Sekretny świat Michała Wójcika » Z wielką przyjemnością przyjąłem zaproszenie na wystawę zupełnie mi nieznanego gdańskiego artysty Mi... W tygodniku „Sieci”: Szokująca prawda o bojówkach opozycji » W najnowszym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają szokującą prawdę o opozycji, którą ... Podsumowano Wielki Maraton Czytelniczy 2021/2022 » W Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się gale rozdania nagród Wielkiego Maratonu C... Straż Miejska w sezonie letnim » W okresie letnim niezostanie zwiększona liczba patroli Straży Miejskiej. Będą one skoncentrowane w m... U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach » Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych pokwitowali znakomity rok. Prezes gdyńskich... Tadeusz Cymański: Ciekawe czasy jeszcze przed nami » Z Tadeuszem Cymańskim, posłem klubu parlamentarnego PiS (Solidarna Polska), ekonomistą, w stanie woj... Energa "Pracodawcą z sercem" » Energa została wyróżniona tytułem „Pracodawca z sercem”. Certyfikaty przyznawane są firmom, które za... Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie...
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
czwartek, 30 czerwca 2022 18:51
U Struka jak za piecem - krocie w szpitalnych zarządach
Menedżerowie samorządowych pomorskich spółek szpitalnych

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
poniedziałek, 04 lipca 2022 09:06
Aforti Start - Zdunek Wybrzeże 0:0 52:37
Na godz. 18.00 zaplanowano początek meczu Aforti Start Gniezno -
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
czwartek, 30 czerwca 2022 14:44
Lechia zwycięska w ostatniej próbie przed Ligą Konferencji Europy
Na stadionie przy ul. Traugutta 29 piłkarze Lechii Gdańsk rozegrali

Galeria Sztuki Gdańskiej

Park Steffensów przyrodą malowany
środa, 29 czerwca 2022 07:46
Park Steffensów przyrodą malowany
Jest takie miejsce w Gdańsku, które pomimo biegnącego czasu i

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Po posiedzeniu Rady Ministrów na PGE Arena

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 20:33

W sali konferencyjnej PGE Arena obyło się posiedzenie Rady Ministrów. Po posiedzeniu premier Ewa Kopacz spotkała się z dziennikarzami.- Zakończyliśmy kolejne wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów i to nie przypadek, że spotkaliśmy się tym razem w Gdańsku - powiedziała Ewa Kopacz, prezes Rady Ministrów na spotkaniu z dziennikarzami. - To spotkanie i posiedzenie wyjazdowe wiązało się ze wspomnieniami dwóch szczególnych rocznic. Pierwsza dotyczy rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w roku osiemdziesiątym. Druga, którą będziemy obchodzić jutro to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzisiejsze spotkanie Rady Ministrów ma ścisły związek z regionem do którego przyjechaliśmy. A więc przede wszystkim sprawa ochrony brzegów morskich, w ciągu 10 lat wydaliśmy na ochronę brzegów morskich ponad 375 milionów złotych, to były łączone pieniądze budżetowe i europejskie. Kolejne lata i kontynuacja tego planu to ponad 900 milionów złotych. To również funkcjonowania i sprawności działania portów. Przyjęliśmy program, który określamy jako Porty 24 godziny. Jest to program, który ma na celu przede wszystkim usprawnienie pracy portów. Z relacji ministra finansów te 24 godziny to jest trochę na wyrost, ponieważ odprawy przebiegają niekiedy w czasie od 5 do 8 godzin. Dzięki temu nie tylko zwiększa się ilość odprawionych towarów, ale stajemy się również bardziej konkurencyjni jeśli chodzi o porty w całej Europie. Stajemy się  konkurencyjni przez to, że nasze służba celna, ale również wszystkie inne służby potrafią ze sobą współpracować. Porty to nasze okienko na świat, miejsce w którym łączymy się ze światem drogą morską. Ze względu na to, że mieszkańcem Gdańska jest Adam Korol, minister sportu, to właśnie tu przedstawił program rozwój sportu do roku 2020. Zatwierdziliśmy również rozporządzenie dotyczące pomocy dla wszystkich rolników, którzy dotknięci zostali ostatnią suszą. Ta pomoc, którą wcześniej deklarowałam w dniu dzisiejszym nabrała formalnie mocy.


altPremier Kopacz odniosła się również m.in. do sprawy przyjęcia uchodźców przez Polskę. - Kiedyś my korzystaliśmy z ludzkiej solidarności i teraz na nas czas, aby ją okazać potrzebującym. zadeklarowaliśmy, że możemy przyjąć 2200 uchodźców. To liczba dobrze przemyślana. Tylu osobom jesteśmy w stanie zapewnić godziwe warunki. Należy jednak pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna. Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie. Nie wiemy czy nagle stamtąd nie będzie napływu uchodźców. Na pewno będziemy cały czas monitorowali tą sytuację.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież