Pogrzeb Żołnierza Wyklętego śp. Stanisława Szafranka » 18 października odbędzie się uroczysty pogrzeb śp. Stanisława Szafranka, żołnierza ZWZ-AK oraz WiN, ... Holland House Residence Gdańsk — kameralny adres na Długim Targu. Hanz... » Są hotele, które „robią robotę”, i takie, które dodatkowo opowiadają historię miejsca. Holland House... Warsaw Hostel Centrum – więcej niż nocleg. Historia, komfort i 24/7 w ... » Warszawa potrafi oczarować, ale by naprawdę poczuć jej rytm, warto zatrzymać się tam, gdzie miasto b... GEMO na Długim Targu: prawdziwa Gruzja tuż pod oknami gdańskiego ratus... » Nie każdy lokal „z kuchnią świata” potrafi uchwycić to, co w danym kraju najcenniejsze: smak, rytuał... REDAKTOR Jakubowski nie żyje » Nie żyje Jan Jakubowski (84.l), dziennikarz i wydawca, w latach 1991-96 redaktor naczelny "Dziennika... Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy » Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zainicjowa... Dość obłędu - po pierwsze dziecko! » Dlaczego nie chcemy rodzić dzieci!Na łamach "Gazety Wyborczej", alarmuje prof. Piotr Szukalski, zano... Fort24 – Twój magazyn spokoju i porządku w sercu Warszawy » W szybko zmieniającej się Warszawie, gdzie każdy metr kwadratowy ma ogromne znaczenie, znalezienie m... Hotel Mokotów – nowoczesny adres w zielonej dzielnicy. Komfort, praca ... » Mokotów to Warszawa w pigułce: biurowe zagłębie i kawiarniane ulice, dużo zieleni i szybki dojazd do... Food Hall Długi Targ – jeden adres, wiele historii. Zjedz jak chcesz, ... » W samym środku gdańskiego Głównego Miasta, między Dworcem Artusa a Zieloną Bramą, jest miejsce, któr...
Reklama
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
poniedziałek, 06 października 2025 18:39
Grzegorz Ksepko: interes suwerennej Polski jest najważniejszy
Wybrzeże24 (W24): - Jako szef Instytutu Spraw Gospodarczych im.
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Konwencja PO: Tłumy i brawa w hali, Hyde Park na zewnątrz (relacja LIVE)

Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
sobota, 11 czerwca 2011 10:18

altRozpoczęła się konwencja krajowa Platformy Obywatelskiej w Ergo Arenie. W hali wystąpień wysłuchuje kilkanaście tysięcy członków, na zewnątrz w kilku pikietach manifestuje około dwustu.


GALERIA


Nie zostaną dziś zatwierdzone listy do wyborów parlamentarnych, władze PO tłumaczyły, że konwencja ma być manifestacją jedności.

Wokół hali tłumy ludzi. Liczne protesty. Na platformie samochodu ciężarowego stoi około 20 młodych osób z SLD. Obok wielki balon z napisem „Obietnice PO”. Mężczyzna z mikrofonem wylicza: solidarne państwo, polityka morska, ochrona środowiska, ułatwienie znajdowania pracy młodym ludziom – to ich zdaniem niespełnione obietnice rządu Donalda Tuska.


alt


Kilkadziesiąt osób buduje z kartonów Osiedle im. Pawła Adamowicza.
- Zachęcamy do przyłączania się do budowy. Zapraszamy państwa – mówi Mateusz Żuk z grupy Nic o Nas Bez Nas do przechodzących sympatyków Platformy.
- Osiedla, takie jak to, mogą być wynikiem prowadzonej przez rząd antyspołecznej polityki. Podobne rzeczy dzieją się także na szczeblu lokalnym. Nie możemy pozwolić na takie działania.


alt


Hala wypełniona po brzegi. Projekcja filmu „Polska. Czas próby”.


alt


– Wszystko zaczęło się w marcu, kiedy nasi członkowie nominowali swoich kandydatów – mówi Kuba Rutnicki.
Następuje fragment poświęcony katastrofie Smoleńskiej. Obecni na kongresie wstają.
- To był trudny początek, polityka zaczęła nas obchodzić dopiero po jakimś czasie – tłumaczy Agnieszka Pomaska.
- Jestem z całej Polski – deklaruje Bronisław Komorowski.
O kandydaturze Komorowskiego mówią Donald Tusk, Maja Komorowska, Anna Mucha.
Komorowski w wybranych nagraniach wideo, mówi jak ważny jest dla niego patriotyzm, tradycja i rodzina.
- Musi być w Polsce prezydentura, która wspiera reformy, a nie je hamuje – deklaruje Komorowski.


Za chwilę przemówić ma premier Donald Tusk.


Aktualizacja 12.50

Minister Obrony, Bogdan Klich tłumaczy założenia polskiego zaangażowania w Libii.

- Umiemy budować demokrację – twierdzi Klich.

W momencie rozpoczynania reformy armii nie zdawaliśmy sobie sprawy jak wielkich zmian armia wymaga... Ostatnie 3,5 roku to dogłębne zmiany w niemal całej strukturze wojska.


Pytania o stan polskiej kolei, drogi i... bezdomnych na dworcach

- Poprzednie rządy nie umiały sobie z nimi poradzić, my zmieniliśmy prawo i dzieje się coraz więcej. Bezdomność to poważny problem społeczny zmieniliśmy prawo o budownictwie socjalnym. Powstają nowe mieszkania, ale też schroniska i domy opieki - minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.


Goście konwentu wstają i tworzą z kartonów flagę polski. Z drugiej strony kartonów jest logo PO, które demonstrują następnie. Prowadzący konwencję Kuba Rutnicki zachęca: - Zróbmy wielkie brawa na próbę. Sala klaszcze.


Rozmowa z Leszkiem Blanikiem (-Już nie startuję w zawodach, ale chcę działać – wyznaje Blanik.) i Małgorzatą Niemczyk (- Zawsze byłam silnie związana z polityką. Myślę, że będzie dla mnie miejsce na Wiejskiej. W sporcie trzeba stworzyć system, który będzie zachęcał młodzież do uczestnictwa w lekcjach wf-u – twierdzi Niemczyk.).

Już wiadomo, że nie wszyscy zaproszeni zmieścili się w hali.

- Z całej Polski przyjechało około 240 autokarów. Jest nas kilkanaście tysięcy w hali i kolejne kilka na zewnątrz – wykrzykuje Rutnicki. - Platformo, damy radę wygrać te wybory na jesień? - pyta sali.

- Tak! - odpowiadają działacze PO. Rozlegają się oklaski.


Kolejnym gościem jest Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall.

- Szkoła się zmienia, także dzięki samorządom. Mamy najwyższy kiedykolwiek odsetek dzieci w przedszkolach, to ponad 60% pięciolatków – mówi Hall.

W sali członkowie PO odbijają białe, pomarańczowe i niebieskie balony.


Wciąż trwa oczekiwanie na wystąpienie Donalda Tuska.


Aktualizacja 13.20

Grupa z Mazowsza bez powodzenia próbuje rozpocząć „meksykańską falę”.
Ostatni goście: wolontariusze, którzy przez 3 dni przygotowywali halę. Na ekranie klip wideo z przygotowań. Goście konwencji klaszczą miarowo.

Film przedstawiający 10 lat istnienia PO. Konferencja założycielska, awantura na trybunie sejmowej z udziałem Andrzeja Leppera, piosenka wyborcza „Do boju Polsko”.
- Urodziłem się wśród prostych zwykłych ludzi. Tam na Pomorzu są proste zasady. Będę się ubiegał o stanowisko prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – zapowiada Donald Tusk.  

Fragmenty nagrania z prowokacji z udziałem Renaty Beger.
- Tu nie jest ZOMO, tu jest Polska – mówi na wiecu Tusk.
Fragment wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Słychać gwizdy.
„Jeszce będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie” - kolejna piosenka wyborcza PO. Sala wyklaskuje rytm.
Fragment wystąpienia Władysława Bartoszewskiego, w którym mówił o „lżeniu Polski”. Burza oklasków. 

Wciąż trwa oczekiwanie na wystąpienie Donalda Tuska.


Aktualizacja 13.59

Przemawia Radosław Sikorski. - Dziękuje Ci Platformo - mówi zachwycony, wymieniając wszystkie stanowiska i projekty, które realizuje dzięki PO.

Następne przemówienia to Bartosz Arłukowicz, Bogdan Borusewicz (ogłosił przystąpienie do szeregów PO), Ewa Kopacz.


alt


Ok. 15.20 rozpoczyna się przemówienie Donalda Tuska. - Polityka wymaga odpowiedzialności - twierdzi premier. - od 10 lat budujemy budujemy Polską Barcelonę. Nie odepchniemy nikogo, nie odrzucimy nikogo. To zadanie dla wszystkich Polaków. Dzisiaj Polska jest wzorem dla Europy.

- Ten rząd dziś i jeśli wygramy, nasz przyszły rząd, nie będzie się kłaniał ani bankierom, ani związkowcom. Nie będziemy klęczeli przed księdzem, bo do klęczenia jest kościół - przed Bogiem - powiedział premier Tusk.

Chwilę później na scenę weszli liderzy PO i młodzi aktywiści partii. W tle muzyka.


alt


Przemówienie Joanny Kluzik - Rostkowskiej. Zapewnia, że jest tu dlatego, że Polacy potrzebują polityki miłości.


Jacek Wierciński

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież