Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar... Zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska » 15 maja 2023 r. zmarła prof. dr hab. n. med. Barbara Krupa-Wojciechowska, rektor Gdańskiego Uniwersy...
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 14:10
sobota, 27 maja 2023 21:23
ebebe PSŻ - Zdunek Wybrzeże LIVE: 14:10
W niedzielę o godz. 14.00 w Poznaniu rozpocznie się mecz ebebe PSŻ
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
poniedziałek, 01 maja 2023 14:11
Zaproszenie na mistrzostwa bowlingowe
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i Centrum Sportu i

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ćwicz z Drużyną Energii

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 28 marca 2022 17:50

Piąta edycja Drużyny Energii, czyli ogólnopolskiego projektu sportowego Energi z Grupy ORLEN dla młodzieży szkolnej, wystartuje już w kwietniu, dlatego warto wcześniej zacząć szlifować mistrzowską formę. W najbliższych kilku wydaniach „Gazety Gdańskiej” zaprezentujemy zestawy ogólnorozwojowych ćwiczeń przygotowanych przez Piotra Renkiela, trenera reprezentacji Polski 3x3 mężczyzn.


Ćwiczenia nie będą wymagały dodatkowych sprzętów, ich wykonywanie będzie stosunkowo proste, a efekty w miarę szybko pozwolą poprawić ogólną kondycję oraz gibkość i sprawność organizmu. Ćwiczyć z nami może każdy, nie tylko przyszli adepci Drużyny Energii.


Na pierwszy ogień proponujemy dwa ćwiczenia: „bird dog” oraz przysiad z wyskokiem. Ćwiczenia te mogą stanowić element porannej gimnastyki, jak również doskonale sprawdzą się jako rozgrzewka przed lekcją szkolnego wf-u.


altBird dog
Wykonywanie ćwiczenia należy rozpocząć od klęku podpartego z rękami prostymi w łokciach. Dłonie układamy pod barkami i lekko skręcamy do zewnątrz. Następnie, należy powoli podnieść i wyprostować jednocześnie prawą rękę i lewą nogę. Pamiętaj, aby pilnować mocnych, prostych pleców i nie wyginać ich w łuk. Taką pozycję przytrzymaj 5-10 sekund, następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy wszystko po przeciwnej stronie.


Ćwiczenie możemy sobie utrudnić poprzez wykorzystanie jakiegoś przedmiotu np. buta. Należy położyć go na dolnym odcinku pleców, a następnie rozpocząć wykonywanie ćwiczenia naprzemiennie wg. schematu 1 sekunda wyprost i powrót do pozycji wyjściowej, następnie druga strona. Przez cały czas pilnujemy, aby but nie spadł na podłoże.

alt


Przysiad z wyskokiem
Jest to ćwiczenie praktykowane przez skoczków narciarskich, ale z powodzeniem może zostać wykonane nawet w domowych warunkach. Rozpoczynamy je od wyskoku w górę i naturalnego lądowania z utrzymaniem naturalnej pozycji. Sprawdzamy jak ustawiły nam się nogi: stopy powinny być ustawione nieco szerzej niż szerokość bioder i lekko przekręcone do zewnątrz. Kolana natomiast powinny być skierowane na zewnątrz nieco szerzej niż ustawienie stóp. Ruch bioder w tył spowoduje powrót do ustawień początkowych i przyjęcia pozycji wyjściowej. Następnie wypychamy biodra w tył bez uginania kolana do przodu, schodzimy w dół do pozycji półprzysiadu jednocześnie wyprostowane ramiona kierując za siebie. Rozpoczynamy drugą fazę ćwiczenia: wydychamy powietrze, dynamicznie wykonując ruch ramion w górę jednocześnie prostując biodra i wyskakując w górę. Lądując pamiętamy o amortyzacji poprzez wykonanie ruchu bioder w tył, lekkie ugięcie kolan i odprowadzenie ramion w tył. Po wylądowaniu utrzymujemy pozycję przez minimum 2 sekundy, a całą sekwencję powtarzamy 10 razy. Bardziej zaawansowani mogą wykonać ćwiczenie bez fazy lądowania, ale poprzez jak najszybsze odbijanie się od podłoża. W tym wypadku wykonujemy 2 serie po 6 powtórzeń.

alt


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: