Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska » W czerwcu przed gdańskim sądem kolejna rozprawa w procesie Janiny H., teściowej b. prezydenta Gdańsk... "Wywiadówka" programowa gdańskiej tvp: komentowanie... komentatorów i ... » Na kolejnym posiedzeniu spotkała się rada programowa TVP 3 Gdańsk. Jej obradami kierował przewodnicz... Trzaskowski i Nawrocki w II rundzie - upadek Hołowni, klęska "Czarzast... » - Dzisiaj obudziliśmy się w dobrych nastrojach - powiedział dziś rano Karol Nawrocki spotykając się ... Nowy sondaż Atlas Intel - Nawrocki 30,3 proc., Trzaskowski 29,5 proc. » Kolejny sondaż pracowni Atlas Intel, czyli ośrodka badawczego, który znany jest z tego, że precyzyjn... Joanna Senyszyn: Wbijam „Czarzastym” szpilki w pośladek » Z prof. Joanną Senyszyn – ekonomistką, dziennikarką, kandydatką na urząd Prezydenta RP, rozmawia Mar... Zaryglowali Gdańsk, zaryglują Polskę » Sami nad sobą pieją z zachwytu. Klepią frazesy w przedwyborczych uniesieniach. Głoszą w 21 postulata... Daniel Obajtek w hali BHP » - Przyjeżdżam do Gdańska porozmawiać nie tylko o mojej książce "Obajtek. Jeszcze nie skończyłem". ... "Tony" Mytnik w peletonie Nawrockiego - Nitras po kaszubskich górkach » W grupie osób udzielających poparcie Karolowi Nawrockiemu w wyborach prezydenckich nie brak także po... Pomorzanie za Karolem Nawrockim » Na liście Obywatelskiego Komitetu Poparcia Karola Nawrockiego jest kilkadziesiąt osób z Pomorza. W p... "Tak ta historia wyglądała naprawdę". To trzeba zobaczyć - Nawrocki ca... » - W sprawie Pana Jerzego zrobiłem to, co potrafiłem z ludzkiego odruchu pomocy drugiemu człowiekowi....
Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska
piątek, 23 maja 2025 07:26
Gdański park roz(g)rywki - samo(PO)moc miejska
W czerwcu przed gdańskim sądem kolejna rozprawa w procesie Janiny
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
poniedziałek, 05 maja 2025 17:36
Kolejarz Wybrzeża nie wykoleił...
Co prawda po 5 biegach Wybrzeże przegrywało z Kolejarzem w Opolu
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
piątek, 21 czerwca 2024 15:31
Transferowa ofensywa w Lechii trwa
Już tylko miesiąc został do inauguracji Ekstraklasy w
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Magdalena Heyda-Usarewicz
niedziela, 13 kwietnia 2025 18:00
Magdalena Heyda-Usarewicz
Kiedy pod koniec lat 50. XX w. Magdalena Heyda-Usarewicz, młoda

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

„Rowerzyści” Volkera Schmidta
niedziela, 16 lutego 2025 14:18
„Rowerzyści” Volkera Schmidta
Dziwne uczucie niedosytu, znaku zapytania i bezradności towarzyszy
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
sobota, 28 grudnia 2024 17:15
Zapomniany cmentarz, tajemnicze zgony pacjentów
Spacerując lasami okalającymi Wejherowo, w okolicy ulicy Jana III
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

39. Konkurs na Gdańską Grafikę Roku

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
czwartek, 25 marca 2010 11:32

altGdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki organizuje w piątek, 26 marca, o godz. 17 w Galerii „Punkt” przy ul. Chlebnickiej 2, wystawę pokonkursową 39. Konkursu  na Gdańską Grafikę Roku. Tego samego wieczoru wręczone zostaną Honorowe Nagrody Artystyczne GTPS za działalność kulturalną w 2009 roku. 


Laureaci otrzymają dyplomy i – tradycyjnie - odbitkę grafiki  laureata pierwszej nagrody ostatniej edycji konkursu.

Gdańska Grafika Roku 2009

Jury Konkursu Gdańska Grafika Roku 2009 pod przewodnictwem Waldemara Woźniaka obradowało 16 i17 lutego 2010 r. w siedzibie Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. W jury zasiedli: Daniel Kufel, Ryszard Kul, Marek Model – członkowie oraz pełniący funkcję sekretarza jury Grzegorz Niewiadomy. Na konkurs wpłynęło 68 prac, wykonanych przez 33 autorów. Do konkursu jury zakwalifikowało wszystkie prace.
Przyznano 3 nagrody oraz 4 wyróżnienia.
* Nagrodę I przyznano pracy Dzień powszedni 8 1/2, wykonanej w technice linorytu przez Sławomira Grabowego, zam. w Gdańsku, ul. Kurpińskiego 11/22.
* Nagrodę II otrzymała praca Zmierzch I, wykonana w technice linorytu przez Dariusza Syrkowskiego
* III nagrodę przyznano Cezaremu Paszkowskiemu za pracę Negatywny, wykonaną w technice digital print. Przyznano także cztery wyróżnienia:
* Joannie Budzyńskiej za pracę Julia XXI w., wykonaną w technice akwaforty z akwatintą;
* Iwonie Murawskiej za pracę Katedra, wykonaną w technice digital print;
*Agnieszce Strzęp za akwafortę Rozmowa z kobietą bez twarzy;
* Pawłowi Wojewodzie za akwafortę Wzgórze.
Na wystawę pokonkursową zakwalifikowano 41 grafik wykonanych przez 33 autorów.
Nagrody i wyróżnienia w konkursie ufundował Marszałek Województwa Pomorskiego i Prezydent Miasta Gdańska. W organizacji Konkursu pomocy udzielił Urząd Miejski w Gdańsku.

Honorowe Nagrody Artystyczne GTPS za działalność kulturalną w 2009 roku:

* Piotr Grosz – w dziedzinie upowszechniania kultury za prowadzenie działalności wystawienniczej w Galerii „Pionova”;
* Kazimierz Kalkowski – w dziedzinie plastyki za wystawy ceramiki i malarstwa w Muzeum Sopotu i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku;
* Dorota Kolak – w dziedzinie filmu za rolę w filmie „Jestem Twój”, nagrodzonym na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni;
* Piotr Kotlarz – w dziedzinie literatury za całokształt twórczości prozatorskiej i naukowej, w szczególności za esej „Dostrzec sens dziejów”;
* Hugo Lasecki – w dziedzinie malarstwa za wystawę retrospektywną z okazji 50-lecia pracy twórczej w Oddziale Sztuki Współczesnej MNG w Pałacu Opatów;
* Krystyna Łubieńska – w dziedzinie teatru za całokształt działalności artystycznej;
* Anna Sobecka – w dziedzinie publicystyki radiowej za cykl audycji w Radiu Gdańsk o tematyce kulturalnej oraz dotyczącej mniejszości etnicznych;
* Jarosław Zalesiński – w dziedzinie poezji za tom „Wiersze poprzednie i ostatnie”;
* Paweł Zbierski – w dziedzinie publicystyki TV za cykl audycji „Debata na dwa głosy” oraz inne programy o tematyce kulturalnej.
K.K.

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież