Likwidator Radia Gdańsk z wierchuszką KO na marszu w Warszawie » Zamiast “czystej wody” jest gęsty szlam w Radiu Gdańsk. W niedzielę, 25 maja, w Warszawie odbyły się... Kim naprawdę jest Karol Nawrocki? Co mówią o nim ludzie z Gdańska, byl... » „To jest po prostu człowiek, który swoją pracowitością wspiął się na poszczególne stanowiska, ale za... Apel do rodaków przed drugą turą wyborów prezydenckich » My, uczestnicy Konferencji Formacji Niepodległościowej, 24. organizacji działaczy opozycji antykomun... Janusz Szewczak: Nawrocki szansą Konfederacji - albo szparagi u kancle... » Karol Nawrocki ma własny obraz i wizje rozwoju Polski, Polski, która ma ambicje, aspirację, która in... Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wybor... » Odezwa Obywatelskiego Komitetu Poparcia dr. Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich – przed II t... Prof. Piotr Czauderna: Dlaczego Karol Nawrocki? » Za niecały tydzień będziemy głosować w wyborach nowego prezydenta Polski, być może w najważniejszych... Gdańszczanie za Nawrockim. Grzegorz Berendt: Polegać jak na Zawiszy » Każdy z nas zna tytułowe porównanie. Są ludzie, których jesteśmy pewni; wiemy, że nie zawiodą, dotrz... Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska » W czerwcu przed gdańskim sądem kolejna rozprawa w procesie Janiny H., teściowej b. prezydenta Gdańsk... "Wywiadówka" programowa gdańskiej tvp: komentowanie... komentatorów i ... » Na kolejnym posiedzeniu spotkała się rada programowa TVP 3 Gdańsk. Jej obradami kierował przewodnicz... Trzaskowski i Nawrocki w II rundzie - upadek Hołowni, klęska "Czarzast... » - Dzisiaj obudziliśmy się w dobrych nastrojach - powiedział dziś rano Karol Nawrocki spotykając się ...
Reklama
Prof. Piotr Czauderna: Dlaczego Karol Nawrocki?
poniedziałek, 26 maja 2025 07:37
Prof. Piotr Czauderna: Dlaczego Karol Nawrocki?
Za niecały tydzień będziemy głosować w wyborach nowego
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
poniedziałek, 05 maja 2025 17:36
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
Co prawda po 5 biegach Wybrzeże przegrywało z Kolejarzem w Opolu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magdalena Heyda-Usarewicz
niedziela, 13 kwietnia 2025 18:00
Magdalena Heyda-Usarewicz
Kiedy pod koniec lat 50. XX w. Magdalena Heyda-Usarewicz, młoda

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Zagraniczne wzmocnienia MH Automatyka

W najbliższym sezonie w ataku MH Automatyka nadal będzie występował najskuteczniejszy zawodnik ubiegłego sezonu Josef Vitek. Kontrakt podpisał również Władymir Aleksyuk, doświadczony ukraiński obrońca.



Porozumieniem zakończyły się rozmowy z liderem ataku gdańszczan z ubiegłego sezonu. Doskonale znany gdańskiej publiczności Czech, Josef Vitek podpisał kontrakt na sezon 2018-2019 i zostanie nad morzem na kolejny rok.


Dla pochodzącego z Pardubic zawodnika będzie to już 12. sezon w polskiej lidze. Przyjechał do Polski w 2007 roku do… Gdańska, skąd po 3 sezonach przeniósł się do GKS Tychy. Oprócz klubu ze Śląska Vitek występował jeszcze w barwach KH Sanok, z którym w sezonie 2011-2012 pod wodzą Marka Ziętary – obecnego trenera gdańszczan – zdobył Puchar Polski i tytuł Mistrza Polski. W Polskiej Hokej Lidze rozegrał 439 meczów, w których zdobył łącznie 469 punktów za 225 bramek i 244 asysty. W rozgrywkach play-off występował 98 razy i w tej fazie zanotował 72 punkty za 37 bramek i 35 asyst.


Defensywę wzmocni natomiast Władymir Aleksyuk. Urodzony w Kijowie 31-latek jeszcze w sezonie 2016-2017 reprezentował Ukrainę na Mistrzostwach Świata Dywizji 1A. Większość swojej kariery spędził w ligach wschodnich - ukraińskiej, białoruskiej, rosyjskiej i kazachskiej. Sezon 2017-2018 podzielił między dwa kluby – kazachski Arłan Kokshetau i rumuński Progym Gheorgheni. Łacznie wystąpił w 24 meczach, w których zdobył 9 punktów (2 bramki + 7 asyst). Aleksyuk jest już znany polskim kibicom, ponieważ w sezonie 2014-2015 reprezentował barwy JKH Jastrzębie, a rok później grał dla Podhala Nowy Targ. Prze dwa sezony na polskich taflach rozegrał łącznie 71 meczów, w których zdobył 19 punktów (3 bramki + 16 asyst), przesiedział 24 minuty na ławce kar, a w klasyfikacji +/- wypadł bardzo dobrze (+30).


- Josef Vitek jest doskonale znany gdańskiej publiczności i bardzo się cieszę, że w kolejnym sezonie będzie przywdziewał biało-niebieskie barwy. W minionym sezonie był czołową postacią naszej ofensywy i liczymy, że podobnie będzie w nadchodzącym roku – mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki Gdańsk. - Ważne jest dla nas również dołączenie do drużyny Władymira Aleksyuka. To doświadczony obrońca, którego trener Ziętara miał okazję poznać już wcześniej podczas jego gry w Nowym Targu. Ten drugi kontrakt jest dla nas tym ważniejszy, że w perspektywie nowego sezonu musimy wzmocnić naszą defensywę. Już teraz możemy przyjąć, że kadrowo ta drużyna będzie mocniejsza, niż w roku poprzednim – dodaje Przemysław Tutaj.


W sezonie 2018-2019 w Polskiej Hokej Lidze w jednej drużynie może występować maksymalnie 6 obcokrajowców, przy czym zagraniczny bramkarz liczy się podwójnie. Pozostali obcokrajowcy, którzy już podpisali kontrakty z MH Automatyką Gdańsk, to rosyjski bramkarz Aleksander Trianiczew oraz występujący już kolejny sezon nad morzem: Petr Polodna i Dymitr Szczerbakow. Po podpisaniu umów z Vitkiem i Aleksyukiem obowiązujący w PHL limit obcokrajowców został wyczerpany.
- Zdajemy sobie sprawę, że osiągnęliśmy już górny pułap liczby obcokrajowców, którzy mogą występować w naszej lidze w jednej drużynie. Jednocześnie dwaj nasi zawodnicy – Dymitr Szczerbakow oraz właśnie Josef Vitek starają się o polskie paszporty i być może jeszcze przed startem sezonu je otrzymają. Dlatego prowadzimy rozmowy z kolejnymi zawodnikami z zza granicy – zapowiada Przemysław Tutaj.


Zgodnie z regulaminem PHL za każdego dodatkowego zawodnika ponad obowiązujący limit obcokrajowców klub musi wnieść jednorazową kaucję w wysokości 25 tysięcy złotych. Jeśli w trakcie tego lub kolejnego sezonu zawodnikowi przyznane zostanie polskie obywatelstwo, kwota 25 tysięcy jest zwracana do klubu, który ją wcześniej zapłacił.

źródło pkh2014.pl

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież