Rachunek za Turów » Komisja Europejska wystosuje "w odpowiednim czasie" wezwanie do zapłaty kar nałożonych na Polskę w s... Zabawa i nauka na Pikniku Naukowym UG » W piątek i sobotę na terenie kampusu UG w ramach Pikniku Naukowego "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poz... Biblioteka Pedagogiczna zaprasza » Obchodząca w tym roku jubileusz 75-lecia działalności Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku z... Samorządowi włodarze też otrzymają podwyżki » 1 listopada br. samorządowi włodarze i radni doczekają się obiecanych podwyżek wynagrodzeń lub diet.... Rusza rejestracja uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Na... » Rusza rejestracja tzw. biernych uczestników V Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej „Zdolni z... Nowa Lewica i... frakcja PZPR » Lewica nowa, ale niezupełnie. Oprócz dwóch frakcji - martwej politycznie Wiosny i targanego sporami ... W tygodniku „Sieci”: Choroba jak wyrok » W najnowszym numerze „Sieci” europoseł Witold Waszczykowski mówi o swojej walce o życie. Jakaś siła ... Krzysztof Piekarski: Dziś nawet liberałowie mówią: wolny rynek i „500+... » Z dr. Krzysztofem Piekarskim, pracownikiem naukowo-dydaktycznym, wykładowcą z Zakładu Teorii Polityk... W strefie władzy - (PO)morskie relacje » Mają do dyspozycji kilkadziesiąt spółek: prezydenci Gdańska i Sopotu oraz zarząd woj. pomorskiego, w... Oddano hołd pomordowanym Obrońcom Poczty Polskiej » We wtorek, 5 października, przypadła 82. rocznica mordu na 38 Obrońcach Poczty Polskiej. Pamięć pomo...
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
czwartek, 30 września 2021 06:13
Au revoir SAUR Neptun Gdańsk, Bonjour Neptun Gdańsk...
Dobrze ułożyła się Francuzom współpraca z Miastem Gdańsk.
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
niedziela, 17 października 2021 20:21
Trefl z pierwszą wygraną w sezonie
Do trzeciego meczu w sezonie musieli czekać kibice Trefla na
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
sobota, 16 października 2021 18:44
Dwa ciosy dały Lechii fotel lidera
Lechia długo nie mogła przełamać defensywy Bruk-Bet Termaliki

Galeria Sztuki Gdańskiej

Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
poniedziałek, 04 października 2021 09:58
Johann Carl Schultz – Neapolitańskie  widoki
W ostatnim czasie prywatne zbiory gdańskiego malarstwa wzbogaciły

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta

Sport w szkole

Finały zawodów lekkoatletycznych
poniedziałek, 30 kwietnia 2018 17:19
Finały zawodów lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza do udziału w
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
poniedziałek, 17 lutego 2020 09:52
Najlepsi rumscy sportowcy, trenerzy i sponsorzy sportu
Za nami XI Rumska Gala Sportu i dwudziesty szósty konkurs „Na
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Senat UG wybierze nową radę uczelni

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
środa, 16 grudnia 2020 10:08

Nową radę UG wybierze senat. Z dotychczasowej, która musiała zmierzyć się z podejrzeniem urzędującego rektora dr hab. Jerzego Gwizdały o plagiat, o ponowny wybór ubiega się jedynie przedsiębiorca, członek różnych rad nadzorczych pomorskich firm samorządowych, Maciej Dobrzyniecki.


O cztery miejsca, które przysługują w tej kadencji osobom spoza UG, ubiegają się ponadto: dr hab. Dominik Antonowicz z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK w Toruniu, dr hab. Maciej Duszczyk, prorektor UW w l. 2016-2020, Radosław Chmieliński, dyr. Chipolbroku, Bartłomiej Glinka, prezes zarządu i udziałowiec Omida Logistic, Tomasz Szymczak, prezes Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości, kontrolowanej przez funkcjonariuszy gdańskiego samorządu oraz Łukasz Żelewski, prezes Agencji Rozwoju Pomorza, członek m.in. rady nadzorczej MTG SA i "Edukacji Regionalna", spółki należącej m.in. do ARP, prowadzącej prywatną Kaszubsko-Pomorską Szkołę Wyższą w Wejherowie. Z kolei do dwóch miejsc, które obsadzają przedstawiciele społeczności akademickiej UG kandydują: dr hab. Anna Machnikowska z WPiA, b. prorektor UG, z 15.letnim stażem w radzie nadzorczej Saur Neptun Gdańsk z delegacji b. prezydenta Gdańska, prof. Cezary Obracht-Prondzyński z Wydziału Nauk Społecznych, członek komitetów honorowych wspierających kandydatów PO do funkcji publicznych, prof. Małgorzata Omilanowska z Wydziału Historii, b. minister kultury w rządzie D. Tuska, która oficjalnie wspierała kandydaturę nowego rektora prof. Piotra Stepnowskiego. Miejsce w radzie uczelni, z mocy prawa, ma zapewnione przewodnicząca Parlamentu Studentów UG Agata Myszka. Rada ma dość solidne kompetencje dotyczące różnych aspektów funkcjonowania uczelni, wgląd w jej plany finansowe, strategie, uczestniczy w procesie wyboru władz. Członkom rady przysługuje wynagrodzenie umiarkowanie wysokie, ale zdecydowanie niższe niż w radzie Saur Neptun Gdańsk czy MTG SA.


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież