Uczniowie zgłębiali tajemnice Słońca i Księżyca » W Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej odbyła się VI Pomorska Uczniowska Konferencja Naukowa "Zdoln... Twierdza zamknięta o pół roku dłużej » Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę Obywatelską i jej satelitów, system stwor... Mieszkańcy Cygańskiej Góry: nie chcemy być ignorowani w sprawie naszeg... » Na osiedlu Cygańska Góra planowana jest budowa nowego osiedla przez Invest Komfort. Mieszkańcy Cygań... Godność odpowiada Owczarczak: plac ks. Bogdanowicza przy bazylice » PaniAgnieszka OwczarczakPrzewodnicząca Rady Miasta GdańskaSzanowna Pani,Po moim piśmie skierowanym d... W tygodniku „Sieci”: Cenzura w natarciu » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza ujawnia kulisy procesu z pozwu TVN, wytoczonego dziennikarzom Fra... Marek Balicki: Budziła się nadzieja » Z dr. Markiem Balickim, lekarzem psychiatrą i anestezjologiem, w 1980 r. członkiem Komitetu Strajkow... Aktywa Lotosu są zbywane w kontrolowany sposób. Daniel Obajtek: nie ul... » Daniel Obajtek, prezes Polskiego Koncernu Naftowego, odniósł się do informacji o rzekomym niekontrol... Obiad polityków z sędziami! Prof. A. Kamiński komentuje: niedopuszczal... » W sieci, za sprawą prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz pojawił się 11 listopada „twitt” informuj... Piotr Czauderna: Straciliśmy wielu utalentowanych ludzi » Z prof. dr. hab. n. med. Piotrem Czauderną, uczestnikiem strajku studenckiego na AMG w listopadzie 1... Paliw dostatek, na stacjach spokój » Spokojnie na gdańskich stacjach paliw. Z krótkiego rekonesansu reportera "Gazety Gdańskiej" na Przym...
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
czwartek, 24 listopada 2022 18:46
Twierdza zamknięta o pół roku dłużej
Rządzący Gdańskiem, Sopotem i Pomorzem, oparty o Platformę
Trefl nie dał szans beniaminkowi
wtorek, 22 listopada 2022 17:48
Trefl nie dał szans beniaminkowi
Kolejne zwycięstwo bez straty seta w ERGO Arena odnieśli siatkarze
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
sobota, 26 listopada 2022 13:21
Biegański wraca, Paraschiva na celowniku Lechii
Ekstraklasa PKO BPW Gdańsku rozegrano zaległość z sierpnia. Wiary
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
poniedziałek, 21 listopada 2022 18:12
Sławomir Czarniecki członkiem Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk SA
Z dniem 21 listopada Sławomir Czarniecki został powołany na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
poniedziałek, 14 listopada 2022 11:29
Arthur Bendrat - pozostający w cieniu
XIX wieczne gdańskie malarstwo zdominowane przez pruską
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
niedziela, 30 października 2022 19:40
Nabierają tempa rozgrywki unihokeja
Drużyny uczestniczące w rozgrywkach unihokeja wyłoniły medalistki

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Litewskie reality show obraża Polaków. LPP zrywa współpracę, PZU - nie

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 27 czerwca 2011 10:10

Uczestnicy litewskiego reality show "Kocham Litwę" ostentacyjnie niszczą tablicę z polską nazwą ulicy. Ze sponsorowania programu wycofuje się firma LPP S.A. Dalszą współpracę zapowiada PZU.
"Kocham Litwę" to nowe reality show, w którym młodzi Litwini udają się na kilkudniową podróż po swoim kraju. W trzecim odcinku trafiają do miejscowości Ejszyszki w której postanawiają zerwać wiszącą na jednym z domów dwujęzyczną tabliczkę. Po jej zdjęciu, uczestnicy zaginają ją tak, aby nie widać było nazwy polskiej, po czym ponownie zawieszają ją na budynku.


Choć polskie media na Litwie nie kryły oburzenia tą sytuacją, producent programu zauważył, że była to stara tablica, która powinna zostać wymieniona na nową, bez polskiej nazwy. Ustawa, która pozwalała na używanie podwójnych nazw w miejscowościach zamieszkanych przez mniejszość narodową wygasła w 2010 roku, a litewski parlament nie przyjął nowej. Twórcy podkreślili też, że ich program nie ma na celu obrażania mniejszości narodowych.


ZOBACZ JAK LITWINI NISZCZĄ POLSKĄ TABLICĘ (od 23:00)


To jednak nie przekonało polskiej firmy LPP, która w "Kocham Litwę" promowała swoje ubrania marki Reserved. - Marka Reserved do tej pory miała dobre doświadczenia ze współpracy z programami telewizyjnymi, niestety formuła ‘Kocham Litwę’ przybrała niepożądany i niepokojący kierunek, który godził w uczucia Polaków i był jednocześnie niezgodny z wartościami, którymi kieruje się firma LPP - czytamy w oświadczeniu LPP. - W związku z zaistniałą sytuacją spółka litewska UAB LPP zarządzająca marką Reserved na Litwie prowadzi rozmowy z firmą produkującą reality show, które mają na celu rozwiązanie kontraktu sponsorskiego w trybie natychmiastowym.


Inne stanowisko w tej sprawie wyraża druga polska firma współpracująca z twórcami, grupa PZU. Zaznacza ona, że przede wszystkim nie jest sponsorem programu, mimo iż pojawia się w nim jej logo. - Firma ufundowała ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla uczestników programu, na czas jego realizacji. Realizacja zakończyła się, przez co współpraca PZU z producentem programu w sposób naturalny wygasła - tłumaczy Michał Witkowski, rzecznik prasowy Grupy PZU.


Zaznacza on jednak, że PZU nie zamierza wycofywać się ze współpracy z litewskimi mediami. - Działania Grupy PZU skierowane są na promocję działań mających na celu budowę właściwych relacji między Polską a Litwą. Jeden incydent, nad którym ubolewamy, nie przekreśli przyjętej strategii działania. Pragniemy również podkreślić, że "PZU Litwa" był i pozostanie sponsorem Radia znad Wilii - dodaje Witkowski.


AdD

fot. youtube,com

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież