Działkowcy zainaugurowali sezon letni » Działkowcy z Rodzinnych Ogródków Działkowych "Owczarnia" spotkali się na corocznym "Dniu działkowca"... Trzy kolejne „Kormorany” zamawia MON. Będą budowane w Gdańsku » Za kilka tygodni służbę w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża rozpocznie ORP „Albatros” okręt typu „Kormoran ... W tygodniku „Sieci”: Dyplomatyczna bitwa o wycieczki z Izraela » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza i Marcin Wikło podejmują kwestię wakacyjnych wycie... Mateusz Smolana: Polityka pamięci o opozycji wobec PRL i o „Solidarnoś... » Z Mateuszem Smolaną, historykiem, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Solidarności, rozmawia Artur S. G... ECS: otwarte dla sufrażystek, dla inwalidów – zamknięte » Różne bywają oblicza solidarności. Europejskim Centrum Solidarności chce, aby organizacja mająca doś... Kamienie milowe to nie tylko „praworządność”, to krok ku federalnej Eu... » Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności (w skrócie KPO) to w założeniu są miliardy euro, któr... Georgette Mosbacher w tygodniku „Sieci”: „Nie wierzcie w kłamstwa o Po... » W nowym wydaniu tygodnika „Sieci” była ambasador USA w Polsce apeluje do świata by słuchano głosu Po... Rosyjska machina wojenna działa a zyski rosną, gdy leje się krew » Rosyjska gospodarka miała nie wytrzymać sankcji Zachodu, w efekcie jej machina wojenna powinna była ... Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe? » Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My jednak dociekamy co dzieje się z gr... W tygodniku „Sieci”: Tajemnica odejścia Lisa » W najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci” Marek Pyza próbuje ustalić, jakie były powody zwolnienia Toma...
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
czwartek, 16 czerwca 2022 17:56
Pytania o zarobki zbyt kłopotliwe?
Dżentelmeni o swoich pieniądzach nie rozmawiają, oni je mają. My

Muzeum Stutthof w Sztutowie

KL Stutthof 2077 dni zbrodni
poniedziałek, 09 maja 2022 14:15
KL Stutthof 2077 dni zbrodni
Stosunkowo niedaleko Gdańska, 36 kilometrów od wielkiego ośrodka
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
niedziela, 26 czerwca 2022 08:52
Zdunek Wybrzeże - Stelmet Falubaz LIVE 50:40 93:87
O godz. 14.00 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego rozpocznie się
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
niedziela, 19 czerwca 2022 19:17
Czyja Lechia ciąg dalszy: Szukanie partnera tu i tam
Przed miesiącem pisaliśmy o zamiarach odsprzedania części

Galeria Sztuki Gdańskiej

„Józefka ” i „Magda”
poniedziałek, 13 czerwca 2022 11:57
„Józefka ” i „Magda”
Profesor Józefa Wnukowa, legenda Sopotu, mieszkała przy ulicy

Foto "Kwiatki"

Zimowe oblicza Trójmiasta
sobota, 13 lutego 2021 11:08
Zimowe oblicza Trójmiasta
Zimowe oblicze Trójmiasta w obiektywie Roberta
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
niedziela, 12 czerwca 2022 13:58
Niezapomniane lekcje WF-u z Drużyną Energii!
Blisko 200 zaangażowanych szkół i ponad 50 tysięcy ćwiczeń
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
czwartek, 22 lipca 2021 19:17
Koncert „Wolność jest w nas” - wokaliści i muzycy
Fundacja kultury WOBEC, przy pomocy pozyskanych partnerów projektu:
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
wtorek, 28 czerwca 2022 13:33
„Spotkanie z rolnikami” w Malborku
27 czerwca 2022 roku w Magazynie Malbork Elewarr Sp. z o.o. odbyło
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 18:04
Spotkali się, by oszacować możliwości założenia muzeum
Fundacja „Mater Dei”, ta sama dzięki której w dużej mierze

Złapano złodzieja, któremu przedstawiono 17 zarzutów

Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 13:59

altW poniedziałek do aresztu trafił 29-letni mężczyzna, któremu policjanci przedstawili 17 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży pieniędzy z bankomatów oraz papierosów z supermarketów. Póki co mężczyzna spędzi w areszcie trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Od pewnego czasu do policjantów z Przymorza docierały sygnały o kradzieżach papierosów z supermarketów. Sprawca za każdym razem kradł po kilkadziesiąt paczek. Wartość skradzionego towaru oszacowano na kwotę przeszło 3 tys. zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu. Policjanci dokładnie sprawdzili każdą informację i przejrzeli nagrania z kamer monitoringu. Szybko ustalili tożsamość sprawcy. Zadanie jednak mieli utrudnione, gdyż poszukiwany przez nich mężczyzna ciągle zmieniał miejsce zamieszkania. Cierpliwość i intensywna praca policjantów przyniosła oczekiwane efekty. W sobotę na jednej z gdańskich ulic zatrzymali 29-letniego mężczyznę, wielokrotnie karanego w przeszłości za kradzieże i fałszowanie dokumentów. Śledczy zebrali materiał dowodowy z którego wynika, iż z gdańskich supermarketów ukradł kilkaset paczek papierosów, które później najprawdopodobniej sprzedawał. Ponadto podejrzany jest o kradzież kart bankomatowych, za pomocą których kilkanaście razy próbował wypłacić pieniądze o łącznej kwocie przeszło 5 tys. zł. Czterokrotnie udało mu się wypłacić łącznie 2 tys. zł. Jedna ze skradzionych kart należała do matki jego konkubiny.

W poniedziałek sąd zastosował wobec złodzieja tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Grozi mu jednak kara pozbawienia wolności do lat 10.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież