Poseł Tarczyński w Akwenie: Fakty dla przekonanych... » W klubie gdańskiej Solidarności "Akwen" odbyło się spotkanie z eurodeputowanym Dominikiem Tarczyński... W tygodniku „Sieci”: Putin wysyła na śmierć » Władimir Putina ogłosił częściową mobilizację i chce powołać pod broń przynajmniej 300 tys. mężczyzn... Las to nie wysypisko » Nielegalne składowiska odpadów, to największe zmartwienie Nadleśnictwa Kolbudy. W świetle prawa domn... Czesław Nowak: Tusk otrzymał zadanie do wykonania » Z Czesławem Nowakiem, posłem OKP i Porozumienia Centrum (1989-1993), gdańskim radnym (1998-2006), po... PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej » 16 września otwarto Centrum Medyczne PZU Zdrowie Gdańsk Marynarki Polskiej. To trzecia taka placów... M. Adamowicz u gedanistów - forma na medal » Mamy dobra wiadomość dla nieco poirytowanej sędzi Aleksandry Kaczmarek, która 8 września nie doczeka... Wszystkim, którym drogie jest dziedzictwo gdańskiej zieleni » Oświadczenie otwarteW dniu 4 maja b.r. wystosowałem List Otwarty w sprawie postępującej degradacji O... Tomasz Wołek odłożył pióro. Kibicuje Niebiesko-Biało-Niebieskim w Nieb... » Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem, znawcą i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. ... Żegnaj Tomku... » Nie żyje Tomasz Wołek. Mój mentor futbolu i zawodu dziennikarza. Tomka poznałem w 1974 roku. Po pami... Stowarzyszenie „Godność” do Tuska » List Stowarzyszenia „Godność” do Donalda TuskaSzanowny Donaldzie!My, byli się działacze „Solidarnośc...
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
niedziela, 18 września 2022 13:08
Portfele liderów partii - kto na Pomorzu za Tuskiem?
Lepsza, lepiej płatna praca w pomorskim samorządzie niż służba

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
sobota, 24 września 2022 20:52
Hokeistki Stoczniowca zdeklasowały Cracovię
Bardzo efektownie sezon 2022/23 zainaugurowały hokeistki
Marsze w górę tabeli
sobota, 24 września 2022 13:49
Marsze w górę tabeli
EKSTRAKLASA BP
Lechia od ostatniego dnia lipca wciąż bez
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
czwartek, 22 września 2022 18:12
Marcin Kaczmarek: Trener odnowiciel?
48-letni Marcin Kaczmarek podjął się niezwykle trudnego zadania.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Rozewska strażnica polskości
środa, 14 września 2022 13:24
Rozewska strażnica polskości
Pogoda nie nastrajała do długiego pobytu nad morzem, było już
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
środa, 31 sierpnia 2022 08:28
Zaproszenie na XXIX edycję Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprasza uczniów

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Bursztynowe mieczyki rozdane

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 
czwartek, 24 listopada 2011 14:35

Uznaniem dla wolontariatu była środowa gala w Filharmonii Bałtyckiej. Po raz siedemnasty w ręce wolontariuszy i organizacji pozarządowych trafiła prestiżowa Nagroda Bursztynowego Mieczyka, a po raz drugi była to Nagroda im. Macieja Płażyńskiego. Ten były gdański wojewoda, założyciel spółdzielni usług wysokościowych Gdańsk i Świetlik, marszałek Sejmu był pomysłodawcą nagrody.


