Artystyczne drogi absolwentów Liceum Plastycznego » 26 maja miał miejsce wernisaż pod nazwą "Nasze Drogi Artystyczne" jako drugiej wystawy z cyklu Wysta... Daniel Obajtek: Wodór to energia przyszłości » Z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN, rozmawiał Jarosław Popek (Radio Gdańsk)- Kilka dni temu by... Gdański magistrat obojętny na warunki życia mieszkańców » Do redakcji "Gazety Gdańskiej" zgłosiła się Pani Joanna z prośbą o pomoc w opisaniu i nagłośnieniu s... XV Konwent Morski » W poniedziałek, 22 maja, w Gdańsku odbył się XV Konwent Morski. Wielu ważnych ludzi gospodarki morsk... Radio Gdańsk: „Żeby nie było śladów – sprawa Grzegorza Przemyka. Dekal... » Na antenie Radia Gdańsk od poniedziałku do piątku (22 maja-2 czerwca) o godz. 20:40 emitowane będzie... Głos radnych PiS w sprawie ratowania gdańskiego dziedzictwa zieleni » Radni Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Gdańska i prof. Paweł Witold Burkiewicz przedstawili r... W tygodniku „Sieci”: Miliony przeciw PiS » W nowym numerze „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło ujawniają, jak wielki biznes wchodzi w politykę i ... Porcelanowy jubileusz „Wiosny w ogrodzie” » Dwudziesty, jubileuszowy kiermasz „Wiosna w ogrodzie” w Pomorskim Hurtowym Centrum Rolno-Spożywczym ... Ogrodnicze święto w Rënku » W połowie maja od lata wszystkie ścieżki miłośników prac ogrodowych prowadzą do Pomorskiego Hurtoweg... Otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszarszyłyk). Historia n... » W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się otwarcie wystawy „Wielki głód w Kazachstanie (Aszar...
Reklama
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
czwartek, 11 maja 2023 16:27
Nasi... najdrożsi - urzędowi liderzy
Na Pomorzu dobrych specjalistów pracujących w aparacie władzy
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
czwartek, 01 czerwca 2023 06:39
Abramczyk Polonia - Zdunek Wybrzeże LIVE: 49:41
O godz. 18.00 w Bydgoszczy rozpocznie się zaległy mecz Abramczyk
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
piątek, 26 maja 2023 18:45
Gol Gajosa na pamiątkę*Arka na styku*Gedania na ziemi*Michniewicz w... Stężycy
EKSTRAKLASA BP
Pożegnanie z Ekstraklasą okazało się
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
sobota, 27 maja 2023 17:40
Skandal na pożegnanie Lechii z ekstraklasą
Kompromitacją zakończył się ostatni mecz Lechii w ekstraklasie.

Galeria Sztuki Gdańskiej

Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
środa, 29 lipca 2015 22:02
Barbara Krupa Wojciechowska i jej trzecia pasja
15 maja zmarła prof. Barbara Krupa-Wojciechowska. Przypominamy
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
poniedziałek, 29 maja 2023 09:55
Jubileusz MKS „Olimpijczyk” i trenerów
Od trzydziestu lat na siatkarskiej mapie Gdańska, obok takich marek

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
środa, 16 listopada 2022 09:02
Święto kina w Toruniu – Festiwal EnergaCamerimage
12 listopada rozpoczął się 30. Międzynarodowy Festiwal Sztuki
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
wtorek, 23 maja 2023 13:43
Grupa „Odkrywców” z SP nr 10 w Rumi poznaje tajniki nauki
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumi biorą udział w VII
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Powstaje centrum zarządzania słupską policją

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 14 listopada 2011 09:51

Słupska Policja szykuje zmiany w funkcjonowaniu miejskich komisariatów. Z dniem 1 grudnia utworzone zostanie tylko jedno trzyosobowe stanowisko kierowania służby dyżurnej policji.


Stanowisko będzie funkcjonowało w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Słupsku przy ul. 3-go maja. Wzmocnione zostanie poprzez przesunięcia etatów ze stanowiska znajdującego się dotychczas w Komisariacie Policji I przy ul. Reymonta. Pełniący na nowym stanowisku służbę funkcjonariusze, całodobowo dysponować będą wszystkimi patrolami znajdującymi się aktualnie w służbie, na terenie miasta i powiatu słupskiego.


- Ten zabieg pozwoli utrzymać proces sprawnego i mobilnego zarządzania służbami patrolowymi – wyjaśnia Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji. - Dodatkowo, dyżurni pracować będą na jednej częstotliwości radiowej, a nie jak dotychczas na kanałach przypisanych osobno dla każdego komisariatu. W ten sposób utworzone zostanie w pełni profesjonalne i gotowe do szybszego, a także bardziej sprawnego działania centrum zarządzania siłami Policji.


Zdaniem Czerwińskiego to rozwiązanie usprawni także sposób przyjmowania wszelkich, telefonicznych zgłoszeń od osób dzwoniących na telefon alarmowy 997 i 112. Nie będzie zatem dochodziło do sytuacji w których zgłaszający relacjonował swój problem dyżurnemu miejskiemu, a ten uzyskując informacje z jakiego terenu jest dzwoniący, przełączał rozmowę do właściwego miejscowo dyżurnego komisariatu, gdzie zgłaszający ponownie składał zgłoszenie.


Jednocześnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego komendant policji w Słupsku podjął decyzję o likwidacji 5 etatów służby dyżurnej Komisariatu Policji II w Słupsku i przesunięciu ich do pracy „bezpośrednio na ulicy”. W ten sposób wzmocnione zostanie ) ogniwo Patrolowo-Interwencyjne słupskiej jednostki oraz posterunek w Kobylnicy.


Rozwiązania te, wymuszają także zmianę w samej organizacji i funkcjonowaniu „Stanowiska Obsługi Petentów”. Wszelkie sprawy, w których wymagane jest osobiste spotkanie, można zgłaszać jak dotychczas - w obydwu komisariatach na terenie Słupska tj. przy ulicy Reymonta i 3-go Maja - w godzinach 7: 30 – 16:00. Po tym czasie ruch petentów kierowany będzie do centrum miasta do komisariatu przy ul. Reymonta.
Hubert Bierndgarski

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież