Red. Janusz Czerwiński nie żyje... » Zmarł redaktor Janusz Czerwiński (62. l). Dziennikarz, podróżnik, wioślarz, marzyciel; nader spokojn... Piaśnica - pomorski Katyń » Jastrzębia Góra i Władysławowo były ulubionymi miejscami rodzinnego, letniego wypoczynku od pokoleń.... Gdańska "drzazga" - mural dla agenta z "Batorego" » Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków Waffen-SS i tajnych współpracowników SB. Co... Red. Stanisław Seyfried nie żyje » Odszedł red. Stanisław Seyfried (72 l.). Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, od 197... Kropla drąży skałę... » "Nie ma sensu, nic się już nie da zrobić, decyzje już podjęte, plany wykonane" - tak tłumaczyli mies... Poparcie Godności dla ustawy G. Biereckiego » W kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę oraz w czasie nasilającego się procesu prz... Pokłosie awantury w taksówce. Radna KO zawieszona w klubie » Radna Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Gdańska Sylwia Cisoń poprosiła o zawieszenie w Radzie i... Nie żyje poszukiwany od 2005 roku wiceprezydent Gdańska » Dariusz Śmiałkowski, b. wiceprezydent Gdańska w latach 1990-94, poszukiwany listem gończym i europej... Szewczak: Gierek mógłby mieć duże kompleksy, obserwując to, co wyczyni... » „Aż dziwne, że tak późno agencja Fitch zdecydowała się na taką negatywną perspektywę i wydaje się, ż... Hit! Wyciekło nagranie z prezydentem w szatni reprezentacji! Świętował... » Polska pokonała wczoraj Finlandię na Stadionie Śląskim w Chorzowie i tym samym wciąż ma szansę nawet...
Gdańska
piątek, 19 września 2025 19:07
Gdańska
Żyję w mieście, w którym honoruje się kapusiów, członków
Najlepsze
sobota, 13 września 2025 06:16
Najlepsze
Na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego zakończył się Ogólnopolski
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
czwartek, 06 czerwca 2024 13:56
Terminarz PKO Ekstraklasy 2024/2025
Inauguracja nowego sezonu PKO Ekstraklasy odbędzie się w piątek 19

Galeria Sztuki Gdańskiej

Staszek
czwartek, 25 września 2025 11:03
Staszek
Był człowiekiem słowa – i to słowa używanego w sposób

Sport w szkole

Rozdano medale w wioślarstwie halowym
sobota, 30 marca 2024 16:46
Rozdano medale w wioślarstwie halowym
22 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej 94 po raz kolejny

"Gdańska" w antrakcie

Żeglarz
piątek, 02 maja 2025 08:00
Żeglarz
Kapitan Nut odważny, romantyczny, bez skazy, poświęcił swoje
Powstaniec z Gdyni
piątek, 05 stycznia 2024 16:35
Powstaniec z Gdyni
„Powstaniec 1863”- to długo oczekiwany film o wielkim bohaterze

Muzeum Stutthof w Sztutowie

2076 dni obozu pod Gdańskiem
piątek, 16 września 2022 18:15
2076 dni obozu pod Gdańskiem
Obóz koncentracyjny Stutthof wyzwoliły wojska III Frontu

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
czwartek, 18 września 2025 17:09
Bohaterski, niemiecki ksiądz upamiętniony w Żarnowcu
Kompleks klasztorno-kościelny w Żarnowcu to perła północnych
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Dlaczego nie głosuję na Tuska

środa, 04 października 2023 12:35
Już dni dzielą nas od kolejnych wyborów. Niektórzy twierdzą, że

TLPS: Beniaminek liderem

altZa nami kolejne mecze w Red Box – Trójmiejskiej Lidze Piłkarskich Szóstek. W Ekstralidze niespodziewanie prowadzi beniaminek Specjaliści. W 1 lidze gr. A klasą dla siebie są zawodnicy Farmacji Gdańsk, którzy w meczu na szczycie ograli STS 5:4.


W Ekstralidze już od początku jest bardzo ciekawie. Po raz pierwszy w tym sezonie pokonani zostali Strażacy z KM PSP Gdańsk, którzy ulegli brązowym medalistom z poprzedniego sezonu Bedeker VIP Club. Już do przerwy faworyci prowadzili różnicą dwóch bramek i tego prowadzenia nie oddali do końca spotkania. Było to bardzo ważne zwycięstwo drużyny Macieja Ławnika, która po nieoczekiwanej porażce z Budrosem nie może już sobie pozwolić na stratę punktów. Także wygraną zanotowali zawodnicy Cafe Ferber, którzy po raz drugi zwyciężyli jedną bramką tym razem Visual Konstrukcje. Świetne spotkanie rozegrał Tomasz Łepkowski, który strzelił dla swojej drużyny wszystkie bramki i tym samym dał jej upragnione trzy punkty.


W pierwszej lidze Radio Gdańsk po raz pierwszy w tym sezonie zainkasowało komplet punktów. Przemysław Wolski i spółka nie dali szans Navipresowi, który jak na razie nie może odnaleźć formy prezentowanej rok temu w szeregach niższej ligi. Również i S&A Amatosport wygrało pierwsze spotkanie w tym sezonie. Ich łupem padła drużyna Interek, która o początku tego sezonu musi już chyba zapomnieć i skupić się w kolejnych spotkaniach na zdobywaniu punktów. Za wielką niespodziankę można uznać wygraną Sosnowskiego nad Techmontem. Z góry skazana na pożarcie drużyna cały mecz prezentowała solidny futbol, a zaskoczeni takim obrotem sprawy goście nie potrafili wywalczyć korzystnego wyniku.


Na drugoligowym froncie warto zwrócić uwagę na wysoką wygraną Transcom Reslipers. Drużyna ta po porażce z Ortonem spisuje się wręcz wyśmienicie. Wygrana z Tęczą Ochódzki oraz zwycięstwo nad Jeppesenem pozwala cały czas liczyć się w walce o awans. Swoje drugie zwycięstwo odniósł Green Exchange, który po bardzo ładnym i wyrównanym spotkaniu pokonał debiutujący w tym sezonie Fanaticos. Drużyna Tomasza Wojnarowskiego w tym sezonie pragnie w końcu wywalczyć awans i początek sezonu ma wręcz wymarzony. Jeśli wygrają swój kolejny mecz przeciwko Doraco zrobią ku temu duży krok. Na boiska Trójmiejskiej Ligi Piłkarskiej RED BOX po raz pierwszy w tym sezonie wybiegły Gdańskie Lwy, które wygrały spotkanie z Fasadą. Znowu pokazali prawdziwą determinację i walkę do samego końca, a zwycięstwo różnicą jednej bramki chyba już nikogo dziwić nie może. Klasą dla siebie był w tym meczu Dawid Szadaj – autor czterech goli. (MN, JF)

Wyniki
Ekstraliga:
Specjaliści-Omega – AMG Finest 6:1; B-52 Sport – F.H.U. Maniara 7:6; Bedeker Vip Club – KM PSP Gdańsk 5:2; Cafe Ferber – Vistal Konstrukcje 3:2

1 liga gr. A
Marian Crew  - Argo Card 3:1; Radio Gdańsk – Navipres 5:3

1 liga gr .B
HD Heavy Duty – Mapa S.C. 14:3; Sosnowski – Techmont Sieci Wod-Kan 4:3; S&A Amatosport.pl – Interki 7:1

2 liga gr. A
FC ADHD – Łomża Team 5:3; Orton Sup Diet – Revers 7:0; Adamus – Tęcza Ochódzki 3:3; Green Exchange – Fanaticos 3:2; Transcom Reppliers – Jeppesen 8:1

2 liga gr .B
Inelkom – Fasada Group 4:1; Anvani – Cocorocco 9:0; Gdańskie Lwy – Fasada Group 6:5; Nankatsu – Getafe 3:3; Tutenhamon – Leroy Merlin Oliwa 3:2

3 liga gr. A
Kwadratikos – Legalie YT 11:0; Jurkom Chwaszczyno – Dogrywka na parkingu 8:0; Gumisie – NZOZ Revimed 10:4

3 liga gr. B
Adamus II – Techno-Service 3:2; Oruńscy Emeryci – KP Polej 5:0

Related news items:
Newer news items:
Older news items:
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież