Mocne wystąpienie Czarnka w Iławie: Tusk dusi Polskę » „‘Się nie da’ - to jest nazwa państwa pod rządami Tuska, Czarzastego i reszty. ‘Się da’ - bo jak był... Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Michał Kowalski z Kaszubami » Jako świetną ocenili inicjatywę Safe 0 proc.zaproponowaną przez prezydenta RP Karola Nawrockiego i s... Sopockie gierki, anatomia oszustwa » Umyka odpowiedzialności prawno-karnej b. prezydent Sopotu, Jacek Karnowski, który, znając orzeczenia... Gen. Wroński vs b. poseł PO: - Pożyczka na cudze interesy, "sprzęt z i... » W ostatnich dniach na temat finansowo-militarnego projektu SAFE wypowiedział się gdański generał bry... Gorzkie spotkanie rad dzielnic z prezydent Gdańska » Miało być podsumowanie współpracy i rozmowa o usprawnieniach rad dzielnic. Zamiast tego pojawiło się... Kolejny bój o Gedanię... » Po przejęciu sterów rządu przez liberałów znów przyjdzie nam toczyć bój o Gedanię.Po 2022 roku kiedy... Deweloperka na historycznych terenach KS Gedanii w Gdańsku » Jak poinformował na konferencji poseł PiS Kacper Płażyński, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków... Spotkanie promocyjne książki "Wschodnie piętno" » 11 lutego 2026 r. w Oblackim Centrum Edukacji i Kultury w Gdańsku odbyła się promocja książki wydane... Pamięć Grudnia 70: kwiaty stoczniowców, sugestie SB, paraliż PZPR » W grudniu 1977 r. po raz pierwszy od 1971 r. zorganizowano niezależne zgromadzenie pod bramą nr 2 St... Oświadczenie "S" ws. sporu zbiorowego w IMGW » W dniu 26 stycznia 2026 r. Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w IMGW-PIB weszła w spór zbiorow...
Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Michał Kowalski z Kaszubami
piątek, 06 marca 2026 10:36
Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Michał Kowalski z Kaszubami
Jako świetną ocenili inicjatywę Safe 0 proc.zaproponowaną przez
Lechia spakowała Jagiellonię
poniedziałek, 09 marca 2026 07:26
Lechia spakowała Jagiellonię
Ze stadionu w Letnicy wyjechał b. lider piłkarskiej ekstraklasy.
Tablica Łazarka
środa, 31 grudnia 2025 19:00
Tablica Łazarka
Wojciech Łazarek był piłkarzem, a później bardzo znanym trenerem

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
sobota, 18 października 2025 18:54
„Racjonalny” romantyk i mistyk epoki danych
Dzięki współpracy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Lechia wygrywa z Olimpią (relacja)

Piłkarze Lechici Gdańsk pokonali Olimpię Grudziądz 2:0 w sparingu, który odbył się w Malborku. Był to ostatni kontrolny mecz biało-zielonych przed wylotem na zgrupowanie do Turcji.



Mecz odbył się w Malborku, co dla wielu było sporym zaskoczeniem, gdyż pierwotnie spotkanie miało być rozegrane w Gdańsku. Tuż po zakończeniu sparingu, trener Lechii, Paweł Janas dziękował pracownikom OSiR w Malborku za dobrze przygotowane boisko. Co ciekawe, dyrektor MOSiR Gdańsk, Leszek Paszowski przyznał, że boisko na Traugutta… nadawało się do gry.



Janas do dyspozycji miał w sumie 21 zawodników, więc w obu połowach delegował do gry dwa zupełnie inne składy (cały mecz rozegrał tylko Marcin Pietrowski). Szansę gry dzięki temu dostali testowani Aleksandrs Cekulajevs z JK Trans Narva oraz Karol Lewandowski z Elany Toruń. Obaj jednak nie zachwycili i gdański klub już podjął decyzję o tym, że nie ściągnie do siebie żadnego z tych piłkarzy. Poza tym ze względu na kontuzje w sobotniej potyczce wystąpić nie mogli Marko Bajić, Tomasz Dawidowski, Mateusz Machaj, Josip Taić i Patryk Tuszyński. Po raz pierwszy od października natomiast zagrał Jakub Popielarz.



Lepsze wrażenie sprawiała jedenastka występująca w pierwszej połowie. Prowadzenie Lechiści objęli już w 12. minucie kiedy ładną solową akcję popisał się Piotr Wiśniewski, schodząc z lewej strony boiska na środek pola karnego. „Wiśnia” w tym okresie gry był zdecydowanie najaktywniejszym piłkarzem gdańszczan, swoją okazję do zdobycia gola miał również Marcin Pietrowski. Popularny „Jedi” później trafił do bramki Olimpii, po ładnej akcji duetu Lewon Airapetian-Aleksandrs Cekulajevs, ale sędzia uznał, że w momencie podania był na pozycji spalonej.



W drugiej połowie „Janosik” zmienił prawie cały skład, nie licząc Pietrowskiego, i ta gra nie wygląda już tak dobrze. W 65. minucie Lechii udało się jednak podwyższyć prowadzenie. Do siatki z 8. metrów trafił Adam Duda po dokładnym podaniu Tomasza Bobrowskiego. Gra gdańszczan wciąż może nie zachwyca, ale ważne, że zespół w końcu przełamał strzelecką niemoc i regularnie trafia do siatki rywali. Pięć goli w trzech sparingach to może nie jest oszałamiający rezultat, ale mając na uwadze strzelecką niemoc Lechistów w rundzie jesiennej, na pewno widoczny jest postęp.



A już jutro gdańszczanie wylatują do Turcji na drugi tej zimy obóz przygotowawczy. Tam piłkarze Janasa rozegrają kolejne trzy sparingi, tym razem jednak już z bardziej renomowanymi rywalami: Universatea Cluj, Rapidem Bukareszt i Zorją Ługańsk. Czy uda im się podtrzymać skutecznością również i w tych spotkaniach?



Lechia Gdańsk – Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
Bramki: Wiśniewski (12), Duda (65)

Lechia (I połowa): Buchalik - Deleu, Vućko, Janicki, Airapetian - Lukjanovs, Surma, Pietrowski, Poźniak, Wiśniewski - Cekulajevs.
Lechia (II połowa): Małkowski - Pietrowski, Bąk, Kożans, Andruskievicius - Kostrzewa, Popielarz, Duda, Nowak, Bobrowski - Lewandowski.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież