Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci » Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia Anna Olszewska-Kowalska, uwzględnił z... Wejście w historię: eksponaty związane z podporucznik Marią Orlicz » W Muzeum II Wojny Światowej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wejście w historię”. Tym razem zap... Prezydent w potrzebie » Od ostatniej soboty w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku przebywa b. prezydent RP - Lech Wa... 110 lat Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” » „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Ta łacińska sentencja, użyta w satyrach rzymskiego poety Juwenalisa ... Jarosław Kaczyński w tygodniku „Sieci”: Dalej nie możemy się cofnąć! » W najnowszym numerze „Sieci” specjalny wywiad z premierem Jarosławem Kaczyńskim, w którym prezes Pra... Gdańsk szczodry dla Lipska - znowu 11 mln euro... » Należące do saksońskiej gminy Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, dominująca spółka Grupy... Krzyże Orlenu i Lotosu » Ważnym elementem mszy dziękczynnej w bazylice Św. Brygidy było podarowanie Bursztynowemu Ołtarzowi 2... 100 lat Pellowskich » Mija 100 lat od założenia działalności piekarniczej rodziny Pellowskich na Wybrzeżu. W roku 1922, tr... Akcja edukacyjna gdańskiego IPN » „Powstańcy Warszawscy przelali krew za Polskę… Ty oddaj krew potrzebującym” – to jedno z haseł akcji... Pierwszy dzień fuzji. Msza dziękczynna w bastionie » 1 sierpnia 2022 to data fuzji firm paliwowych Lotos SA z Gdańska i Orlen SA z Płocka. W bastionie NS...
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
czwartek, 11 sierpnia 2022 19:25
Klęska Karnowskiego z SKT - budżet Sopotu już płaci
Sąd Rejonowy w Sopocie, wydział I cywilny, a konkretnie sędzia

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 46:32 89:78
piątek, 12 sierpnia 2022 09:54
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 46:32 89:78
W piątek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
sobota, 06 sierpnia 2022 16:39
Bezbarwna Lechia przegrała z Koroną
Po bardzo słabej grze Lechia przegrała na Polsat Plus Arena z

Galeria Sztuki Gdańskiej

Razem z Ukrainą
niedziela, 31 lipca 2022 12:44
Razem z Ukrainą
Zaproszenie na wystawę zatytułowaną „Razem z Ukrainą”

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Wakacje na farmie
środa, 03 sierpnia 2022 15:56
Wakacje na farmie
Podczas turnusów półkolonijnych z Gdańskim Zespołem Schronisk i
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Ćwicz z Drużyną Energii

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 28 marca 2022 17:50

Piąta edycja Drużyny Energii, czyli ogólnopolskiego projektu sportowego Energi z Grupy ORLEN dla młodzieży szkolnej, wystartuje już w kwietniu, dlatego warto wcześniej zacząć szlifować mistrzowską formę. W najbliższych kilku wydaniach „Gazety Gdańskiej” zaprezentujemy zestawy ogólnorozwojowych ćwiczeń przygotowanych przez Piotra Renkiela, trenera reprezentacji Polski 3x3 mężczyzn.


Ćwiczenia nie będą wymagały dodatkowych sprzętów, ich wykonywanie będzie stosunkowo proste, a efekty w miarę szybko pozwolą poprawić ogólną kondycję oraz gibkość i sprawność organizmu. Ćwiczyć z nami może każdy, nie tylko przyszli adepci Drużyny Energii.


Na pierwszy ogień proponujemy dwa ćwiczenia: „bird dog” oraz przysiad z wyskokiem. Ćwiczenia te mogą stanowić element porannej gimnastyki, jak również doskonale sprawdzą się jako rozgrzewka przed lekcją szkolnego wf-u.


altBird dog
Wykonywanie ćwiczenia należy rozpocząć od klęku podpartego z rękami prostymi w łokciach. Dłonie układamy pod barkami i lekko skręcamy do zewnątrz. Następnie, należy powoli podnieść i wyprostować jednocześnie prawą rękę i lewą nogę. Pamiętaj, aby pilnować mocnych, prostych pleców i nie wyginać ich w łuk. Taką pozycję przytrzymaj 5-10 sekund, następnie powoli wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy wszystko po przeciwnej stronie.


Ćwiczenie możemy sobie utrudnić poprzez wykorzystanie jakiegoś przedmiotu np. buta. Należy położyć go na dolnym odcinku pleców, a następnie rozpocząć wykonywanie ćwiczenia naprzemiennie wg. schematu 1 sekunda wyprost i powrót do pozycji wyjściowej, następnie druga strona. Przez cały czas pilnujemy, aby but nie spadł na podłoże.

alt


Przysiad z wyskokiem
Jest to ćwiczenie praktykowane przez skoczków narciarskich, ale z powodzeniem może zostać wykonane nawet w domowych warunkach. Rozpoczynamy je od wyskoku w górę i naturalnego lądowania z utrzymaniem naturalnej pozycji. Sprawdzamy jak ustawiły nam się nogi: stopy powinny być ustawione nieco szerzej niż szerokość bioder i lekko przekręcone do zewnątrz. Kolana natomiast powinny być skierowane na zewnątrz nieco szerzej niż ustawienie stóp. Ruch bioder w tył spowoduje powrót do ustawień początkowych i przyjęcia pozycji wyjściowej. Następnie wypychamy biodra w tył bez uginania kolana do przodu, schodzimy w dół do pozycji półprzysiadu jednocześnie wyprostowane ramiona kierując za siebie. Rozpoczynamy drugą fazę ćwiczenia: wydychamy powietrze, dynamicznie wykonując ruch ramion w górę jednocześnie prostując biodra i wyskakując w górę. Lądując pamiętamy o amortyzacji poprzez wykonanie ruchu bioder w tył, lekkie ugięcie kolan i odprowadzenie ramion w tył. Po wylądowaniu utrzymujemy pozycję przez minimum 2 sekundy, a całą sekwencję powtarzamy 10 razy. Bardziej zaawansowani mogą wykonać ćwiczenie bez fazy lądowania, ale poprzez jak najszybsze odbijanie się od podłoża. W tym wypadku wykonujemy 2 serie po 6 powtórzeń.

alt


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: