W Bydgoszczy śledztwo, w Gdańsku pozew - J. Karnowski w kleszczach » Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy przedłużyła dochodzenie 3006-1.Ds.9.2023  w sprawie podejrzenia ... Jurek, dziękujemy! » Nie żyje Jurek Hall.Skromny, spokojny, przyzwoity.Ponad miarę prostolinijny, uczciwy architekt lokal... Test Dulkiewicz na Morenie - gdańskie zielone bajki? » Na Morenie czuć grubą awanturę związaną - tradycyjnie - z planami deweloperów i przewidywana wycinką... Pytania o tytuły MBA gdańskich urzędników. Co ukrywają? » Portal wbijamszpile.pl wraca do kwestii związanych z wykształceniem wysokich urzędników w gdańskim m... Studio Prasowe 1 grudnia » W niedzielę, 1 grudnia, o godzinie 12:45 w programie "Studio Prasowe" gośćmi red. Adriana Stankowski... Niemcy i uczą nas "praworządności" a my ich odznaczamy » W dniu 26.11.2024 r minister sprawiedliwości Adam Bodnar przyznał panu Haraldowi Krause Prokuratorow... Prof. Berendt, prof. Czauderna, Gwiazda - w komitecie Nawrockiego » Obywatelski Komitet Poparcia Kandydata na Urząd Prezydenta RP dr. Karola Nawrockiego1. Jacek Adamus,... Stowarzyszenie „Godność” popiera kandydaturę Karola Nawrockiego » Pan Karol Nawrocki, patriota rozumiejący i kochający PolskęStowarzyszenie „Godność”, zrzeszające wię... Nawrocki 2025 - kibic Lechii po prezydenturę! » - Wierzę, że właśnie dziś, tutaj, zaczynamy historię kolejnego zwycięstwa. Wierzę w to zwycięstwo i ... Nowa odsłona Merco - polski czyli lepszy » Po wielu udanych miesiącach negocjacji z oliwską spółdzielnią mieszkaniową mieszczącą się przy ulicy...
Reklama
Nawrocki 2025 - kibic Lechii po prezydenturę!
niedziela, 24 listopada 2024 18:17
Nawrocki 2025 - kibic Lechii po prezydenturę!
- Wierzę, że właśnie dziś, tutaj, zaczynamy historię kolejnego
Lufka w Sektorze niebo. Andrzej Głownia (1952-2024)
środa, 25 września 2024 19:07
Lufka w Sektorze niebo. Andrzej Głownia (1952-2024)
Andrzeja poznałem w 1973 roku na krakowskim dworcu PKP po meczu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Gdańscy malarze w okowach NSDAP
sobota, 09 listopada 2024 19:13
Gdańscy malarze w okowach NSDAP
Jednym tchem mogę wymienić przynajmniej kilku malarzy XIX-wiecznego

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

14. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
środa, 30 października 2019 12:21

W dniach 8 listopada – 2 grudnia odbędą się 14. Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.


Tegoroczna edycja Spotkań skupiać się będzie wokół kultury i ilustracji duńskiej. W programie wystawa, warsztaty i spotkania oraz stworzone specjalnie dla nas widowisko narracyjne dla dzieci i dorosłych.

alt


PROGRAM:
8 LISTOPADA (PIĄTEK)

15.00, ASP w Gdańsku, sala 302, III piętro (Chlebnicka 13/16, 80-830)
Wuwu & Co., czyli cyfrowe opowieści Kamili. SPOTKANIE
Prezentacja artystki Kamili Slocinskiej o ilustracjach, aplikacjach, ich założeniach i ich tworzeniu – wykład dla wszystkich: od studentów Akademii Sztuk Pięknych po miłośników książek obrazkowych w każdym wieku.
Historia Wuwu to aplikacja i opowieść w obrazkach, opowieść w obrazkach, którą oglądasz i którą tworzysz i którą tworzysz. Możesz ją czytać jak książkę, gdy Twoje urządzenie mobilne jest w bezruchu. Podnosząc je, przenosisz się do wypracowanego świata pełnego dziwnych stworzeń i skomplikowanych decyzji. Używając iPada lub iPhone'a, można opowiedzieć 5 historii na różne sposoby. W projekcie autorka kładzie nacisk na to, aby oglądane obrazki dawały wrażenie odręcznie rysowanych ilustracji, charakterystycznych dla drukowanych książek dla dzieci. Dzięki temu, niezależnie od tego, w jaki sposób będą "czytane", stworzą spójny, harmonijny świat. Kamila Slocinak jest również autorka ilustracji do aplikacji stworzonej dla dorosłych – graficznego puzzle'a „Heartbeats - a galactic requiem ”. Jest w trakcie pracy nad kolejnym projektem „Chadwick House”

18.00, Ratusz Staromiejski (Korzenna 33/35)
Trzy pokolenia i trzy spojrzenia. Tysiąc historii. SPOTKANIE
Tysiąc opowieści na temat dziecięcej książki obrazkowej z perspektywy trzech pokoleń artystów zaprezentują: Lilian Brøgger, Cato Thau-Jensen i Kamila Slocinska – mistrzowie, uczniowie i… przyjaciele. Znają się od lat, czasami dzielą wspólną pracownię, zapraszani są na wspólne wystawy, współpracują niejednokrotnie z tymi samymi uznanymi autorami książek, jak np. Louis Jensen czy Kim Fupz Aakeson.
Reprezentują trzy różne postawy artystyczne i bardzo różne techniki. Łączy ich śmiałość w operowaniu kreską i barwą, ale przede wszystkim odwaga w podejmowaniu tematów dotyczących skomplikowanych emocji i wrażliwości dziecka, trudnych relacji z dorosłymi i otoczeniem, wielkich i małych problemów oraz sposobów radzenia sobie z nimi, a także tematów powszechnie uważanych w literaturze dziecięcej za tabu (śmierć, wojna, aborcja). Na spotkaniu artyści opowiedzą nam o tym, czy i jak na przestrzeni ostatnich 40 lat zmieniała się tematyka ilustrowanych książek dla dzieci i sposób jej ujmowania, oraz jaki jest ich osobisty stosunek do poruszanych treści.

19.00, Ratusz Staromiejski
Trzy Pokolenia. Trzy spojrzenia. WERNISAŻ WYSTAWY KSIĄŻEK I ILUSTRACJI
Lilian Brøgger, Cato Thau-Jensen i Kamila Slocinska to nie tylko różny dorobek artystyczny – zaczynając od 150 książek zilustrowanych przez Lilian do 11 tytułów najmłodszej z artystów - Kamili, to również trzy niezwykle różne osobowości, temperamenty i style. Posługują się najrozmaitszymi technikami, ale ich wspólną cechą jest śmiałość w operowaniu perspektywą (świat przedstawiony w ich ilustracjach potrafi mocno odbiegać od pionu), skalą (ich bohaterowie miewają wielkie głowy i maleńkie kończyny) i estetyką (cudownie piękna brzydota!). Posiłkowanie się naiwnością typową dla rysunku dziecka staje się dla nich strategią artystyczną. Stawiają na szczerość wypowiedzi, dynamizm i ekspresję. Podczas wystawy podziwiać będziemy wybór ilustracji i książek autorstwa zaproszonych artystów.

9 LISTOPADA (SOBOTA)
11.00–12.00, Ratusz Staromiejski
Niespodzianka. WARSZTATY DLA DZIECI Z RODZICAMI
Prowadzenie: Lilian Brøgger, Cato Thau-Jensen, Kamila Slocinska
Wiek dzieci: 5–10 lat, liczba osób: 25
Uczestników warsztatów czeka kredkowa przygoda. Stworzą obrazkową historię pełną planet i gwiazd. Dowiedzą się, jak ciekawie komponować i kadrować, a także twórczo wykorzystywać element improwizacji.
zapisy: https://evenea.pl/event/bsi2019niespodziankadladzieci/

13.00–14.30, Ratusz Staromiejski
Niespodzianka. WARSZTATY DLA DOROSŁYCH
Prowadzenie: Lilian Brøgger, Cato Thau-Jensen, Kamila Slocinska
liczba osób: 25 Uczestnicy warsztatów wyruszą w podróż wizualną, której finał będzie niespodzianką. Dzięki warsztatom przekonają się, że wszyscy umiemy rysować, a liczą się przede wszystkim kreatywność i oryginalne pomysły.
zapisy: https://evenea.pl/event/bsi2019niespodziankadladoroslych/

17.00, Ratusz Staromiejski
Przy kawie o ilustracji. SPOTKANIE
Nieformalne, kameralne spotkanie z duńskimi i polskimi ilustratorami przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Goście rozmawiać będą na bliskie im tematy: o ulubionych książkach (koniecznie ilustrowanych!), o swoich projektach (już zrealizowanych i tych wymarzonych), o ilustrowaniu tematów nieoczywistych, „niegrzecznych” lub trudnych dla dzieci i dorosłych. O inspiracjach i negocjacjach, czyli o blaskach i cieniach rynków wydawniczych w Danii i Polsce.
Wysłuchamy opowieści o kulisach pracy ilustratora: o technikach, narzędziach i materiałach – słowem o wszystkim, czego chcieliby Państwo dowiedzieć się o procesie twórczym. Spotkanie moderować będą Bogusława Sochańska z Duńskiego Instytutu Kultury i dr Anita Wincencjusz-Patyna z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

10 LISTOPADA (NIEDZIELA)
11.00–12.30, Ratusz Staromiejski
Myszka Mała i odwaga. WARSZTAT DLA DZIECI Z RODZICAMI
Prowadzenie: Marianna Jagoda
Wiek dzieci: 5–8 lat, ilość osób: 25
W oparciu o bajkę terapeutyczną z książki Agnieszki Ginko Bajki z dżungli i oceanu, opracujemy sposób na nocne strachy. Używając różnych technik plastycznych uczestnicy przedstawią, co chcą, żeby im się przyśniło (autorka książki usłyszała kiedyś na spotkaniu od jednej dziewczynki, że chciałaby śnić, że jest w środku arbuza. Ale świetny sen!).
zapisy: https://evenea.pl/event/bsi2019myszkamala/

13.00–14.30, Ratusz Staromiejski
Czasem uśmiech, czasem łza. WARSZTAT DLA DZIECI Z RODZICAMI
Prowadzenie: Grażyna Rigall
Wiek dzieci: 9–12 lat, ilość osób: 25
Obserwując emocje, jakie pojawiają się w naszym życiu: smutek i radość, strach i odwaga, gniew i spokój, uczestnicy warsztatów spróbują pokazać ich przeciwstawną naturę. Używając różnych kolorów, kształtów i materiałów stworzą dwa odmienne graficznie obrazki, które połączone będą mogły pojawiać się naprzemiennie, ukazując wizję artystyczną własnych emocji.
zapisy: https://evenea.pl/event/bsi2019czasemusmiech/

16.00, Ratusz Staromiejski
Baśnie i opowieści duńskiego folkloru. WIDOWISKO NARRACYJNE
Co miele młynek na dnie morza? Jak poskromić nieznośną księżniczkę? Mistrzowie sztuki opowiadania zabiorą dzieci i dorosłych w baśniową podróż przez świat duńskich opowieści. Kolaż opowieści przygotowany przez Katarzynę Jackowską, Olenę Yeremenko i Szymona
Góralczyka specjalnie na Bałtyckie Spotkania Ilustratorów.

WARSZTATY DLA SZKÓŁ:
Sposób na nudę! WARSZTATY DLA GRUP SZKOLNYCH
19 LISTOPADA (WTOREK)
9.00–10.30 i 11.00–12.30
Prowadzenie: Joanna Czaplewska
Wiek dzieci: początek szkoły podstawowej
ilość osób: 25
Podczas warsztatów nauczymy się czerpać przyjemność z… nudy. Wspólnie spróbujemy ją odczarować. W spokojnym tempie uczestnicy warsztatów twórczo spożytkują czas eksperymentując i dając się zaskoczyć kształtom w otaczającej ich rzeczywistości – nadadzą im nowe życie przy pomocy farb, kredek i kolorowych papierów.

Czasem uśmiech, czasem łza. WARSZTATY DLA GRUP SZKOLNYCH
20 LISTOPADA (ŚRODA)
9.00–10.30 i 11.00–12.30
Prowadzenie: Grażyna Rigall
Wiek dzieci: 9–12 lat
ilość osób: 25
Obserwując emocje, jakie pojawiają się w naszym życiu: smutek i radość, strach i odwagę, gniew i spokój, uczniowie wspólnie spróbują pokazać ich przeciwstawną naturę. Używając różnych kolorów, kształtów i materiałów stworzą dwa odmienne graficznie obrazki, które połączone będą mogły pojawiać się naprzemiennie, ukazując wizję artystyczną własnych emocji.

Zapisy na warsztaty dla grup szkolnych:
monika.konca@nck.org.pl
505 988 250

szczegóły: www.nck.org.pl


Inne artykuły związane z:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież