Kropla drąży skałę... » "Nie ma sensu, nic się już nie da zrobić, decyzje już podjęte, plany wykonane" - tak tłumaczyli mies... Poparcie Godności dla ustawy G. Biereckiego » W kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz w czasie nasilającego się procesu prz... Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet... Gdańska bazylika na cenzurowanym... » Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz kolejny karze gospodarza i proboszcz... Prezydent Nawrocki: Musimy w końcu załatwić kwestię reparacji » Prezydent RP Karol Nawrocki w trakcie uroczystości na Westerplatte powiedział, że domaga się reparac... Prof. Piotr Czauderna: Pokłady łatwego zła » W ostatnich latach karierę robi pojęcie hejtu w internecie; nazywane jest to inaczej mową nienawiści... 1 września - czas polskiego honoru » Bezpłatna "Gazeta Gdańska" w swoim najnowszym wydaniu przypomina wiele gdańskich i pomorskich okolic...
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
piątek, 05 września 2025 07:47
Gdańska bazylika na cenzurowanym...
Równi i równiejsi, czyli Wojewódzki Konserwator Zabytków po raz
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
środa, 30 kwietnia 2025 22:06
Z jazzowej półki: Dziki geniusz – Charles Mingus
Stosunkowo niedawne zauroczenie muzyką Mingusa, mogę jedynie

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Inauguracja z "Czarnymi Koszulami"

altW ostatnim meczu pierwszej kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk zagra na PGE Arena z Polonią Warszawa. Początek spotkania w poniedziałek o 18.30.



Jeszcze kilka tygodni temu rozegranie tego spotkania stało pod znakiem zapytania. Józef Wojciechowski, który był właścicielem Polonii, podjął decyzję o wycofaniu się z finansowania klubu. W wyniku rozmów miejsce w ekstraklasie miał przejąć Ireneusz Król i GKS Katowice. Po prostestach kibiców klubu z Katowic Król postanowił utworzyć nowy klub KP Katowice, ale również to rozwiązanie nie znalazło uznania wśród katowickich kibiców. Ostatecznie Król przejął Polonię i zostawił drużynę w Warszawie.


Piotr Stokowiec, który został trener Polonii ma do dyspozycji znacznie słabszy zespół niż ten, który grał rok temu. Z "Czarnych Koszul" odeszli:  Tomasz Jodłowiec, Łukasz Trałka, Bruno Coutinho, Pavel Sultes, Daniel Sikorski, Maciej Sadlok, Robert Jeż, Edgar Cani, Michał Gliwa czy Jakub Tosik. Nowymi graczami Polonii są: Daniel Gołębiewski (powrót z wypożyczenia do Korony), Mariusz Pawełek (ostatnio turecki Konyasporu), Tomasz Hołota (GKS Katowice), rosyjski obrońca Siergiej Goliatkin (Energiji Chabarowsk), senegalski pomocnik Dieme Yahiya (Górnik Wesoła). Polonia to wielka niewiadoma. Jak zawirowania wokół klubu w okresie letnim wpłyną na grę "Czarnych Koszul"? Czy nowi gracze wypełnią miejsce tych, którzy odeszli?


Również w gdańskiej drużynie doszło do kilku zmian. Nowymi graczami Lechii zostali Grzegorz Rasiak, Hiszpan Andreu, Jarosław Bieniuk, Brazylijczyk Ricardinho i Piotr Brożek. Wszyscy pozyskani za darmo. Gdańszczanie mają problem z obsadą pozycji bramkarza. W przerwie letniej do ligi włoskiej przeniósł się Wojciech Pawłowski. Ponieważ biało-zieloni nie pozyskali żadnego bramkarza pierwszy golkiperem miał być Sebastian Małkowski, który pod koniec regulaminowego czasu gry w spotkaniu Pucharu Polski z Bogdanką w Łęcznej doznał kontuzji. Ten może go wyeliminować z gry nawet do końca roku. W tej sytuacji w pierwszej jedenastce będzie wychodził Michał Buchalik, który w ubiegłym sezonie zagrał tylko w jednym meczu, również po kontuzji Małkowskiego w spotkaniu z Zagłębiem.


Z meczami Lechia - Polonia związana jest również postać trenera Bogusława Kaczmarka. "Bobo" prowadził Polonię od 14 marca do 20 kwietnia 2009 roku. Został zwolniony po remisie... z Lechią 1:1, chociaż w czterech meczach zdobył 10 punktów.


Obie drużyny również przed rokiem grały na inaugurację. Według terminarza tak jak w tym roku gospodarzem pierwszego meczu miała być Lechia, ale w związku z pracami wykończeniowymi PGE Areny zamieniono kolejność i inauguracja odbyła się w Warszawie. Polonia wygrała 1:0.


W zaczynającym się sezonie ani Lechia, ani Polonia nie zaliczane są do potentatów ligi. Dla obu ekip celem jest środek tabeli.


Kolejką na stadion
Na mecze Lechii w sezonie 2012/2013 można będzie dojeżdżać kolejką.
Pierwszy pociąg ze stacji Gdańsk Główny odjedzie w poniedziałek 20 sierpnia o godz. 16.05 (mecz na PGE Arenie Gdańsk rozpocznie się o godz. 18.30). Podróż na stację Gdańsk Stadion-Expo potrwa zaledwie 6 minut. Do godz. 17.25 pociągi z Gdańska Głównego będą odjeżdżały co 20 minut. Po tej godzinie kolejne kursy co 10 minut. Ostatni skład odjedzie o godz. 18.15. Wszystkie specjalne pociągi na stacji Gdańsk Główny będą rozpoczynały kurs z peronu nr 3 i torów nr 3 i 5. Z kolei po meczu pierwszy pociąg w kierunku Gdańska Głównego odjedzie o godz. 20.35 (transport kolejowy będzie co 10 minut, ostatni skład pociągu odjedzie spod stadionu o godz. 21.55).


Parkingi

Kibice, którzy zdecydują się przyjechać na mecz własnym transportem będą mieli do dyspozycji parking P4 od strony ul. Żaglowej. Przed meczem szlabany na tym parkingu będą podniesione, aż do jego ewentualnego zapełnienia. Cena biletu za parkowanie została ustalona przez firmę Arena Gdańsk Operator na poziomie 10 zł za samochód. Płatność będzie pobierana przy wyjeździe po meczu przez obsługę parkingu przy szlabanach. Informacja o cenie postoju będzie umieszczona również przy wjeździe. Ponadto dla osób niepełnosprawnych przeznaczony będzie bezpłatny parking P5 (wjazd od ul. Marynarki Polskiej).


Kadra Lechii na mecz z Polonią
Bramkarze: 1. Michał Buchalik, 24. Patryk Sobczak
Obrońcy: 2. Rafał Janicki, 5. Krzysztof Bąk, 4. Piotr Brożek, 17. Marcin Pietrowski, 13. Sebastian Madera, 20. Lewon Hajrapetjan
Pomocnicy: 7. Abdou Razack Traore, 8. Łukasz Surma, 14. Piotr Wiśniewski, 16. Andreu, 21. Mateusz Machaj, 22. Paweł Nowak, 25. Wojciech Zyska, 29. Łukasz Kacprzycki
Napastnicy: 9. Piotr Grzelczak, 11. Grzegorz Rasiak
Tomasz Łunkiewicz


Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież