Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych » Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech instancji, wniosków do Sądu Najwyżs... Zmiana koloru togi J. Karnowskiego? Bezprawne polecenia w Sopocie... » Poseł Jacek Karnowski, b. prezydent Sopotu, prowadzi przesłuchania w komisji śledczej ds. wyborów ko... 3-milionowy zwiedzający w Muzeum II Wojny Światowej » Wejście rodziny Wawrzyńczaków z Kalisza kilka minut po godz. 13:00 21 lutego na wystawę główną oznac... Katarzyna Sójka w Telewizji Republika » 21 lutego o 19:30 gościem Danuty Holeckiej w Telewizji Republika będzie posłanka Katarzyna Sójka, Pr... Jarosław Olechowski dołączył do Telewizji Republika » 19 lutego do zespołu Telewizji Republika dołączył Jarosław Olechowski, były szef Telewizyjnej Agencj... Immersyjna edukacja z IPN » W siedzibie gdańskiego oddziału IPN zaprezentowano nowy program edukacyjny z wykorzystaniem nowej te... Tomasz Rakowski: Mój program chcę napisać razem z mieszkańcami Gdańska » W klubie Akwen w siedzibie NSZZ Solidarność 18 lutego szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości - Pio... W tygodniku „Sieci”: Plan PiS: Odbić Unię i pomóc Trumpowi » W tygodniku „Sieci” wywiad z Dominikiem Tarczyńskim, eurodeputowanym i nowym szefem delegacji polski... Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska » Tomasz Rakowski będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. - - Gdańsk potrzebu... Dziurowisko Dulkiewicz » Kierowcy toną w dziurach na gdańskich ulicach. Na odszkodowania za ich straty gmina wydaje rocznie o...
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
czwartek, 22 lutego 2024 17:29
Anatomia umorzenia... Tajemnica 400 tys. złotych
Mimo najszczerszych chęci, choroby oskarżonej i sędziego, trzech
Projekt wypunktował Trefla
niedziela, 18 lutego 2024 18:58
Projekt wypunktował Trefla
W spotkaniu drużyn z czołówki Projekt Warszawa pokonał na swoim
Bomba w górę...
piątek, 16 lutego 2024 14:59
Bomba w górę...
Przed tygodniem wystartowała Ekstraklasa SA i już zanotowano
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
niedziela, 18 lutego 2024 08:33
Lechia zaczęła wiosnę od mocnego uderzenia
Bardzo udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarze Lechii. Na

Galeria Sztuki Gdańskiej

Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
niedziela, 11 lutego 2024 22:02
Wystawa ekscentrycznego Mieczysława Olszewskiego
Znany pod pseudonimem „Mieto” prof. Mieczysław Olszewski był

Sport w szkole

Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
czwartek, 15 lutego 2024 09:28
Zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Par Mieszanych ,,Walentynki 2023”
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza na XVII

"Gdańska" w antrakcie

Puste miejsca
wtorek, 06 lutego 2024 15:33
Puste miejsca
Pustynia według Wikipedii to teren o dużej powierzchni pozbawiony
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

Jak poprawić sytuację młodych bezrobotnych

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
piątek, 02 marca 2012 20:32

Sytuacja na rynku pracy dla osób do 25 roku życia jest trudna. O tym jakie należy wprowadzić zmian, aby ułatwić im zawodowy start, dyskutowano w trakcie konferencji "Młodzi na rynku pracy - problemy z bezrobociem".28 procent to stopa bezrobocia wśród osób, które nie ukończyły 25 roku życia. W Gdańsku prawie 30 procent absolwentów czeka ponad pół zanim podejmie pracę. Rozwiązaniem problemu mogłaby być nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Z inicjatywą takiej nowelizacji, w ramach projektu obywatelskiego, wystąpili Pracodawcy Pomorza, a także kancelaria prawna Nowosielski, Gotkowicz i partnerzy Adwokaci i Radcy Prawni. Przy projekcie współpracowały również Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.- Sytuacja osób młodych na lokalnym rynku pracy przedstawia się na szczęście lepiej niż w skali całego kraju. W Gdańsku stopa bezrobocia wśród osób do 25. roku życia wynosi 12,1 procenta. W województwie pomorskim wskaźnik ten znajduje się na poziomie 22 procent - powiedział Roland Budnik, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku otwierając konferencję.
Sytuację mogłaby poprawić nowelizacja przepisów ustawy o promocji zatrudnienia.
- Konieczne jest wypracowanie takich rozwiązań, które spowodują, że wspólną odpowiedzialność za pierwszy etap wdrażania do pracy młodych pracowników wezmą wspólnie zarówno pracodawcy, jak i państwo - stwierdził dr Zbigniew Canowiecki, Prezes Zarządu Pracodawców Pomorza.W trakcie konferencji "Młodzi na rynku pracy - problemy z bezrobociem" zaprezentowano wypracowane rozwiązania.
Jakie są propozycje zmian? Jedną z nich jest przywrócenie do ustawy "statusu absolwenta", który przysługiwałby przez okres 12 miesięcy od ukończenia szkoły. Kolejna to wprowadzenie zachęt dla pracodawców, m.in. poprzez zmianę art. 47 ustawy, według której refundacja angażu następowałaby co miesiąc, a nie jak do tej pory dopiero po 12 miesiącach. Pracodawcy mieliby również możliwość refundacji kosztów szkolenia dla zatrudnionego absolwenta do wysokości 1 przeciętnego wynagrodzenia, a także otrzymania gratyfikacji finansowej w kwocie w 1,5 średniego miesięcznego wynagrodzenia (w przypadku, gdy zatrudniony absolwent przepracuje w firmie kolejne 12 miesięcy). Kolejna propozycja to przywrócenie w nowej formie umowy absolwenckiej, dającej możliwość otrzymania refundacji, do wysokości zasiłku dla bezrobotnego, części kosztów wynagrodzenia oraz składek na ubezpieczenie społeczne za zatrudnionego absolwenta przez okres 12 miesięcy.Udział w debacie wzięli m.in. Ryszard Stachurski - Wojewoda Pomorski, Wiesław Byczkowski - wicemarszałek województwa pomorskiego, Ewa Kamińska - Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej, Tadeusz Adamejtis - Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Maria Mendel - Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego, Krzysztof Dośla - Przewodniczący Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność", a także dyrektorzy powiatowych urzędów pracy z terenu województwa pomorskiego oraz studenci.
Na podstawie materiałów PUP w Gdańsku

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież