Dulkiewicz naucza w szkołach » Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej oświaty, w ramach "lekcji obywatel... Piotr Duda w Telewizji Republika » W środę, 28 lutego, o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie Piotr Duda, przewo... KWW Kocham Gdańsk - zbudować coś opartego o zwykłych, normalnych gdańs... » W wyborach samorządowych wystartuje nowe ugrupowanie na gdańskiej scenie politycznej - KWW Kocham Gd... Obszański, Śniegula i Bartuzel w Telewizji Republika » We wtorek, 27 lutego, o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej będą Tomasz Obszański, Przewodniczący NSZZ Rol... W tygodniku „Sieci”: Spisek przeciw polskiej szkole » Nowy numer tygodnika „Sieci” ujawnia szokujący plan Brukseli na polską edukację: szkoły mają obniżyć... Szumiące zabawy czyli VIII Międzyszkolny Turniej Logopedyczny » Kiedy dziecko idzie do szkoły i gdy są u niego wskazania do pracy nad prawidłową mową, uczeń trafia ... Szkoła Podstawowa nr 11: dzieci chcą się uczyć w tej szkole » 1 marca rusza rekrutacja do gdańskich szkół podstawowych. W lutym swoje drzwi na spotkania z rodzica... Medale za wkład w Pamięć » W piątkowe popołudnie gdański Odział Instytutu Pamięci Narodowej wręczył medale dla pięciu laureatów... Grzegorz Górski: Jesteśmy w "oku cyklonu" » Czy jako naród jesteśmy świadomi nadciągających zagrożeń; o naiwności w patrzeniu na swoją przyszłoś... Anna Gembicka i Tomasz Obszański w Telewizji Republika » W piątek o 19:30 gośćmi Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będą Anna Gembicka, była minister rol...
Dulkiewicz naucza w szkołach
czwartek, 29 lutego 2024 10:44
Dulkiewicz naucza w szkołach
Gdańscy uczniowie mają nową nauczycielkę. Z kagankiem politycznej
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
niedziela, 25 lutego 2024 14:18
Hokeistki Stoczniowca nie zagrają w finale
Nie będzie 10. z rzędu finału hokeistek Stoczniowca. Gdańszczanki
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
sobota, 24 lutego 2024 12:38
Mocne otwarcie wiosny Arki i Lechii
I LIGA FORTUNA
Wszyscy oczekiwali postawy trójmiejskich
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
niedziela, 25 lutego 2024 21:07
Lechia kontrolowała mecz w Pruszkowie
Drugi mecz i drugie zwycięstwo Lechii w rundzie wiosennej.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Narodziny artysty malarza
niedziela, 18 lutego 2024 16:26
Narodziny artysty malarza
Moje wskazówki dotyczące malowania nie są poradnikiem. Dotyczą

Sport w szkole

Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
poniedziałek, 26 lutego 2024 11:25
Zaproszenie do Spartakiady Przedszkolaków
Gdański Zespół Schronisk i Sporu Szkolnego zaprasza do udziału w

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Kto przybliży się do Ekstraligi?

altW niedzielę o godz. 17.00 żużlowcy Lotosu Wybrzeże będą rywalizować w Gnieźnie o punkty ze Startem. Zwycięzca tego spotkania przybliży się do awansu do Ekstraligi.


Gdańscy kibice już od dawna mają datę 11 września podkreśloną w swoich kalendarzach. Mecz w Gnieźnie nie przesądzi o tym kto awansuje, ale zespół który wyjdzie z niego zwycięsko znacznie przybliży się do awansu.


Po zaległym meczu Startu w Grudziądzu sytuacja w tabeli zrobiła się jeszcze ciekawsza. Porażka gnieźnian spowodowała, że w walce o drugie, premiowane bezpośrednim awansem, miejsce nadal liczą się trzy drużyny. Możliwych rozstrzygnięć jest kilka. Od tych najbardziej radosnych dla gdańszczan do zupełnej porażki. Po meczu w Grudziądzu wszystko jest jednak w rękach i motocyklach gdańszczan. Mogą wywalczyć awans nie licząc na pomoc innych. Po prostu trzeba wygrywać na wyjeździe.


Przed spotkaniem w Gnieźnie teoretycznym faworytem, jako gospodarz, wydają się być gnieźnianie. Atut własnego to w zasadzie jedyna w tym momencie przewaga Startu. "Orły" w rundzie finałowej znacznie spuściły z tonu. Gnieźnianie wygrali wprawdzie pierwszy mecz z Polonią na swoim torze, ale zawodnicy jeżdżą bardzo nierówno. Start był bliski wygranej w Gdańsku i Grudziądzu, ale albo słabiej pojechał Woffinden (Gdańsk), albo Nicholls (Grudziądz). Również pozostali gnieźnianie jeżdżą nierówno i trudno przewidzieć jak pojadą. Po porażce w Grudziądzu prezes Arkadiusz Rusiecki zapowiedział roszady w kadrze. Poza Krzysztofem Jabłońskim i Scottem Nichollsem w zasadzie żaden z seniorów nie może być pewny miejsca. W drugiej części sezonu o wiele słabiej spisuje się Mirosław Jabłoński. Michał Szczepaniak częściej zawodzi, ale ma udane mecze. Przed spotkaniem w Grudziądzu Start wypożyczył Jespera B. Monberga, który pojechał słabo.


Gdańscy kibice najbardziej liczą, co nie dziwi, na Darcy Warda. Australijczyka zabrakło w meczu rundy zasadniczej. Mimo braku swojego lidera gdańszczanie do biegów nominowanych zachowywali szanse na zwycięstwo. Bardzo dobrze na gnieźnieńskim torze czuje się Magnus Zetterstroem, ma za sobą występy w Starcie, który zdobywa na nim powyżej 10 punktów. Udanie pod koniec lipca wypadł Mikael Max, ale jego dyspozycja jest mniej stabilna. Dużo będzie zależało do polskich seniorów. Dawid Stachyra w Gnieźnie dobre biegi przeplata słabymi, ale jest w stanie przywieźć kilka "oczek".


Gdańszczanie przed meczem ze Startem zostali dodatkowo zmotywowani zapowiedzią dodatkowej premii finansowej za zwycięstwo.
Wygrana podopiecznych Stanisława Chomskiego stworzy im znakomitą sytuację w walce o awans. Zdobycie trzech punktów pozwoliłoby gdańszczanom wyprzedzić gnieźnian w tabeli.


Ostatnie cztery wizyty gdańskiej drużyny w Gnieźnie zakończyły się porażkami. Po raz ostatni gdańszczanie zdobyli gnieźnieński tor zdobyli w 2004 roku. W kolejnych spotkaniach trzy razy porażki były niewysokie (2 razy 43:47, raz 42:48). Jedynie w spotkaniu rundy finałowej w ubiegłym roku podopieczni trenera Chomskiego zostali rozbici 33:57.


W poniedziałkowych meczach w lidze angielskiej lepiej wypadli zawodnicy Startu. Tai Woffinden zdobył komplet dla Wolverhampton w meczu z Birmingham Brummies. Jadący dla Brummies wywalczył 10+2. Ward dla Poole zdobył 7+1 w pięciu startach.


We wtorek zawodnicy obu drużyn jeździli w lidze szwedzkiej. W większości były to kiepskie starty. Jedynie Zetterstroem jeżdżący w Hammarby wypadł przyzwoicie, w czterech startach zdobywając 7 punktów i 2 bonusy.  W meczu Vargarny Norrkoeping z Lejonen Gislaved na przeciwko siebie stanęli Woffinden oraz Ward i Max. Żaden z nich nie może być zadowolony. Gnieźnianin zdobył 4 punkty i bonus (4 biegi). Niewiele lepszy był Ward (5+1 w 5 biegach). 1 punkt w dwóch startach to dorobek Maxa. Tylko "oczko" zapisał w trzech występach Thomas H. Jonasson. THJ w ubiegłym tygodniu brał udział w groźnym karambolu i jego słabsza postawa jest w jakimś stopniu usprawiedliwiona.
Tomasz Łunkiewicz

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież