100. urodziny komandora Romana Rakowskiego » W gdańskim Dworze Artusa odbył się uroczysty jubileusz 100. urodzin komandora Romana Rakowskiego, ps... Moment roztargnienia czy poczucie wyższości? » Nie wiadomo jaka była przyczyna, ale oklejony w barwy Wszystko dla Gdańska bus Aleksandry Dulkiewicz... W tygodniku „Sieci”: Obajtek przerywa milczenie » Budując silny ORLEN, naszą dumę narodową, naruszyłem interesy wielu osób, którym nie zależy na bezpi... Konwencja PiS w Sali Bhp » Na 3 tygodnie przed wyborami do samorządu lokalnego i na prezydenta miasta Gdańska, kandydat Prawa i... Patryk Jaki: Nie stać prawicy polskiej na dzielenie » Czy zjednoczona prawica dalej jest zjednoczona, o perspektywach na najbliższe wybory i walce o suwer... Czy LPP prowadziła działalność w Rosji? Po publikacji raportu akcje sp... » Amerykańska firma Hindenburg Research opublikowała raport z którego wynika, że polska korporacja LPP... T. Rakowski przedstawił propozycje rozwiązania problemów komunikacyjny... » Tomasz Rakowski, kandydat na prezydenta Gdańska z PiS, przedstawił swoje propozycje programowe dotyc... „Sierpień miał zapach Twojej krwi” » 23 marca w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się premiera spektaklu pt. „Sierpień miał zapach Twoje... Komu sopocka buława? » Znamy już prawie wszystkich kandydatów do foteli prezydenta Gdańska i Sopotu. Dwie kandydatki z oczy... Artur Szostak: My mieszkańcy powinniśmy brać odpowiedzialność za nasze... » Rozmowa z Arturem Szostakiem, kandydatem na prezydenta Gdańska KWW Kocham Gdańsk-Kandydaci Niezależn...

piątek, 30 września 2022 19:35

Dwutygodniowa przerwa na mecze naszej reprezentacji w Lidze Narodów spowodowała, że ekstraklasowcy i I-ligowcy mieli przerwę na pracę w klubach. Szczególnie było to wskazane dla Lechii Gdańsk, która osiadła na dnie tabeli. Nowy trener Marcin Kaczmarek wziął się do roboty i wyjechał ze swoimi podopiecznymi do Cetniewa aby popracować w spokoju i przyjrzeć się bliżej choremu pacjentowi. Jutro pierwszy sprawdzian w Szczecinie z Pogonią. Wezwanie trudne ale wszyscy liczą może nie na zaskakujący wynik a raczej na uporządkowaną i perspektywiczną grę. Zobaczymy.

Tymczasem w niższych klasach rozgrywkowych drużyny grały "na całego".
II LIGA E-WINNER
W Stężycy Radunia podejmowała Olimpię Elbląg, która radzi sobie lepiej od Kaszubów. Już po 7 minutach gry gospodarze prowadzili niespodziewanie 2:0, lecz mecz zakończył się remisem 2:2, bo defensywa stężycan jest najsłabszą formacją tej drużyny.

Kolejka 12 - 24-25.09
Radunia Stężyca - Olimpia Elbląg 2:2 (2:1). Widzów: 503.
Dmytro Baszłaj 3, Wojciech Jakubik 7 - Łukasz Sarnowski 12, Jakub Branecki 90
Radunia: Czajkowski - Orłowski, Dejewski, Straus - Sauczek (65. Nowicki), Letniowski, Baszłaj, Łuczak, Stępień (58. Kosznik), Jakubik (65. Górski) - Sobków (40. Surdykowski).
Olimpia: Witan - Sarnowski, Wenger, Piekarski, Jakubczyk (81. Branecki) - Gutowski (59.Wojtyra), Czernis, Kuczałek (81. Milanowski), Sienkiewicz (69. Rajch), Famulak - Stasiak.

GKS Jastrzębie - Śląsk II Wrocław 1:0 (1:0). Widzów: 873.
Szymon Gołuch 33
Znicz Pruszków - Stomil Olsztyn 0:2 (0:1). Widzów: 207.
Bartosz Florek 38, Karol Żwir 66
Wisła Puławy - KKS 1925 Kalisz 3:1 (1:1). Widzów: 764.
Adrian Paluchowski 6, Mateusz Klichowicz 51 (k), Dominik Banach 69 - Piotr Giel 17 (k)
Hutnik Kraków - Motor Lublin 1 :3 (0:2). Widzów: 833.
Krzysztof Świątek 90 (k) - Mikołaj Kosior 14, Rafał Król 27 (k), Leszek Jagodziński 80
Siarka Tarnobrzeg - Górnik Polkowice 2:0 (1:0). Widzów: 912.
Ołeksandr Jacenko 23, Paweł Mróz 66
Zagłębie II Lubin - Polonia Warszawa 1:2 (0:1). Widzów: 192.
Kacper Lepczyński 56 - Michał Fidziukiewicz 22, Wojciech Fadecki 74 (k)
Mecze przełożone:
Lech II Poznań - Pogoń Siedlce na 5 października, 13:00
Kotwica Kołobrzeg - Garbarnia Kraków na 4 października, 18:00
Odwołany z powodu powołania zawodnika gości do młodzieżowej reprezentacji narodowej
A już w niedzielę (2.10 g.18,00) w Elblągu prawdziwy hit - Olimpia Elbląg podejmuje lidera Kotwicę Kołobrzeg.

III LIGA GRUPA 2
Kolejne zwycięstwo Gedanii budzi coraz więcej szacunku. Dwie bramki Adama Dudy zadecydowały. Teraz w sobotę o g.12,00 na ul. Hallera mecz z Bałtykiem Gdynia, najsłabszą ekipą ligi, która jeszcze na zaznała smaku zwycięstwa.
Powoli winduje się w górę tabeli Stolem Gniewino. Wygrał na wyjeździe w Skalmierzycach. Wcześniej wspomniani gdynianie nie dali rady na własnym boisku liderowi z Grudziądza.
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Stolem Gniewino 1:2 (0:0).
Kacper Majerz 87 - Mateusz Wachowiak 85, Sebastian Bartlewski 90
Unia Swarzędz - Gedania Gdańsk 1:3 (1:0).
Oskar Kozłowski 23 - Filip Sosnowski 60, Adam Duda 73, 78
od 90. minuty w bramce Gedanii stał Wojciech Zyska
Bałtyk Gdynia - Olimpia Grudziądz 1:2 (0:1).
Filip Łukasik 79 - Amarildo Balotelli 45, 62
na Narodowym Stadionie Rugby
KP Starogard Gdański - Polonia Środa Wielkopolska 2:1 (1:1).
Piotr Łysiak 13 (k), Mateusz Mączyński 80 - Bartosz Bartkowiak 45 (k)
Pogoń II Szczecin - Cartusia Kartuzy 1:0 (0:0).
Jędrzej Góral 63
Sokół Kleczew - Błękitni Stargard 2:2 (2:0).
Fabian Grzelka 10, 44 - Kacper Friska 66 (k), Damian Niedojad 80
Vineta Wolin - Unia Solec Kujawski 0:1 (0:0).
Maciej Słupecki 59
Jarota Jarocin - Świt Skolwin (Szczecin) 2:3 (0:2).
Krzysztof Bartoszak 65 (k), 90 (k) - Szymon Kapelusz 8, Adam Ładziak 45 (k), Jędrzej Kujawa 70
Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 5:1 (2:1). Widzów: 200.
Gabriel Falciano 45, 45, 81, Kamil Żylski 56, Maciej Koziara 58 - Miłosz Matuszewski 35

IV LIGA POMORSKA
Na boisku w Kokoszkach doszło do prawdziwego hitu ligowego. Do Jaguara przyjechał Wikęd Luzino, który po 10 kolejkach na swoim koncie miał10 zwycięstw. Już do przerwy lider tabeli nokautował Jaguara 3:0. Po przerwie mistrz Polski sprzed 3 lat - Marcin Pietrowski zdobył gola lecz na nic się to zdało. Wikęd pokonał Jaguara 5:2 i z 11 zwycięstwami lideruje IV lidze pomorskiej.
W Malborku podopieczni Pawła Budziwojskiego pokonali rezerwy Arki Gdynia 4:0, która jeszcze niedawno liderowała w tabeli.
Jeszcze więcej jak w Kokoszkach padło bramek we Władysławowie. Spadkobiercy Szkunera Władysławowo w pierwszych minutach meczu prowadzili 2:0 ze Spartą Sycewice, zakończyli I połowę prowadzeniem 3:2. Po przerwie do bramki trafiali tylko goście i wygrali aż 6:3.
Wreszcie z przytupem ruszył faworyzowany przed sezonem Gryf Wejherowo i już przed przerwą prowadził 4:0 z Ustką. W efekcie wygrał 5:0, a jedną z bramek zdobył wnuczek znanego przed laty dziadka Piotra - Marcel Ziemann.