Tym razem zostały wręczone cztery nagrody główne, wyróżnienia oraz nagrody specjalne.
Laureatami w głównych kategoriach zostali:
Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji, za innowacyjność i promowanie nowych rozwiązań, Stowarzyszenie "Nadzieja Dla Rodziny”, za współpracę z instytucjami sektora publicznego, Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo "RAZEM" za całokształt działalności organizacji na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody – SALAMANDRA w zakresie edukacji ekologicznej i ochrony środowiska.
Wyróżnienia Nagrody Bursztynowego Mieczyka zostały przyznane organizacjom: Fundacja Sopockie Korzenie, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON, Gdańskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, Fundacja "Sprawni Inaczej" w Gdańsku, oddział Kościerzyna, Fundacja "Dr Clown" oddział Gdańsk, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Jazzowej "Jazz Fan Club", Stowarzyszenie Polskich Kucharzy i Cukierników Region Pomorski
Nagroda Specjalna Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza przypadła dla Światowego Związku  Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Pomorski. 
Nagroda Specjalna Ministra Edukacji Narodowej - dla Stowarzyszenia Talent. 
Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - dla Video Studio Gdańsk.  Nagroda Specjalna  Rzecznika Praw Obywatelskich - dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym , koło w Skarszewach. 
Nagroda Specjalna  Fundacji Pomorskiej - dla  Stowarzyszenie LOKO-MOTYWA.  Nagroda specjalna właściciela DRUKARNI MISIURO - dla Stowarzyszenie Sopocki Dom. 
Nagroda specjalna Stowarzyszenia Pomorskie w Unii - Staże w Brukseli dla  Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych "Pelikan" i Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Słupska.  
Nagroda specjalna Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej - dla  Starostwa Powiatowego w Pucku. 
Nagroda Specjalna Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych - dla Waji Jabłonowskiej za dzieło integracji sektora obywatelskiego.
Nagrodzone organizacje: Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji zostało utworzone w 2004 roku w Sopocie.  Stowarzyszenie działa na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną, zapobiegając ich izolacji i wykluczeniu w środowisku lokalnym. Ponadto animuje, wspiera i inicjuje oddolne działania na rzecz społeczności lokalnej Sopotu.  Puckie Stowarzyszenie Wspierające Osoby Niepełnosprawne Umysłowo „Razem” zostało założone w 1995 roku przez grupę rodziców dzieci niepełnosprawnych i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku. Celem jego powstania była chęć stworzenia placówki edukacyjno-rehabilitacyjnej dla dzieci i młodzieży kończących szkołę specjalną, dla których nie było żadnej możliwości dalszego kształcenia i rozwoju. Powstała placówka stwarzała szansę przeciwdziałania społecznemu wykluczeniu i marginalizacji osób upośledzonych umysłowo.
Stowarzyszenie „Nadzieja dla Rodziny” zostało utworzone z grupy rodzin prężnie działających na rzecz osób po kryzysach psychicznych oraz ich rodzin i opiekunów. Członkowie Stowarzyszenia od 2005 roku aktywnie współtworzą Zintegrowany System Środowiskowego Wsparcia dla osób cierpiących z powodu kryzysów psychicznych na terenie województwa pomorskiego. Celem stowarzyszenia jest poprawa jakości życia osób po kryzysach psychicznych oraz umożliwienie takim osobom efektywnego funkcjonowania w społeczeństwie (rehabilitacja i rewalidacja).
Akademickie Koło Chiropterologiczne Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody „Salamandra” jest grupą skupiającą studentów, absolwentów i doktorantów gdańskich uczelni, zainteresowanych badaniami i ochroną nietoperzy - tajemniczej i jednej z najbardziej zagrożonych grup ssaków na świecie. Działające od 1993 roku Koło przeprowadziło inwentaryzację fauny nietoperzy parków krajobrazowych: Trójmiejskiego,. Kaszubskiego, Nadmorskiego, Pojezierza Iławskiego, Wzgórz Dylewskich, Wdzydzkiego i Doliny Słupi. Prowadzi wieloletni monitoring liczebności nietoperzy zimujących na Pomorzu Gdańskim oraz szereg działań ochronnych, wśród których za najważniejsze uznać należy utworzenie pierwszego w województwie użytku ekologicznego – zimowiska nietoperzy „Fort Nocek” w Gdańsku. Opracowało projekt adaptacji Prochowni w Twierdzy Wisłoujście na zimowisko dla nietoperzy oraz  doprowadziło do objęcia ochrona prawna jedno z trzech największych zimowisk nietoperzy w województwie Pomorskiem- podziemia dawnej strzelnicy miejskiej w Gniewie. 
ASG

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież