Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol... Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Po posiedzeniu Rady Ministrów na PGE Arena

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 20:33

W sali konferencyjnej PGE Arena obyło się posiedzenie Rady Ministrów. Po posiedzeniu premier Ewa Kopacz spotkała się z dziennikarzami.- Zakończyliśmy kolejne wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów i to nie przypadek, że spotkaliśmy się tym razem w Gdańsku - powiedziała Ewa Kopacz, prezes Rady Ministrów na spotkaniu z dziennikarzami. - To spotkanie i posiedzenie wyjazdowe wiązało się ze wspomnieniami dwóch szczególnych rocznic. Pierwsza dotyczy rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych w roku osiemdziesiątym. Druga, którą będziemy obchodzić jutro to kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Dzisiejsze spotkanie Rady Ministrów ma ścisły związek z regionem do którego przyjechaliśmy. A więc przede wszystkim sprawa ochrony brzegów morskich, w ciągu 10 lat wydaliśmy na ochronę brzegów morskich ponad 375 milionów złotych, to były łączone pieniądze budżetowe i europejskie. Kolejne lata i kontynuacja tego planu to ponad 900 milionów złotych. To również funkcjonowania i sprawności działania portów. Przyjęliśmy program, który określamy jako Porty 24 godziny. Jest to program, który ma na celu przede wszystkim usprawnienie pracy portów. Z relacji ministra finansów te 24 godziny to jest trochę na wyrost, ponieważ odprawy przebiegają niekiedy w czasie od 5 do 8 godzin. Dzięki temu nie tylko zwiększa się ilość odprawionych towarów, ale stajemy się również bardziej konkurencyjni jeśli chodzi o porty w całej Europie. Stajemy się  konkurencyjni przez to, że nasze służba celna, ale również wszystkie inne służby potrafią ze sobą współpracować. Porty to nasze okienko na świat, miejsce w którym łączymy się ze światem drogą morską. Ze względu na to, że mieszkańcem Gdańska jest Adam Korol, minister sportu, to właśnie tu przedstawił program rozwój sportu do roku 2020. Zatwierdziliśmy również rozporządzenie dotyczące pomocy dla wszystkich rolników, którzy dotknięci zostali ostatnią suszą. Ta pomoc, którą wcześniej deklarowałam w dniu dzisiejszym nabrała formalnie mocy.


altPremier Kopacz odniosła się również m.in. do sprawy przyjęcia uchodźców przez Polskę. - Kiedyś my korzystaliśmy z ludzkiej solidarności i teraz na nas czas, aby ją okazać potrzebującym. zadeklarowaliśmy, że możemy przyjąć 2200 uchodźców. To liczba dobrze przemyślana. Tylu osobom jesteśmy w stanie zapewnić godziwe warunki. Należy jednak pamiętać, że sytuacja jest dynamiczna. Nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie. Nie wiemy czy nagle stamtąd nie będzie napływu uchodźców. Na pewno będziemy cały czas monitorowali tą sytuację.

Tomasz Łunkiewicz
fot. Tomasz Łunkiewicz


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież