Michał Urbaniak: Nie będę dzielił Gdańszczan » Rozmowa z Michałem Urbaniakiem, kandydatem na prezydenta Gdańska.- Dlaczego chce Pan powalczyć o fot... Patryk Jaki w Gdańsku: "Naprawę nie muszę być posłem i politykiem..." » Europoseł Suwerennej Polski, Patryk Jaki, spotkał się z mieszkańcami Gdańska w sali „Akwen” w budynk... 100. urodziny komandora Romana Rakowskiego » W gdańskim Dworze Artusa odbył się uroczysty jubileusz 100. urodzin komandora Romana Rakowskiego, ps... Moment roztargnienia czy poczucie wyższości? » Nie wiadomo jaka była przyczyna, ale oklejony w barwy Wszystko dla Gdańska bus Aleksandry Dulkiewicz... W tygodniku „Sieci”: Obajtek przerywa milczenie » Budując silny ORLEN, naszą dumę narodową, naruszyłem interesy wielu osób, którym nie zależy na bezpi... Konwencja PiS w Sali Bhp » Na 3 tygodnie przed wyborami do samorządu lokalnego i na prezydenta miasta Gdańska, kandydat Prawa i... Patryk Jaki: Nie stać prawicy polskiej na dzielenie » Czy zjednoczona prawica dalej jest zjednoczona, o perspektywach na najbliższe wybory i walce o suwer... Czy LPP prowadziła działalność w Rosji? Po publikacji raportu akcje sp... » Amerykańska firma Hindenburg Research opublikowała raport z którego wynika, że polska korporacja LPP... T. Rakowski przedstawił propozycje rozwiązania problemów komunikacyjny... » Tomasz Rakowski, kandydat na prezydenta Gdańska z PiS, przedstawił swoje propozycje programowe dotyc... „Sierpień miał zapach Twojej krwi” » 23 marca w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się premiera spektaklu pt. „Sierpień miał zapach Twoje...

EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez zwycięstwa. Ostatni remis 2:2 z Jagiellonią w Gdańsku był innym meczem jak ostatnie. I nie o bramkostrzelność tu chodzi. Była walka i ambicja. Widać delegacja kibiców ma lepszy wpływ na grajków jak trenerzy. Fani przyszli na trening wyprosili z szatni sztab szkoleniowy i dziennikarzy. Już po meczu Kuba Kałuziński potwierdził, że motywacja kibiców była bardzo skuteczna i mocno dopingowała ich do lepszej gry.
Od poniedziałku jest już trener nie tymczasowy, ale na 1,5 roku. Nominację otrzymał Marcin Kaczmarek, stary znajomy. Wychowanek Lechii (choć po raz pierwszy piłkę zaczął kopać w wieku 5 lat na stadionie Gedanii przy ul. Kościuszki), był tutaj piłkarzem i trenerem. W przeszłości zanotował z Lechią 2 awanse. Po16 latach wrócił, ale zadanie piekielnie trudne. To z gatunku "impossible". Ponoć o gaże się nie targował (2 lata był poza zawodem, ale ligę zna, bo komentował ją w Polsacie sport), ale postawił warunek, że jego kolega z drużyny trampkarzy i juniorów - Sławek Wojciechowski musi... odejść. Będziemy szukać przyczyny o której poinformujemy w niedalekiej przyszłości. Na razie jednak wszystkie ręce na pokład i alleluja i do przodu! Kibicujemy Marcinowi i Lechii. Przerwa na kadrę i 2 tygodnie pracy nowego trenera w nowym otoczeniu. Od piątku "wyjazd integracyjny" na 3 dni do Cetniewa tam ma nastąpić scalenie i pełna odnowa drużyny...
Kolejka 10 - 17-18 września
Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1). Widzów: 5872
Flávio Paixão 52, 73 (k) - Marc Gual 3, Jesús Imaz 55

I LIGA  FORTUNA
Po 3 kolejnych zwycięstwach arkowcy ulegli u siebie po prawdziwej kanonadzie. To było wiadro zimnej wody na gorące głowy, które już widziały Arkę w ekstraklasie. Mecz udowodnił, że droga jest daleka i wyboista. Na szczęście rywalom też wiodło się w "kratkę" i gdynianie zachowali pozycję wicelidera.
Beniaminkowie z Chojnic wracają z Sosnowca z jednym punktem, to cenna zdobycz.
Kolejka 11 - 17-18 września
Zagłębie Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1). Widzów: 967.
Maksymilian Banaszewski 66 - Tomasz Mikołajczak 19
Arka Gdynia 3-4 Chrobry Głogów 3:4 (2:1). Widzów: 4897.
Karol Czubak 22, Omran Haydary 36, Michał Marcjanik 49 - Mateusz Machaj 29, Sebastian Steblecki 76, 81, Miłosz Jóźwiak 90

II LIGA E-WINNER
Radunia Stężyca przegrała drugi mecz z rzędu. Tym razem w Krakowie z Garbarnią. Znów trzy bramki stracone i formacja defensywy Kaszubów wydaje się najsłabsza.
W najbliższą niedzielę o g.15 w Stężycy derby z Olimpią Elbląg. Nie będzie łatwo, bo elblążanie grają równo i plasują się w górnej strefie tabeli. Ostatnio zremisowali w Elblągu z Siarką Tarnobrzeg.
Najciekawiej było jednak w Warszawie i w Lublinie. Polonia Warszawa gościła rewelacyjnego lidera z Kołobrzegu. Padł remis 1:1 a pierwszy gol już padł w 1 minucie dla Kotwicy. Szybko jednak wyrównał 19-letni Krzysztof Koton, wychowanek z Konwiktorskiej.
W Lublinie przereklamowany Motor został rozgromiony przez Wisłę Puławy aż 6:2. Trener Mariusz Pawlak, wychowanek Lechii Gdańsk robi świetną robotę w Puławach i znów zgłasza aspiracje do awansu. A w Lublinie jest nowoczesny stadion, ale słabiutka drużyna. Po rewolucji na zakończenie ub. sezonu i podziękowaniu eks-legionistom (Sazanowski - trener, Żewłakow - dyrektor) i innym zawodnikom zmiennicy nie polepszyli wizerunku klubu.
Garbarnia Kraków - Radunia Stężyca 3:1 (1:1). Widzów: 100.
Wojciech Słomka 21, Grzegorz Marszalik 30, Thomas Pranica 75 - Janusz Surdykowski 83
Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:1). Widzów: 707.
Jan Sienkiewicz 33, Maciej Famulak 65 - Marcel Tyl 26, Ołeksandr Jacenko 83

III LIGA - GRUPA 2
Gedenia w akompaniemencie swojego 100-lecia pnie się w górę tabeli. Dzień po swojej uroczystej Gali pokonała 4:3 Pogoń ze Skalmierzyc. Wojciech Zyska zdobył hattricka gola dołożył Adam Duda i gdańszczanie są już na trzecim miejscu w tabeli ze stratą 3 oczek do Olimpii Grudziądz.
Po kiepski starcie powoli dźwiga się Stolem Gniewino. Zanotował 2 zwycięstwo. Gorzej Bałtyk Gdynia, który jeszcze nie zaznał zwycięstwa i powoli grzęźnie na szarym końcu tabeli.
Kolejka 8 - 17-18 września
Cartusia Kartuzy - KP Starogard Gdański 1:2 (0:1)
Przemysław Żukowski 90 - Patryk Moskiewicz 23, Miłosz Manuszewski 80
Polonia Środa Wielkopolska - Bałtyk Gdynia 4:1 (1:0)
Klaudiusz Milachowski 13, Mikołaj Witkowski 69, Bartosz Bartkowiak 83, Jędrzej Drame 90 - Maciej Kaźmierczak 87
Gedania Gdańsk - Pogoń Nowe Skalmierzyce 4:3 (2:1)
Wojciech Zyska 12, 49 (k), 68, Adam Duda 18 - Jakub Goliński 45, Mateusz Nogaj 60, Kacper Majerz 64
Stolem Gniewino - Jarota Jarocin 3:2 (1:2)
Wiktor Patrzykąt 38, Sebastian Bartlewski 90, Krystian Patok 90 (k) - Dominik Konopacki 2, Sebastian Kamiński 16

IV LIGA - Pomorska
To piąty szczebel polskiego futbolu, ale i tu można trafić na prawdziwą ucztę piłkarską. Może bardziej siermiężną i siłową, ale tyle potu i serca na boiskach to nie rzadko brakuje w ekstraklasie.
W meczu na "szczycie" lider tabeli w Luzinie pokonał Grom Nowy Staw. Do przerwy bezbramkowo, później w dwie minuty Luzino prowadziło 2:0. Ale to nie koniec żuławianie doprowadzili do remisu 2:2 i w 90 minucie meczu sędzia dyktuje rzut karny dla gospodarzy. Była awantura, sędzia salwował się ucieczką do szatni. Policja musiała eskortować sędziów aż do Wejherowa.
Gorąco było też w Ustce. Jantar na przerwę schodził z dwubramkową przewagę. Przegrał mecz na własnym stadionie 2:3 po przerwie gole zdobywali tylko goście.
Wreszcie Jaguar powoli pnie się w górę tabeli. Pokonał Gryf Słupsk na boisku w Kokoszkach 3:2. Także prowadził do przerwy 2:0 ale Gryf zawalczył. Po nerwowej końcówce Jaguar jednak wygrał 3:2 a w ostatniej minucie meczu sędzia podyktował aż dwie "11" dla obu drużyn po jednej.
Kolejka 9 - 17/18. września 2022
Wikęd Luzino - Grom Nowy Staw 3:2 (0:0)
Marcin Maszota 53', Szymon Skurat 55', Mateusz Dąbrowski 90' (k) - Mateusz Borowski 63', Paweł Deja 72'.
Czarni Pruszcz Gdański - Pomezania Malbork 1:4 (1:2).
Igor Michalski 19' - Robert Wesołowski, Marcin Karniluk, Mateusz Latkiewicz, Radosław Rabenda.
Arka II Gdynia - Powiśle Dzierzgoń 3:1 (2:0).
Mateusz Żebrowski 5', Kacper Skóra 19', Kornel Przyborowski 48' - Paweł Zamerski 57'
Anioły Garczegorze - AP Kolbudy 5:2 (0-0).
Maciej Gregorek 46', Maciej Gregorek 52', Dawid Kowalski 62', Wiktor Szaradowski 89', Hubert Syldatk 90' - Jakub Sawicki 76', Dawid Pawelczyk 85'.
Chojniczanka II Chojnice - MKS Władysławowo 6:1 (2:1).Mateusz Koniuszy 24', Marcin Trojanowski 39' (k), Jeremiasz Grela - 3 (62', 78, 89)
Szymon Galikowski 70' - Arkadiusz Proena 32'.
Sparta Sycewice - GKS Kowale 1:2 (0:1).
Adrian Solczak 55' - Jan Przybyszewski 44', Szymon Rychłowski 55'.
Bytovia Bytów - Gryf Wejherowo 1:2 (1:1).