5.latka prezesa za 2 mln zł - jubileusz spółki Struka » Do Radia Gdańsk zawitał Dariusz Kostrzewa, prezes koncernu medycznego "Copernicus". Spółka szpitalna... Oświadczenie Godności: Sędziowie sami się nie oczyszczą » W dniu 24.09.2023 r. Sąd Najwyższy po 32 latach od wolnych wyborów uznał, że sądy wojskowe w stanie ... Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodow... » Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska poinformowali, że zło... Kacper Płażyński: nie chcemy żeby ta pamięć zaginęła » W latach 30. i 40. ubiegłego wieku na terenach obecnego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego znajdował... Stowarzyszenie "Godność" o kandydatach Zjednoczonej Prawicy » Stanowisko Stowarzyszenia "Godność" w sprawie wyborów.15 października 2023 r., w nadchodzących wybor... W tygodniku „Sieci”: Ukraińsko-polska wojna zbożowa » Na łamach nowego wydania „Sieci” Konrad Kołodziejski odsłania kulisy ochłodzenia stosunków Ukrainy z... Sellin: jako Pomorzanie jesteśmy dumni z UCK » Kompleks Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku powiększy się o nową przestrzeń, w której do... Andrzej Jaworski: my realnie pilnujemy naszych granic » Andrzej Jaworski, kandydat na posła PiS oraz Hubert Grzegorczyk, kandydat na senatora PiS odnieśli s... Kandydaci PiS zachęcali do udziału w wyborach » - Za 26 dni zdecydujemy, jak będzie wyglądała Polska w przyszłości. Namawiamy do pójścia na wybory i... Muzeum Plenerowe na Westerplatte » Pierwszym etapem powstającego na Westerplatte Muzeum była uroczystość pochowania 4 listopada 2022 ro...
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
środa, 27 września 2023 13:32
Politycy PiS: samorządy powinny wesprzeć rząd w staraniach o odszkodowanie od Niemiec
Poseł Kacper Płażyński i radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie
Klindt zostaje na sezon 2024
poniedziałek, 25 września 2023 12:37
Klindt zostaje na sezon 2024
Zdunek Wybrzeże zaczęło informować o składzie na sezon 2024.
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
czwartek, 21 września 2023 16:02
Lechia to zagadka*Kosznik do Baltii*Uwaga, Czychowski
I LIGA Fortuna
Trudne chwile w Arce a na boisku walka i
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
piątek, 22 września 2023 21:37
Lechia rozbiła wykartkowany GKS Katowice
Lechia efektownie wygrała na Polsat Plus Arenie z GKS Katowice.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Akwaforta Paula Kreisela
niedziela, 17 września 2023 17:43
Akwaforta Paula Kreisela
Niedawno trafiła do mnie znakomita praca gdańskiego grafika,

Sport w szkole z ORLENEM

Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
sobota, 23 września 2023 12:22
Jesienna edycja Czwartków Lekkoatletycznych rozpoczęta
Za nami pierwsza seria jesiennej edycji Czwartków

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
poniedziałek, 24 lipca 2023 10:43
Premier: Bogate Pomorze to bogata Polska
To było pierwsze tego typu wydarzenie w regionie. W Wejherowie
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bursztynowe mieczyki rozdane

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 listopada 2011 14:35

Uznaniem dla wolontariatu była środowa gala w Filharmonii Bałtyckiej. Po raz siedemnasty w ręce wolontariuszy i organizacji pozarządowych trafiła prestiżowa Nagroda Bursztynowego Mieczyka, a po raz drugi była to Nagroda im. Macieja Płażyńskiego. Ten były gdański wojewoda, założyciel spółdzielni usług wysokościowych Gdańsk i Świetlik, marszałek Sejmu był pomysłodawcą nagrody.


Tym razem zostały wręczone cztery nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody specjalne.
Laureatami w głównych kategoriach zostali:
Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, za innowacyjność i promowanie nowych rozwiązań, Stowarzyszenie "Nadzieja Dla Rodziny”, za współpracę z instytucjami sektora publicznego, Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo "RAZEM" za całokształt działalności organizacji na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody – SALAMANDRA w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.
Wyróżnienia Nagrody Bursztynowego Mieczyka zostały przyznane organizacjom: Fundacja Sopockie Korzenie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON, Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Fundacja "Sprawni Inaczej" w Gdańsku, oddział Kościerzyna, Fundacja "Dr Clown" oddział Gdańsk, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej "Jazz Fan Club", Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski
Nagroda Specjalna Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza przypadła dla Światowego Związku  Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Pomorski. 
Nagroda Specjalna Ministra Edukacji Narodowej - dla Stowarzyszenia Talent. 
Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - dla Video Studio Gdańsk.  Nagroda Specjalna  Rzecznika Praw Obywatelskich - dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym , koło w Skarszewach. 
Nagroda Specjalna  Fundacji Pomorskiej - dla  Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA.  Nagroda specjalna właściciela DRUKARNI MISIURO - dla Stowarzyszenie Sopocki Dom. 
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Pomorskie w Unii - Staże w Brukseli dla  Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pelikan" i Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Słupska.  
Nagroda specjalna Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej - dla  Starostwa Powiatowego w Pucku. 
Nagroda Specjalna Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych - dla Waji Jabłonowskiej za dzieło integracji sektora obywatelskiego.
Nagrodzone organizacje: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zostało utworzone w 2004 roku w Sopocie.  Stowarzyszenie działa na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną, zapobiegając ich izolacji i wykluczeniu w środowisku lokalnym. Ponadto animuje, wspiera i inicjuje oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej Sopotu.  Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem” zostało założone w 1995 roku przez grupę rodziców dzieci niepełnosprawnych i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku. Celem jego powstania była chęć stworzenia placówki edukacyjno-rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży kończących szkołę specjalną, dla których nie było żadnej możliwości dalszego kształcenia i rozwoju. Powstała placówka stwarzała szansę przeciwdziałania społecznemu wykluczeniu i marginalizacji osób upośledzonych umysłowo.
Stowarzyszenie „Nadzieja dla Rodziny” zostało utworzone z grupy rodzin prężnie działających na rzecz osób po kryzysach psychicznych oraz ich rodzin i opiekunów. Członkowie Stowarzyszenia od 2005 roku aktywnie współtworzą Zintegrowany System Środowiskowego Wsparcia dla osób cierpiących z powodu kryzysów psychicznych na terenie województwa pomorskiego. Celem stowarzyszenia jest poprawa jakości życia osób po kryzysach psychicznych oraz umożliwienie takim osobom efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie (rehabilitacja i rewalidacja).
Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” jest grupą skupiającą studentów, absolwentów i doktorantów gdańskich uczelni, zainteresowanych badaniami i ochroną nietoperzy - tajemniczej i jednej z najbardziej zagrożonych grup ssaków na świecie. Działające od 1993 roku Koło przeprowadziło inwentaryzację fauny nietoperzy parków krajobrazowych: Trójmiejskiego,. Kaszubskiego, Nadmorskiego, Pojezierza Iławskiego, Wzgórz Dylewskich, Wdzydzkiego i Doliny Słupi. Prowadzi wieloletni monitoring liczebności nietoperzy zimujących na Pomorzu Gdańskim oraz szereg działań ochronnych, wśród których za najważniejsze uznać należy utworzenie pierwszego w województwie użytku ekologicznego – zimowiska nietoperzy „Fort Nocek” w Gdańsku. Opracowało projekt adaptacji Prochowni w Twierdzy Wisłoujście na zimowisko dla nietoperzy oraz  doprowadziło do objęcia ochrona prawna jedno z trzech największych zimowisk nietoperzy w województwie Pomorskiem- podziemia dawnej strzelnicy miejskiej w Gniewie. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież