Wernisaż wystawy „Spojrzeć ludziom prosto w oczy…” » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w 4. rocznicę śmierci Jana Olszewskiego odbył się wernisaż wys... ZŁOTE płyną z gdańskich kranów... » To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich kranów do niektórych gdańskich portfeli. Z... Dieta bezglutenowa – moda czy konieczność? Jak sobie radzić po diagnoz... » Niepewność, strach, a często bezradność i osamotnienie osób szukających przyczyn swoich dolegliwości... Wspólny bilet trójmiejski popłynął z FALĄ do morza... » 2 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdańska odbyła się debata na temat projektu Spółki Innobaltica doty... W tygodniku „Sieci”: Budujemy najsilniejszą lądową armię Europy » W nowym numerze „Sieci” wicepremier Mariusz Błaszczak, laureat tytułu Człowiek Wolności Tygodnika „S... Zmiany w Muzeum Narodowym w Gdańsku » Przebywający na Wybrzeżu Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas konf... 300 tys. zł na wojaże - gdańskie trampy » Mimo licznych publicznych lamentów na niedofinansowanie samorządów prezydent Gdańska A. Dulkiewicz i... Piotr Dzik: Wigilia od 1991 » 24 grudnia ubiegłego roku po raz 31. odbyła się wigilia dla ubogich. Na pytania związane z wydarzeni... Bartłomiej Obajtek: Lasy Państwowe przeciwne unijnej ingerencji w zarz... » Polska jest potęgą światową w przemyśle drzewnym. Samorządy nie mogą funkcjonować bez dobrej współpr... Radni PiS chcą debaty o systemie FALA » Radni klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska chcą rozmawiać o systemie FALA. W czwartek o godz. 17.00 zap...
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
wtorek, 07 lutego 2023 15:37
ZŁOTE płyną z gdańskich kranów...
To jest gest prezydent Gdańska. Złote popłyną z gdańskich
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
wtorek, 07 lutego 2023 09:13
Lekkoatletyczne gwiazdy w ORLEN Copernicus Cup
To będzie lekkoatletyczne wydarzenie zimy w Polsce! 8 lutego w
Rusza karuzela...
piątek, 27 stycznia 2023 15:18
Rusza karuzela...
W piątek budzi się z krótkiego, zimowego snu futbolowa karuzela
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
sobota, 04 lutego 2023 20:52
Lechia zdobyła punkt w rekordowo długim meczu
To było jedno z najdłuższych spotkań w historii piłkarskiej

Galeria Sztuki Gdańskiej

Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
poniedziałek, 30 stycznia 2023 13:19
Artur Baranowski – „Mój tata, mój mistrz”
Artur Baranowski, gdyński malarz, pejzażysta, często oceniany
Aktywne półkolonie z GZSiSS
niedziela, 29 stycznia 2023 21:49
Aktywne półkolonie z GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego na okres ferii

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
wtorek, 07 lutego 2023 18:44
Elbląg: III Kongres Środowisk Patriotycznych
W sobotę 4 lutego odbył się III Kongres Środowisk Patriotycznych.
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bursztynowe mieczyki rozdane

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 listopada 2011 14:35

Uznaniem dla wolontariatu była środowa gala w Filharmonii Bałtyckiej. Po raz siedemnasty w ręce wolontariuszy i organizacji pozarządowych trafiła prestiżowa Nagroda Bursztynowego Mieczyka, a po raz drugi była to Nagroda im. Macieja Płażyńskiego. Ten były gdański wojewoda, założyciel spółdzielni usług wysokościowych Gdańsk i Świetlik, marszałek Sejmu był pomysłodawcą nagrody.


Tym razem zostały wręczone cztery nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody specjalne.
Laureatami w głównych kategoriach zostali:
Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, za innowacyjność i promowanie nowych rozwiązań, Stowarzyszenie "Nadzieja Dla Rodziny”, za współpracę z instytucjami sektora publicznego, Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo "RAZEM" za całokształt działalności organizacji na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody – SALAMANDRA w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.
Wyróżnienia Nagrody Bursztynowego Mieczyka zostały przyznane organizacjom: Fundacja Sopockie Korzenie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON, Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Fundacja "Sprawni Inaczej" w Gdańsku, oddział Kościerzyna, Fundacja "Dr Clown" oddział Gdańsk, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej "Jazz Fan Club", Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski
Nagroda Specjalna Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza przypadła dla Światowego Związku  Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Pomorski. 
Nagroda Specjalna Ministra Edukacji Narodowej - dla Stowarzyszenia Talent. 
Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - dla Video Studio Gdańsk.  Nagroda Specjalna  Rzecznika Praw Obywatelskich - dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym , koło w Skarszewach. 
Nagroda Specjalna  Fundacji Pomorskiej - dla  Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA.  Nagroda specjalna właściciela DRUKARNI MISIURO - dla Stowarzyszenie Sopocki Dom. 
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Pomorskie w Unii - Staże w Brukseli dla  Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pelikan" i Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Słupska.  
Nagroda specjalna Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej - dla  Starostwa Powiatowego w Pucku. 
Nagroda Specjalna Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych - dla Waji Jabłonowskiej za dzieło integracji sektora obywatelskiego.
Nagrodzone organizacje: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zostało utworzone w 2004 roku w Sopocie.  Stowarzyszenie działa na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną, zapobiegając ich izolacji i wykluczeniu w środowisku lokalnym. Ponadto animuje, wspiera i inicjuje oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej Sopotu.  Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem” zostało założone w 1995 roku przez grupę rodziców dzieci niepełnosprawnych i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku. Celem jego powstania była chęć stworzenia placówki edukacyjno-rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży kończących szkołę specjalną, dla których nie było żadnej możliwości dalszego kształcenia i rozwoju. Powstała placówka stwarzała szansę przeciwdziałania społecznemu wykluczeniu i marginalizacji osób upośledzonych umysłowo.
Stowarzyszenie „Nadzieja dla Rodziny” zostało utworzone z grupy rodzin prężnie działających na rzecz osób po kryzysach psychicznych oraz ich rodzin i opiekunów. Członkowie Stowarzyszenia od 2005 roku aktywnie współtworzą Zintegrowany System Środowiskowego Wsparcia dla osób cierpiących z powodu kryzysów psychicznych na terenie województwa pomorskiego. Celem stowarzyszenia jest poprawa jakości życia osób po kryzysach psychicznych oraz umożliwienie takim osobom efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie (rehabilitacja i rewalidacja).
Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” jest grupą skupiającą studentów, absolwentów i doktorantów gdańskich uczelni, zainteresowanych badaniami i ochroną nietoperzy - tajemniczej i jednej z najbardziej zagrożonych grup ssaków na świecie. Działające od 1993 roku Koło przeprowadziło inwentaryzację fauny nietoperzy parków krajobrazowych: Trójmiejskiego,. Kaszubskiego, Nadmorskiego, Pojezierza Iławskiego, Wzgórz Dylewskich, Wdzydzkiego i Doliny Słupi. Prowadzi wieloletni monitoring liczebności nietoperzy zimujących na Pomorzu Gdańskim oraz szereg działań ochronnych, wśród których za najważniejsze uznać należy utworzenie pierwszego w województwie użytku ekologicznego – zimowiska nietoperzy „Fort Nocek” w Gdańsku. Opracowało projekt adaptacji Prochowni w Twierdzy Wisłoujście na zimowisko dla nietoperzy oraz  doprowadziło do objęcia ochrona prawna jedno z trzech największych zimowisk nietoperzy w województwie Pomorskiem- podziemia dawnej strzelnicy miejskiej w Gniewie. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież