Gdański Wołyń... » 81. rocznica Rzezi Wołyńskiej w Gdańsku była obchodzona przez wiele środowisk patriotycznych i organ... “Nocna zmiana” w Muzeum II Wojny Światowej » Czarna dziura zamiast portretu rotmistrza Witolda Pileckiego, rodziny Ulmów i św. o. Kobego. W nocy ... Koncert symfoniczny w stoczniowej hali CRIST » Stocznia CRIST jest w trakcie przygotowań do nietypowego wydarzenia. Tym razem nie będzie to jednak ... "Gdańska" na przerwie » Pozwolimy państwu odetchnąć chwilę od "złego powietrza i zwierząt drapieżnych" - naturalnego siedlis... Poseł Płażyński u konserwatora upomina się o historię Gdańska » Poseł RP Ziemi Pomorskiej Kacper Płażyński napisał list do nowego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytkó... Zlecenie na Popiełuszkę » 19 października 1984 r. funkcjonariusze SB zamordowali bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To była zbrodnia... Ksiądz Jerzy Popiełuszko, błogosławiony męczennik » To dla mnie zawsze odpowiedzialność i wyzwanie pisać o Księdzu Jerzym Popiełuszce. Odpowiedzialność,... List do ministra Parella - D. Wałęsa nie udzielała się w opozycji » Wojewódzka Pomorska Rada Konsultacyjna ds. Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych w odniesieniu ... PRO LIVE w Gdańsku » Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla Życia.Marsz ruszył o godzinie 15 spod Kaplic... Hipokryzja PO: Tusk łoi migrantów, Gdańsk nagradza Białorusina » Bycie w Platformie Obywatelskiej to nieustanne narażanie się na głupie zwroty w polityce Donalda Tus...
PRO LIVE w Gdańsku
wtorek, 18 czerwca 2024 08:25
PRO LIVE w Gdańsku
Już po raz 12. na gdańskich ulicach odbył się Marsz dla
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
niedziela, 23 czerwca 2024 09:31
Energa Wybrzeże - Arged Malesa LIVE: 38:50 70:107
Na godz. 14.00 zaplanowano początek meczu 9. kolejki Metalkas 2.
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
piątek, 06 września 2019 17:21
Wspomnienie o Emilu. Cezary Paciorek Quintet - Emil
Jeszcze niedawno w spisie numerów telefonicznych przemykał mi pod

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Charlie zmienia się w kurczaka
środa, 05 czerwca 2024 13:24
Charlie zmienia się w kurczaka
Od niedawna w Polsce uczniowie nie muszą odrabiać prac domowych.
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
środa, 17 kwietnia 2024 12:38
Debata w Szemudzie: Dołkowski pyta, Kalkowski kluczy
II tura wyborów samorządowych w gminie Szemud wchodzi w
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Arka szykuje się do rundy wiosennej

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 26 stycznia 2024 16:16

altPo wyjeździe Lechii w ub. tygodniu do Turcji, w czwartek, 25 stycznia, piłkarze Arki, lidera I ligi Fortuny podążyli tym samym śladem.


W grach w Turcji Arkę czeka na pewno nieco egzotyki, gdyż skonfrontują się ze stylami piłkarskimi, z którymi na co dzień się nie mierzą, jak na przykład z reprezentacją Korei Południowej do lat 23.


Podczas dwutygodniowego zgrupowania w tureckiej Antalyi, które odbędzie się w terminie 24 stycznia - 9 lutego, piłkarze Arki rozegrają siedem meczów sparingowych.
sobota 27 stycznia - FK Struga (lider ekstraklasy macedońskiej)
niedziela 28 stycznia - FK Buducnost Podgorica (lider ekstraklasy czarnogórskiej)
wtorek 30 stycznia - FK Radnik Surdulica (16. drużyna ekstraklasy serbskiej)
sobota 3 lutego - reprezentacja Korei Południowej U-23
niedziela 4 lutego - Zoria Ługańsk (14. drużyna ekstraklasy ukraińskiej)
środa 7 lutego - FK Csikszereda Miercurea Ciuc (10. drużyna drugiej ligi rumuńskiej).


Na południe Europy wyjechała 24 - osobowa kadra
Trwający w Arce Gdynia proces zmian właścicielskich nie ma wpływu na ruchy transferowe. Jak się dowiadujemy, nie tylko doszło do porozumienia byłych i obecnych akcjonariuszy odnośnie określenia tzw. mapy drogowej, która ma doprowadzić do zakończenia tego procesu. Jest też zgoda odnośnie zimowego okna transferowego i wspólne stanowisko w sprawie zmian personalnych w drużynie.

Za obecne roszady kadrowe odpowiada jeszcze Michał Kołakowski, obecny prezes i akcjonariusz większościowy Arka Gdynia SA, ale te ruchy są już konsultowane z Marcinem Gruchałą, na razie akcjonariuszem mniejszościowym, który ma odkupić pakiet akcji od Kołakowskiego.

Na razie wypożyczono z ekstraklasy dwóch piłkarzy. Z obu Wojciech Łobodziński jest zadowolony, choć startują z nieco innego pułapu.
- Wydaje mi się, że obaj mogą być wzmocnieniem. Tornike Gaprindaszwili to zawodnik bardzo doświadczony, jest dynamiczny. Ma bardzo dobre dośrodkowanie i uderzenie. Po prostu przychodził do nas jako wzmocnienie, to pewne. Jeżeli chodzi o Huberta Turskiego to jest chłopak do odbudowania. Jak widać ta fizyczność u niego jest na niezłym poziomie, bo pół roku miał już na odbudowę w rezerwach Pogoni Szczecin. Liczę, że ten swój potencjał, o którym mówi cała Polska, w końcu pokaże. To bardzo podobny profil napastnika jak Karol Czubak - ocenia Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia.


Arka Gdynia - ruchy transferowe zima 2024
Przyszli:
Tornike Gaprindaszwili (paszport: Gruzja, pozycja: skrzydłowy, poprzedni klub: Zagłębie Lubin, wypożyczenie do 30.06.2024 roku)
Hubert Turski (napastnik, Pogoń Szczecin, wypożyczenie do 30.06.2025 roku z opcją pierwokupu)

Odeszli:
Kacper Krzepisz (bramkarz, transfer definitywny, nowy klub: Podbeskidzie Bielsko-Biała).
Luan Capanni (Brazylia/Włochy, pomocnik, zgoda na poszukiwanie nowego klubu).

Jednak na tym transfery się nie zakończą, choć szkoleniowiec na razie nie chce wskazywać konkretnej pozycji, na której oczekuje nowego piłkarza.
- Czekamy. Wydaje mi się, że to kwestia tygodnia. Szukamy po prostu rywalizacji - dodaje trener.


Sytuacja właścicielska
Poza przygotowaniami do sezonu sympatycy Arki emocjonuja się nie mniej aktualną sytuacją właścicielską spółki.
Michał Kołakowski, Marcin Gruchała, Dominik Midak i Marek Kosakowski osiągnęli porozumienie w kwestii zmian właścicielskich w Arce Gdynia, a także uregulowania zobowiązań z przeszłości. Teraz te uzgodnienia mają być przekształcone w odpowiednie zapisy w aktach notarialnych. Według wstępnych deklaracji powinno to nastąpić w ciągu dwóch najbliższych tygodni. Następnie ma zostać złożony wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie o zdjęcie "zakazu rozporządzania i obciążenia akcji Arka Gdynia SA", które obecnie stanowią połowę wszystkich akcji. Jeśli to się dokona, dopiero wówczas będzie mógł się zmienić akcjonariusz większościowy klubu.


Mapa drogowa, która doprowadzi do zmian właścicielskich w Arce Gdynia
1. Umowa na linii Michał Kołakowski - Marek Kosakowski
2. Umowa na linii Michał Kołakowski - Dominik Midak
3. Wycofanie przez Dominika Midaka pozwu z Sądu Okręgowym w Warszawie
4. Sprzedaż 75 procent akcji Arka Gdynia SA przez Michała Kołakowskiego na rzecz Marcina Gruchały


Realizuje się scenariusz nowych ustaleń w ramach akcjonariatu spółki. Z informacji, do których dotarliśmy, i to w dwóch niezależnych od siebie źródłach, wynika, że Michał Kołakowski, Marcin Gruchała, Dominik Midak i Marek Kosakowski osiągnęli porozumienie w kwestii zmian właścicielskich w Arce Gdynia, a także uregulowania zobowiązań z przeszłości. Wszystko to ma zostać być podparte odpowiednimi zobowiązaniami finansowymi.

Teraz do pracy przystąpili prawnicy wszystkich stron, aby przyjęte uzgodnienia zostały przekształcone w odpowiednie zapisy w aktach notarialnych. Według wstępnych deklaracji powinno to nastąpić w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

Przede wszystkim ma zostać sporządzona umowa zbycia przez Michała Kołakowskiego 75 procent akcji Arka Gdynia SA na rzecz Marcina Gruchały, który obecnie jest mniejszościowym akcjonariuszem i posiada 17 procent akcji piłkarskiej spółki z ulicy Olimpijskiej. Będzie ona miała zapewne warunkowy charakter i jej wejście w życie uzależnione będzie od spełnienia kilku warunków.

Jednym z tych warunków jest umowa między Michałem Kołakowskim a Markiem Kosakowskim, który mógł wcześniej zawrzeć umowę warunkową z Dominikiem Midakiem, który w 2020 roku sprzedał pakiet 75 procent akcji Arka Gdynia SA Michałowi Kołakowskiemu, ale w sierpniu 2023 roku wystąpił do Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie "o ustalenie nieistnienia stosunku prawnego" z tejże umowy, czyli mówiąc potocznym językiem – o odzyskanie tych akcji.

Następnie Kołakowski z Midakiem zawrze już tylko umowę dotyczącą kosztów sądowych i procedury związanej z wycofania złożonego pozwu.

Przypomnijmy, że w 2020 roku zapisano w umowie notarialnej, że Kołakowski zapłaci Midakowi 2,5 miliona złotych za nabywane akcje, ale płatności dokonywane będą w ratach rocznych po 500 tysięcy złotych i to tylko wówczas, jeśli Arka występować będzie w ekstraklasie.

Dopiero po podpisaniu tych wszystkich umów, Midak wystąpi do stołecznego sądu o zdjęcie "zakazu rozporządzania i obciążenia akcji Arka Gdynia SA", które obecnie stanowią połowę wszystkich akcji.
Jeśli to się dokona, dopiero wówczas będzie mógł się zmienić akcjonariusz większościowy klubu, czyli Marcin Gruchała nabędzie akcje od Michała Kołakowskiego. Tym samym w jego rękach znajdzie się 92 procent akcji Arka Gdynia SA.

Struktura akcjonariatu Arka Gdynia SA po sądowym zabezpieczeniu od sierpnia 2023 roku.
300 000 akcji uprawniających do 50 proc. głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki - zabezpieczenie na pakiecie Michała Kołakowskiego dokonane na wniosek Dominika Midaka
150 000 akcji uprawniających do 25 proc. głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki - Michał Kołakowski
102 000 akcji uprawniających do 17 proc. głosów na Zgromadzeniu Akcjonariuszy Spółki - Marcin Gruchała
30 000 akcji uprawniających do 5 proc. głosów - Ejsmond Club Sp. z o.o.
6 000 akcji uprawniających do 1 proc. głosów - Przemysław Adam
6 000 akcji uprawniających do 1 proc. głosów - Mariusz Czoska
6 000 akcji uprawniających do 1 proc. głosów - Mariusz Delgas


Poza Gruchałą mniejszościowymi akcjonariuszami klubu są jeszcze trzy osoby fizyczne, w tym Przemysław Adam, który zasiada w radzie nadzorczej Arki. Ponadto mniejszościowym akcjonariuszem jest spółka Ejsmond Club, której udziałowcem jest m.in. były reprezentant Polski - Rafał Murawski.

POPI


Inne artykuły związane z:
Related news items:
Newer news items:
Older news items: