab. Jerzego Gwizdały o plagiat, o ponowny wybór ubiega się jedynie przedsiębiorca, członek różnych rad nadzorczych pomorskich firm samorządowych, Maciej Dobrzyniecki.


O cztery miejsca, które przysługują w tej kadencji osobom spoza UG, ubiegają się ponadto: dr hab. Dominik Antonowicz z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu, dr hab. Maciej Duszczyk, prorektor UW w l. 2016-2020, Radosław Chmieliński, dyr. Chipolbroku, Bartłomiej Glinka, prezes zarządu i udziałowiec Omida Logistic, Tomasz Szymczak, prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, kontrolowanej przez funkcjonariuszy gdańskiego samorządu oraz Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza, członek m.in. rady nadzorczej MTG SA i "Edukacji Regionalna", spółki należącej m.in. do ARP, prowadzącej prywatną Kaszubsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Wejherowie. Z kolei do dwóch miejsc, które obsadzają przedstawiciele społeczności akademickiej UG kandydują: dr hab. Anna Machnikowska z WPiA, b. prorektor UG, z 15.letnim stażem w radzie nadzorczej Saur Neptun Gdańsk z delegacji b. prezydenta Gdańska, prof. Cezary Obracht-Prondzyński z Wydziału Nauk Społecznych, członek komitetów honorowych wspierających kandydatów PO do funkcji publicznych, prof. Małgorzata Omilanowska z Wydziału Historii, b. minister kultury w rządzie D. Tuska, która oficjalnie wspierała kandydaturę nowego rektora prof. Piotra Stepnowskiego. Miejsce w radzie uczelni, z mocy prawa, ma zapewnione przewodnicząca Parlamentu Studentów UG Agata Myszka. Rada ma dość solidne kompetencje dotyczące różnych aspektów funkcjonowania uczelni, wgląd w jej plany finansowe, strategie, uczestniczy w procesie wyboru władz. Członkom rady przysługuje wynagrodzenie umiarkowanie wysokie, ale zdecydowanie niższe niż w radzie Saur Neptun Gdańsk czy MTG SA.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież